حزب دولتی آلمان: ترامپ عامل جدایی و تضعیف ناتو است

به گزارش سهندبلاگ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان، رئیس جمهور آمریکا را عامل جدایی و تضعیف ائتلاف نظامی ناتو مطرح کرد.

حزب دولتی آلمان: ترامپ عامل جدایی و تضعیف ناتو است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سهندبلاگ ، رالف موتسنیچ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را عامل جدایی در ناتو ارزیابی نموده و وی را متهم به تضعیف این ائتلاف نظامی کرد.

وی که در مصاحبه با یک رسانه آلمانی سخن می گفت توضیح داد: این دو با هم فرق می نمایند که ما یک بحثی درباره نقش تسلیحات اتمی را به وجود بیاوریم یا اینکه ناتو را منسوخ و اروپایی ها را دشمن ارزیابی کنیم.

وی در ادامه تاکید نمود: استراتژی هسته ای جدید ترامپ خطرات زیادی دارد و امکان استفاده از تسلیحات هسته ای کوچک در مراحل اولیه یک درگیری را ایجاد می نماید. عموم مردم آلمان باید در این باره اطلاع رسانی شوند.

این مقام حزب سوسیال دموکرات همچنین تاکید نمود: ما باید این مسئله را روشن کنیم که 30 سال بعد از سرانجام جنگ سرد چگونه می خواهیم با مسئله بازدارندگی هسته ای برخورد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه از همه کوشش ها در زمینه خلع سلاح اتمی و کنترل تسلیحات حمایت می نماید در واکنش به نقدها اخیری که به وی وارد شده است گفت: من هرگز ناتو و یا عضویت آلمان در این ائتلاف نظامی را زیر سوال نبرده ام و این یک ادعای ناعادلانه است.

وی در عین حال گفت: اما مشارکت ناتو به معنای چیزی بیشتر از مشارکت هسته ای است. اما اگر ملاک تنها استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در آلمان و جاهای دیگر باشد این برای ناتو بد است.

موتسنیچ، هفته گذشته در اظهاراتی خواهان خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان شده بود و بحث های زیادی را با این اظهار نظر خود ایجاد کرد.

وی در این باره گفت : تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان نه تنها امنیت ما را افزایش نمی دهد بلکه نتیجه عکس دارد. وی گفته است حالا زمان آن رسیده که آلمان استقرار این نوع تسلیحات در خاک خود را رد کند.

وی دلیل این درخواست خود را غیر قابل پیش بینی بودن دونالد ترامپ و ناتوانی آلمان در تاثیرگذاری بر وی برای تغییر تصمیمات نادرست خود دانسته و گفت: دولت ترامپ اعلام نموده است که تسلیحات اتمی دیگر تنها کاربرد بازدارندگی نداشته و می تواند در جنگ ها هم مورد استفاده قرار گیرد.

احزاب سبز و چپ آلمان هم خواهان خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان هستند.

البته حزب دموکرات مسیحی آلمان با این مسئله مخالف است و استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان اعلام نموده تا زمانی که کشورهایی وجود داشته باشند که تسلیحات اتمی را به کار می برند صرف نظر از اهداف بلند مدت دنیا برای ایجاد یک دنیا عاری از تسلیحات اتمی ضرورت بازدارندگی هسته ای همچنان وجود دارد.

در پایگاه هوایی بوشل آلمان بر اساس ارزیابی های اجرا شده همچنان حدود 20 سلاح اتمی آمریکایی مستقر است. موشک های تورنادوی آلمانی که قابلیت حمل این کلاهک های هسته ای را دارند هم در این پایگاه نظامی قرار دارند تا در موارد جدی وارد عملیات شوند.

در حال حاضر مصاحبهها درباره جایگزینی جنگنده های قدیمی آلمانی با جنگنده های ساخت آمریکا در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8455

به "حزب دولتی آلمان: ترامپ عامل جدایی و تضعیف ناتو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب دولتی آلمان: ترامپ عامل جدایی و تضعیف ناتو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید