رشد چشمگیر ورود مهاجران به یونان علی رغم توافق اروپا و ترکیه

به گزارش سهندبلاگ، مقام های یونانی از رشد فزاینده ورود مهاجران خارجی به این کشور از سوی ترکیه خبر می دهند.

رشد چشمگیر ورود مهاجران به یونان علی رغم توافق اروپا و ترکیه

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، افزایش چشمگیر ورود مهاجران خارجی به یونان به وسیله ترکیه در شرایطی است که تنها یک هفته از توافق اتحادیه اروپا و ترکیه برای جلوگیری از سفر مهاجران به مرزهای اروپایی می گذرد.

مقام های یونانی تاکید کردند که از صبح روز سه شنبه تا امروز صبح بیش از 766 مهاجر وارد مرزهای این کشور شده اند. این رقم روز قبل از آن نیز به 192 نفر رسیده بود. بیشتر این مهاجران به وسیله دریای اژه وارد سواحل و جزایر یونان شده اند.

کمیسیون اروپا روز سه شنبه گفت که فرایند ورود مهاجران خارجی به اروپا طی هفته گذشته کاهش یافته و به 1000 نفر در روز از ترکیه رسیده است. این رقم در ماه های گذشته به بیش از 2 هزار نفر رسیده بود.

20 مارس ترکیه قول داد تا برای جلوگیری از ورود مهاجران خارجی به اروپا اقدامات بیشتری را انجام دهد و در مقابل اتحادیه اروپا نیز متعهد شده است تا 6 میلیارد یورو یاری اقتصادی در اختیار آنکارا قرار دهد تا با بحران مهاجرت مقابله کند. ترکیه همچنین خواهان تسریع فرایند مذاکرات آزادسازی ویزا و پیوستن به اتحادیه اروپا شده است.

توافق ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر بحران مهاجرت با انتقاد شدید سازمان ملل روبرو شده است. مقام های سازمان ملل بر این باورند که در این توافقنامه حقوق مهاجران در نظر گرفته نشده است.

بر اساس آمارهای آژانس مرزی اروپا فرانتکس، بیش از 1.83 میلیون مهاجر در سال 2015 میلادی وارد مرزهای اروپا شده اند.این بحران موجب ایجاد تنش در روابط بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است و پایبندی این کشورها به توافقنامه شینگن را به شدت زیر سؤال برده است.

حدود نیمی از این آوارگان و پناهجویان را اتباع سوری تشکیل می دهند که از جنگ داخلی این کشور به اروپا پناه آورده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8067

به "رشد چشمگیر ورود مهاجران به یونان علی رغم توافق اروپا و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد چشمگیر ورود مهاجران به یونان علی رغم توافق اروپا و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید