آلمان پیشنهاد جدید انگلیس درباره برگزیت را رد کرد

خبرگزاری رویترز گزارش داد، صدراعظم آلمان میخواهد در دیدار خود با نخست وزیر انگلیس، درخواست وی درباره حذف بند ترتیبات پشتیبان از توافق برگزیت را رد کند.

آلمان پیشنهاد جدید انگلیس درباره برگزیت را رد کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان میخواهد در ملاقات روز چهارشنبه (امروز) خود با بوریس جانسون به صورت محبت آمیز و قاطعانه درخواست نخست وزیر جدید بریتانیا مبنی بر حذف بند ترتیبات پشتبیان را رد کند.

نخست وزیر جدید بریتانیا در نامه چهارصفحه ای خود که دوشنبه شب منتشر شد، از اتحادیه اروپا خواسته تا بند ترتیبات پشتیبان مربوط به مرزبندی ایرلند با اتحادیه اروپا بعد از خروج لندن از اتحادیه اروپا را حذف کند.

براساس گزارش گاردین، سیاستمداران و مقامات در برلین می گویند که آنها فکر نمی نمایند نامه جانسون به دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، مبنی بر خروج بند ترتیبات پشتیبان طرح سازنده ای برای مذاکرات بیشتر باشد.

نوربرت روتگن، سیاستمدار آلمانی گفت: نامه جانسون به رئیس شورای اروپایی پیشنهاد جدی نیست و جانسون این را می داند.

این نخستین درخواست رسمی نخست وزیر انگلیس از زمان روی کارآمدنش در ماه گذشته است که با عدم استقبال آلمان روبرو شده است.

روتگن عضو برجسته حزب دموکرات مسیحی آلمان گفت: نخست وزیر بریتانیا نامه خود را با گفتن اینکه وی شخصا متعهد به دستیابی به توافق است، شروع می نماید اما در ادامه نامه نشانه ای از این مورد نیست. اگر جانسون واقعا می خواهد در بازدیدهای خود از پاریس و برلین به چیزی برسد، او باید نامه خود را بازنویسی کند.

قرار است بوریس جانسون و آنگلا مرکل روز چهارشنبه (امروز) ساعت 6 بعدازظهر به وقت اروپای مرکزی، با یکدیگر دیدار و درباره سیاست های دوجانبه بحث و گفت وگو نمایند.

طبق این گزارش، بخش ترتیبات پشتیبان که در توافق بین ترزا می نخست وزیر پیشین انگلیس و بروکسل برای اجرای برگزیت درج شده بود، نوعی سیاست ضمانتی است که از ایجاد مرز سخت بین بخشی از ایرلند که جزو خاک بریتانیاست و جمهوری ایرلند که عضو اتحادیه اروپا است جلوگیری می نماید. اما این مسئله مانع اصلی در جلب حمایت مجلس انگلیس از توافق می با اتحادیه اروپا بود.

نخست وزیر انگلیس که بعد از ناکامی ترزا می در برگزیت به قدرت رسیده است تاکید نموده که 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

توافق قبلی لندن و با برکسل برای خروج، سه بار در مجلس بریتانیا رد شد و زمینه ساز کناره گیری می از قدرت بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 22 شهریور 1398 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 3068

به "آلمان پیشنهاد جدید انگلیس درباره برگزیت را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان پیشنهاد جدید انگلیس درباره برگزیت را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید