خبرنگاران پایش پرونده های توانمندسازی خانواده و زنان استان قزوین آغاز شده است

به گزارش سهندبلاگ، قزوین - خبرنگاران - معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: از آذرماه امسال، پایش پرونده های توانمندسازی خانواده و زنان استان قزوین با هدف بررسی نزدیک به یک هزار و 500 خانواده تازه وارد به انضمام خانوارهای دارای فرزندان چند قلوی معیشت بگیر آغاز شده است.

خبرنگاران پایش پرونده های توانمندسازی خانواده و زنان استان قزوین آغاز شده است

پری میرزایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: طرح پایش پرونده های توانمندسازی خانواده و زنان هر ساله در راستای توانمندسازی و حمایت هدفمند و به منظور ارتقا و جهت دار کردن خدمات مددکاری، مشاوره ای و سازماندهی فعالیت مددکاران صورت می گیرد.

میرزایی با بیان اینکه تا به امروز 90 درصد از پرونده های واجد شرایط با همکاری کارشناسان با تجربه دولتی و غیر دولتی پایش شده اند، اضافه کرد: این برنامه با موضوع پرونده های خانواده های تحت پوشش و پرونده گروه های همیار، انجام می شود.

این مسوول اضافه کرد: بررسی میزان اثربخشی طرح ها و برنامه های در حال اجرای دفتر توانمندسازی خانواده و زنان، سازماندهی و رفع نواقص و چالش های موجود، ارزیابی، ارتقا و جهت دار کردن خدمات مددکاران اجتماعی، تحقق خروج از چرخه 10 درصدی خانواده های تحت پوشش و سازماندهی فعالیت های مددکاران در راستای توانمندسازی خانواده های جامعه هدف از جمله اهداف اجرای این برنامه است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: امیدواریم با اجرای طرح های توانمندسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی بتوانیم کمک ویژه ای را در زمینه اشتغال، کاهش نیازمندی و کاهش مسائل اجتماعی آنها انجام داده باشیم.

وی گفت: چهار هزار و 89 زن سرپرست خانوار و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند و از خدماتی مانند مستمری، ودیعه مسکن، پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و روستایی و عشایر بهره مند می شوند.

بهزیستی استان قزوین دارای 110 هزار مددجو است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 12219

به "خبرنگاران پایش پرونده های توانمندسازی خانواده و زنان استان قزوین آغاز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایش پرونده های توانمندسازی خانواده و زنان استان قزوین آغاز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید