دفتر کار یا هتل پنج ستاره؟ مساله این است!

به گزارش سهندبلاگ، بیشتر مردم شرکت گوگل را با موتور جستجوی گوگل می شناسند. این شرکت عظیم در بسیاری از شهرهای جهان دفتر کار با طراحی های منحصر به فرد دارد. در این گزارش با یکی از دفترهای کار گوگل در جهان ؛ با نام دفتر google emea در شهر زوریخ در سوئیس آشنا می شوید.

دفتر کار یا هتل پنج ستاره؟ مساله این است!

دفتر گوگل در زوریخ، طر احی شاد و پرانرژی دارد. از رنگ ها به گونه ای استفاده شده است که در تخیلتان هم نمی گنجد در فضایی اداری قدم می زنید.

فضا های استراحت کارکنان

طراحی فضاهایی برای استراحت کارکنان با المان هایی ویژه، محیطی پر آرامش را ایجاد نموده است. وسعت زمین این پروژه 12000 مترمربع است و فضای شرکت برای حضور 800 کارمند طراحی شده است.

نقش کارکنان در طراحی داخلی فضای کار

گوگل برای افراد در محیط کار کوچک و شاداب ارزشی خاص قائل است و تأکید می نماید که احترام به این موضوع، سبب رشد مضاعف شرکت می گردد. به همین دلیل خواسته اصلی گوگل از شرکت معماری منتخب، دخالت دادن کارمندان در فرایند طراحی پروژه بوده است. قصد گوگل از این کار، ایجاد هویت واقعی برای اشخاص در محیط کار بوده است. طوری که افراد محل کار خود را مانند خانه شان بدانند و در آن کاملاً راحت باشند.

درنهایت شما می بینید که محیط کاری متنوع و سرگرم نماینده دارید. می توانید کار را همراه با لذت بردن از محیط تجربه کنید و زمانی که در جمع همکاران هستید احساس خلاقیت، همکاری و نوآوری خواهید کرد.

چگونگی تقسیم فضا برای کار در دفتر اما گوگل

بیشترین مانور در طراحی این دفتر، ایجاد فضاها برای دسترسی آسان همه کارمندان بوده است. به این ترتیب که تمام ادارات و گروه ها بتوانند از هر قسمت ساختمان بهره لازم را ببرند. به این منظور از پلان های باز برای طراحی استفاده شده است. دفاتر با پلان باز برای 6 تا 10 نفر و دفاتر بسته برای 4 تا 6 نفر، در نظر گرفته شده است.

تامین روشنایی در فضای اداری

قسمت های اداری با پارتیشن های شیشه ای، تقسیم بندی شده اند که افزون بر تامین نور، انتقال سروصدای محیط را کاهش می دهند. انتخاب متریال شیشه، نور رسانی را به قسمت های مختلف امکان پذیر می نماید. همچنین به دلیل شفافیت سبب بهتر شدن نور روز می گردد.

همان طور که گفته شد، بیشترین چیزی که در طراحی این مرکز اهمیت داشته است، مفهوم کار دسته جمعی و تیمی است. به این دلیل، علاوه بر ایجاد فضای رسمی برای کار و برگزاری نشست ها ، فضاهای جمعی دیگر نیز طراحی شده است.

همچنین فضاهایی مانند آشپزخانه های کوچک، زمین بازی، سالن آکواریوم، اتاق بیلیارد، فوتبال، کتابخانه و اتاق ماساژ ازجمله فضاهای عمومی هستند.

نکته جالب دیگر در این ساختمان طراحی راه های ارتباطی بین طبقات است. که کارکنان می توانند با میله آتش نشانی یا سرسره از طبقه بالا به پایین حرکت نمایند، که خالی از هیجان نیست!

آشپزخانه دفتر کار اما گوگل

سرو غذا در این شرکت اهمیت فراوانی دارد. صبحانه، ناهار و شام به صورت رایگان در خدمت کارمندان قرار می گیرد. قابل ذکر است بدانید غذاها با بهترین مواد تازه و محلی آماده می شوند.

منبع:چیدانه

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از سهندبلاگ دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8510

به "دفتر کار یا هتل پنج ستاره؟ مساله این است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر کار یا هتل پنج ستاره؟ مساله این است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید