حمل و نقل عمومی در چیانگ مای؛ تایلند

به گزارش سهندبلاگ، شهر چیانگ مای یکی از شهرهای تاریخی و زیبای تایلند است که در شمال کشور واقع شده است و یکی از مقاصد اصلی گردشگران است.

حمل و نقل عمومی در چیانگ مای؛ تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

چیانگ مای یکی از شهرهای زیبای تایلند است که برای گردشگران جذاب است. آژانس های مسافرتی نیز بازدید از این شهر را در تورهای تایلند می گنجانند. برای آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر، ادامه مقاله را دنبال کنید.

شهر چیانگ مای بزرگ ترین و مهم ترین شهر تاریخی شمال تایلند است که یکی از مقاصد اصلی گردشگری به شمار می رود. گذشته از آثار تاریخی، چیانگ مای طبیعت بکری هم دارد و گشت وگذار در داخل شهر بسیار لذت بخش است. حمل نقل عمومی در چیانگ مای ارزان و به صرفه است و شناخت سیستم حمل نقل این شهر در سفر به نفع شماست.

اگرچه کمبود وسایل حمل نقل در بسیاری از بخش های شهر دیده می گردد ولی ارزان بودن آن باعث شده تا سایر معایب کمتر دیده گردد، با ما همراه باشید تا در این مطلب آخرین اطلاعات در رابطه با وسایل حمل نقل عمومی چیانگ مای تایلند را آنالیز می کنیم.

تاکسی های قرمز

تاکسی های قرمز یا به اصطلاح ون های قرمز یکی از محبوب ترین وسایل حمل نقل عمومی در چیانگ مای است. در این ماشین های قرمز دو ردیف جایگاه رو به روی هم واقع شده است و ظرفیت این خودرو نسبت به ون های معمولی بیشتر است. تایلندی ها به تاکسی های قرمز محبوبشان سانگتائو می گویند. پیدا کردن تاکسی های قرمزرنگ در هر ساعت از شبانه روز بسیار آسان است، کافی است در کنار خیابان بایستید و دست خود را برای تاکسی تکان دهید تا در کمترین زمان ممکن اولین تاکسی قرمز جلوی پای شما توقف کند. اگر قصد دارید تا در جهت عمومی تاکسی پیاده شوید قیمت را از راننده بپرسید، امکان کرایه تاکسی های قرمز به صورت شخصی هم وجود دارد. کرایه هر نفر به صورت مجزا محاسبه می گردد.

در هر ساعت از شبانه روز می توانید با تاکسی های قرمز در سطح شهر تردد کنید، به هرکجای شهر که بخواهید، محدودیتی برای این راننده ها وجود ندارد. اگر قصد دارید به مقصدی دور در شهر سفر کنید و از خدمات خصوصی تاکسی های قرمز بهره ببرید، می توانید این مسئله را با راننده در میان بگذارید تا باقیمت بیشتر و خدمات بهتر ازجمله سیستم تهویه و کولر شمارا به مقصدتان برساند. تاکسی های قرمز از ارزان ترین وسایل حمل نقل چیانگ مای است و کرایه آن برابر با 150 بات و کمتر است.

اپلیکیشن گرب،Grab، اپلیکیشن درخواست آنلاین تاکسی تایلند است که در شهر چیانگ مای فعال است و در صورت دسترسی به اینترنت می توانید از این اپ برای درخواست تاکسی بهره ببرید که البته هزینه ای بالاتر از تاکسی های قرمز دارند.

یکی از مصارف اصلی تاکسی های قرمزرنگ تایلندی، انتقال گروهی از افراد به خارج از شهر برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی و کارگاه های خاص است.

تاکسی

تاکسی های شخصی در تایلند فعالیت می نمایند که تمام امکانات ازجمله تهویه هوا را در اختیار مسافر قرار می دهند، ولی تعداد آن ها در شهر بسیار کم است. این تاکسی ها به ندرت در سطح شهر تردد می نمایند و بیشتر در فرودگاه ها، ایستگاه های قطار، اتوبوس و رو به روی هتل ها و مراکز خرید وجود دارند.

برای درخواست تاکسی های شخصی در چیانگ مای بهتر است از متصدی هتل درخواست کنید تا برای شما تاکسی بگیرد و شماره راننده را داشته باشید تا در صورت احتیاج به صورت مستقیم با راننده مطمئن تماس بگیرید. کرایه تاکسی های شخصی با تاکسی متر محاسبه می گردد و در ازای هر کیلومتر 100 الی 200 بات است. بیشتر مسافران از فرودگاه چیانگ مای از این تاکسی ها برای رسیدن به هتل استفاده می نمایند.

تاکسی های آنلاین

دو سرویس تاکسی آنلاین، اوبر و گرب در چیانگ مای فعال هستند. یکی از نکاتی که در رابطه با این دو سرویس آنلاین در تایلند وجود دارند این است که گاهی کرایه تاکسی آنلاین ارزان تر از تاکسی های سطح شهر است پس در انتخاب وسیله حمل نقل قیمت را در نظر داشته باشید. گرب، سرویس سفارش خودرو آنلاین در جنوب شرقی آسیا است که به سرعت پیشرفت نموده و در حال حاضر در کشورهای تایلند، ویتنام، مالزی، سنگاپور، اندونزی و فیلیپین سرویس می دهد. گرب را به شدت به گردشگران پیشنهاد می کنیم، قیمت مناسب، نظم، امنیت از دلایل این پیشنهاد است.

اتوبوس

اتوبوس در چیانگ مای وسیله ای مناسب برای حمل و نقل نیست و در بسیاری از بخش های شهر ایستگاه اتوبوس وجود ندارد. دو خط اتوبوس، برای گردش در شهر و دسترسی به فرودگاه در شهر سرویس می دهند که کرایه آن برابر با 40 بات است.

مینی بوس های سفید به تازگی در چیانگ مای فعالیت می نمایند و در حال حاضر در دو جهت حرکت می نمایند. کرایه مینی بوس ها برابر با 15 بات است. جهتهای مینی بوس چیانگ مای عبارت است از باغ وحش چیانگ مای و فرودگاه.

تاک تاک

تاک تاک یکی دیگر از وسایل حمل نقل ارزان و محبوب تایلندی است. تاک تاک درواقع نوعی موتور سه چرخ مسافربری است که در بسیاری از کشورهای آسیایی بانام ها و شکل های مختلف استفاده می گردد. تاک تاک وسیله ای سریع، پر سروصدا است که شمارا به همه جا می برد، کرایه آن هم به میزان ذکاوت شما در چانه زنی بستگی دارد، هر چه خوش زبان تر باشید هزینه کمتری پرداخت می کنید.

تاک تاک دومین وسیله حمل نقل محبوب در چیانگ مای است و در مقایسه با تاکسی های قرمز کمی گران تر بوده. هزینه تاک تاک برابر با 60 بات برای هر سفر کوتاه و 100 تا 150 بات برای مسافت های طولانی است.

اگر عجله دارید، تاکسی های قرمز انتخاب مناسب تری است، اگر راننده های تاک تاک متوجه شوند که عجله دارید پول زیادی از شما درخواست می نمایند.

ریکشای رکابی

ریکشای رکابی وسیله ای برای حمل مسافر در مسافت های محدود است که درواقع گونه ای از موتورهای سه چرخ به حساب می آید. بسیاری از گردشگران برای حمل بارهای زیاد خود از ریکشای رکابی استفاده می نمایند.

دوچرخه

کرایه دوچرخه در چیانگ مای یکی از بهترین پیشنهادهای گردش است. کرایه دوچرخه به ازای هر 24 ساعت برابر با 50 بات است. امکان کرایه دوچرخه در نزدیکی هتل ها و ایستگاه های دوچرخه وجود دارد. برای بازدید از مکان های تاریخی کشور تایلند انتخاب دوچرخه، بهترین انتخاب است و با یک روز رکاب زدن و پرداخت تنها 50 بات می توانید از بسیاری از مکان های تاریخی بازدید کنید.

تاکسی های موتوری

تاکسی های موتوری در چیانگ مای را می توان در نزدیکی ایستگاه های اتوبوس پیدا کرد. برخلاف تاکسی های قرمز و تاک تاک، تاکسی های موتوری در ایستگاه های معین ایستاده تا مسافران آن ها را پیدا نمایند. کافی است تا راننده هایی با جلیقه صورتی را پیدا کنید و به آن ها بگویید که شمارا به مقصدتان برسانند. معمولاً هزینه تاکسی های موتوری از 50 بات آغاز می گردد و در صورت طولانی تر شدن جهت، گران تر می گردد. از قلم نیاندازید که با راننده های تاکسی و موتور در کشورهای آسیایی چانه بزنید و کرایه را در مبدأ طی کنید.

کرایه اسکوتر

کرایه اسکوتر، یکی از روش های خوب و ارزان برای جابه جایی در سطح شهر است. اجاره هر اسکوتر برابر با 99 بات در هرروز است و شما به همراه اسکوتر کلاه ایمنی هم دریافت می کنید که باید در حین سواری بر سرخود بگذارید. برای دریافت اسکوتر باید گذرنامه و یا 2000 یورو به امانت بگذارید. ضمناً در نظر داشته باشید برای دریافت اسکوترهای برقی باید گواهینامه بین المللی رانندگی داشته باشید در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

کرایه خودرو

اگر گروهی سفر می کنید و قصد دارید دو روز و یا بیشتر در سطح شهر تردد کنید، بهتر است تا یک خودرو کرایه کنید و 800 بات پرداخت نموده و از هزینه های غیرضروری خودداری کنید. کرایه ون و کامیونت برابر با 2500 الی 3000 بات است. اگر به نقشه شهر تسلط ندارید، نگران نباشید پوشش اینترنت در چیانگ مای بسیار عالی است و در هر جاده ای می توانید به راحتی از نرم افزارهای جهتیاب بهره ببرید. داشتن گواهینامه رانندگی بین المللی و قرار دادن وثیقه اقتصادی از لازمه های رانندگی در چیانگ مای است.

منبع: کجارو / chiangmaitraveller.com
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 4708

به "حمل و نقل عمومی در چیانگ مای؛ تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل عمومی در چیانگ مای؛ تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید