جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی روسیه

به گزارش سهندبلاگ، روسیه به عنوان بزرگ ترین و قدرتمند ترین عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق، هنوز هم یک کشور عالی برای بازدید است. روسیه کشور کنتراست ها و متضادهاست.سواحل بزرگ نیمه گرمسیری تا مناطق زمستانی و سرد در شمال، همه به خوبی در این کشور دیده می گردد. شرق روسیه جمعیت کمتری دارد اما هنوز هم در آن شهرهایی است که می تواند توریست ها و گردشگران بیشتری نسبت به غرب جذب نماید. روسیه تاریخی غنی دارد و توریست ها به هر ناحیه ای که سفر کنند می توانند نشانه ای از این تاریخ غنی را ببینند. تقریبا در همه جا بازدید کنندگان می توانند نمونه هایی از هنر با شکوه را نه تنها در موزه ها ، بلکه در کلیساهای آن نیز مشاهده کنند.

جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی روسیه

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا لحظه آخر هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

10.یکاترینبورگ Yekaterinburg:

یکاترینبورگ یک شهر صنعتی در کوه های اورال است که جاهای زیادی برای بازدید دارد. با اینحال این ناحیه بیشتر به عنوان مکانی که تزار نیکلاس ، آخرین تزار روسیه ، و خانواده اش در سال 1918 در زمان انقلاب روسیه اعدام شدند یاد می گردد. یکاترینبورگ امروزی یک صحنه پر جنب و جوش فرهنگی ، میزبان بسیاری از کتابخانه ها، سالن های تئاتر و نمایشنامه نویسان، و شرکت های پایکوبی و همچنین گروه های موسیقی راک روسیه است.چهارمین شهر بزرگ روسیه همچنین دارای بیش از 30 موزه است. یکی از این موزه ها دارای قدیمی ترین مجسمه چوبی دنیا در مجموعه Shigir بوده و دیگری بیش از 300 آیکون نوینسک دارد.

9.سوچی Sochi:

سوچی در دریای سیاه بزرگ، مقصد ورزش های زمستانی است و در واقع میزبانی المپیک زمستانی 2014 نیز بر عهده این شهر بود. علاوه بر اسکی ، سوچی میزبان مسابقه فرمول 1 جایزه بزرگ روسیه است و در سال 2018 نیز میزبان جام دنیای خواهد بود. علاوه بر برف زمستانی ، این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و سواحل بزرگی است.این اقامت گاه ساحلی در روسیه بهترین مکان برای بازدید در زمستان های سرد و تابستان های گرم است. قدم زدن در پشته های خاکی دریا تجربه بسیار لذت بخشی خواهد بود. این شهر همچنین میزبان شمالی ترین مزارع چای در منطقه است.

8.ولیکی نووگورود Veliky Novgorod:

ولیکی نووگورود در قرن دهم بنا شده و یکی از قدیمی ترین شهرها در شمال دور روسیه است. ولیکی نووگورود ادعا می نماید از زمان دعوت شاهزاده روریک اسکاندیناوی به حکومت روسیه برای ایجاد یک خاندان حاکم که 750 سال به طول انجامید ، زادگاه روسیه بوده است.مناظر برتر در این شهر شامل کلیسای جامع سنت سوفیا و برج ناقوس،چشمه بازرگانان وموزه هایی همچون موزه آهن ، سفال و تاریخ است. شهر ولیکی نووگورود در دریاچه ایلمن واقع شده و بهترین مکان برای خوردن سوپ روسی و خرید عسل طبیعی است.

7.ولادی وستوک Vladivostok:

کوه هاو دهانه هایی که این شهر را احاطه نموده اند ، مناظری زیبا و خیره نماینده از آن ایجاد می نمایند. آخرین توقف در راه آهن ترانس سیبری ، ولادی وستک را به بزرگترین بندر این کشور در اقیانوس آرام تبدیل نموده است.این شهر دارای جاذبه های فرهنگی بسیاری همچون تئاتر ، موزه و کنسرت است. بازیگر معروف یول برینر در سال 1920 در این شهر متولد شده است. مسافران شاید بخواهند در پارک های دوست داشتنی این شهر همچون Minny Gorodok که یک پایگاه نظامی بوده است، قدم بزنند. میدان اصلی این شهر Admiralsky Skver است.

6.نیژنی نووگورود Nizhny Novgorod:

نیژنی نووگورود به عنوان پنجمین شهر بزرگ روسیه در محل تلاقی رودخانه های ولگا و اوکا قرار گرفته است.این شهر به عنوان یک قلعه در قرن سیزدهم شروع شد و پس از تولد ماکسیم گورکی در آن، به گورکی شهرت یافت. نیژنی نووگورود یک جای خوب برای غرق شدن در هنر و معماری روسی، با بیش از 600 آثار تاریخی و مجسمه ها، و حداقل 200 موزه هنر، سالن های کنسرت و مانند آن است.

5.ایرکوتسک Irkutsk:

ایرکوتسک عملا پایتخت سیبری شرقی بوده و محبوب ترین مکان برای توقف در راه آهن بین مسکو و شرق است. با وجود تنها 45 کیلومتر فاصله از دریاچه بایکال، این شهر بهترین مکان برای کشف خط ساحلی غربی دریاچه است.مسافرانی که به این ناحیه سفر می نمایند حتما از آنچه می بینند شگفت زده خواهند شد. خانه های چوبی تزیین شده در کنار آپارتمان های استاندارد بلوک شوروی ، به علاوه بلوارهای عریض با ترافیک بسیار کم برای یک شهرستان 500000 نفری ، توریست ها و گردشگران را متعجب می نماید. ایرکوتسک محل بسیاری از درگیری های خونین میان جناح های روسیه در انقلابات مختلف بود. همچنین به عنوان یک محل تبعید برای روشنفکران ، هنرمندان مورد استفاده قرار می گرفت. کلیساهای متعددی ، از جمله کلیسای معراج، زمین شناسی و تاریخ موزه ایرکوتسک در این شهر قرار گرفته است.

4.کازان Kazan:

کازان یا همان غازان،گاهی اوقات به عنوان استانبول ولگا خوانده می گردد زیرا این شهر محلی است که فرهنگ اروپایی و آسیایی به خوبی در کنار هم دیده می گردد.این شهر پایتخت تاتارستان بوده و شهری دوست داشتنی است که در آن برج کلیسا و مناره ها خط افق را پر می نمایند. این شهر همچنین به عنوان سومین پایتخت روسیه ، پس از مسکو و سنت پترزبورگ شناخته شده است و ساکنان آن از بالاترین استانداردهای زندگی در روسیه لذت و بهره می برند.مناظری که می توان از آن ها دیدن کرد شامل باقی مانده کاخ کرملین قازان که توسط ایوان مخوف نابود شد، مسجد کول شریف، و خیابان بومن به عنوان یک خیابان خرید عابر پیاده است.

3.حلقه طلایی Golden Ring:

حلقه طلایی روسیه شامل چند شهر قدیمی است که به همراه یکدیگر ظاهری زیبا به روسیه داده اند.این حومه زیبا پر از باغ گیلاس، کلبه های عجیب و جالب، گنبد پیازی شکل و کلیساهای شمایلی است که حاوی قدیمی ترین هنر این کشور بوده و این منطقه را به بهترین نقطه برای بازدید تبدیل نموده است. این ناحیه به عنوان قدیمی ترین ناحیه روسیه امروزه توانسته است توریست های بسیاری را به خود جلب کند. روش سنتی برای بازدید از شهرها و شهرستان های کوچک باعث ایجاد یک حلقه در جهت عقربه های ساعت شده که از مسکو شروع شده و به آن نیز ختم می گردد. ولادیمیر، سوزدال ، کوستروما، یاروسلاول، روستوف از جمله شهرهای این حلقه زیباست. کلیساهای سنگ سفید ، صومعه ها و قلعه ها تنهای بعضی از مناظر دیدنی در این ناحیه است.

2.سنت پترزبورگ Saint Petersburg:

دومین شهر بزرگ روسیه یعنی سنت پترزبورگ ممکن است به عنوان لنینگراد شناخته شده باشد اما بیشتر افراد آن را با نام تولدش یعنی سنت پترزبرگ می شناسند. این شهر در سال 1703 توسط زار پتر کبیر بنا قرار گرفت، سنت پترزبورگ پس از آن پایتخت امپراتوری روسیه بود. نام آن در سال 1924 به لنینگراد تغییر کرد. به خاطر موقعیت آن در رودخانه نوا که به خلیج فنلاند ریخته و سپس وارد دریای بالتیک می گردد ،این شهر موقعیتی عالی برای کشتی های کروز بوده و محبوب ترین مکان در روسیه است. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه شناخته شده و دارای یکی از بهترین مجموعه های هنری در دنیا است.خیابان نوسکی معروف ترین خیابان خرید و خوردن نهار در این شهر است.

1.مسکو:

مسکو به عنوان پایتخت روسیه مهم ترین شهر در روسیه است. این موضوع تنها به خاطر وجود مسائل سیاسی نیست. این شهر با جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر به خاطر کوشش های هنری آن، از جمله باله ، سمفونی و هنر شناخته شده است.گنبد های پیازی شکل کلیساهای تاریخی آن، خط افق را پر می نمایند. شکوه کرملین و میدان سرخ قابل توجه، یکی از بزرگترین میادین در دنیا بوده و جزو مناظری است که نباید بازدید آن ها را از دست داد.شواهد دیگری که نشان می دهد گذشته مسکو همواره هم خیلی تمیز نبوده را می توان در موزه های گولاگ و جنگ سرد دید.

منبع: مجله سفر
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 6126

به "جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی و جاذبه های توریستی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید