سیدجلال حسینی تا به امروز چندبار تست دوپینگ داده است؟

به گزارش سهندبلاگ، سید جلال حسینی پس از ملاقات هفته گذشته تیم های فوتبال سپاهان و پرسپولیس در استادیوم نقش دنیا اصفهان به همراه یک بازیکن دیگر از پرسپولیس و دو بازیکن از سپاهان توسط افسر کنترل دوپینگ جهت انجام تست دوپینگ فراخوانده شدند؛ اتفاقی که از سوی سیدجلال حسینی در اتاق مربوط به تست دوپینگ با انتقاد و واکنش اعتراضی همراه شد، آن هم در شرایطی که یک ورزشکار در هر زمان و مکانی مکلف است نسبت به انجام تست دوپینگ از سوی افسران کنترل دوپینگ همکاری لازم را انجام دهد. البته کاپیتان پرسپولیس در نهایت تست دوپینگ داد.

سیدجلال حسینی تا به امروز چندبار تست دوپینگ داده است؟

در عین حال بعد از گذشت چندین روز از این ملاقات، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که او در اعتراض به این انتخاب می گوید: همه این ماجرا کار فدراسیون فوتبال است تا پرسپولیس را اذیت کند. (سیدجلال از کلمه ای ناشایست استفاده می نماید که امکان انتشار آن وجود ندارد). وی همچنین تاکید می نماید که به دلیل فراخوانده شدن به اتاق تست دوپینگ از پرواز سرخپوشان به تهران باز خواهد ماند و باید به وسیله خودرو به تهران بازگردد!

پس از آن اما، رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در واکنش به این مساله گفت: تمام امور مرتبط با بحث دوپینگ شامل نمونه گیری از تیم ها، مدیریت نتایج تا سال 2015 -2014 زیر نظر فدراسیون فوتبال بود، ولی بعد از آن بر اساس صلاحدید مدیران ارشد فدراسیون، تا به امروز این مسئولیت بر عهده ستاد مبارزه با دوپینگ -نادو- قرار گرفته است و از آن سال، فدراسیون فوتبال در هیچ بخشی از فرایند کنترل دوپینگ شامل انتخاب تیم، انتخاب بازیکن، نمونه گیری و مدیریت نتایج، بر اساس قانون آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ و نیز قوانین مبارزه با دوپینگ فیفا 2021 دخالتی ندارد.

بر اساس قوانین ایران نادو یکی از موارد تخلف از قوانین مبارزه با دوپینگ فرار، امتناع یا قصور ورزشکار از تن دادن به نمونه گیری است و در عین حال فیفا به برخورد نامناسب با افسران کنترل دوپینگ اشاره و اعلام نموده که رفتار های خشونت آمیز نسبت به افسران در زمان کنترل دوپینگ به عنوان تخلفی اضافه برای ورزشکاران، نیرو های پشتیبان وی و سایر افرادی که در طول بازرسی های مبارزه با دوپینگ همکاری دارند، در نظر گرفته می گردد و توسط کمیته انضباطی فیفا مورد مجازات قرار می گیرد.

حالا معین شده است که سیدجلال حسینی در لیگ های 15، 16، 17، 19 و بیستم (2 بار) در مجموع تا به امروز شش بار تست دوپینگ داده و در تمام این موارد نام وی بر اساس قرعه کشی انتخاب شده است. این در حالی است که کاپیتان سرخپوشان پایتخت از سال 81 تا 84 در باشگاه ملوان بندر انزلی، از سال 84 تا 88 در باشگاه سایپا، از سال 88 تا 91 در باشگاه سپاهان، از سال 91 تا 93 در باشگاه پرسپولیس، سال 94-95 در باشگاه نفت تهران و مجددا از سال 95 تا کنون در باشگاه پرسپولیس مشغول به فعالیت است.

همین ماجرا سال ها قبل درباره فرهاد مجیدی هم رخ داد. او هم زمانی که در استقلال بازی می کرد در یک فصل چند بار به اتاق تست دوپینگ احضار شد (بنا بر قرعه) که با اعتراض های متعدد او و گلایه از فدراسیون فوتبال همراه شد.

کنترل دوپینگ به منظور استفاده ورزشکاران از مواد ممنوعه شامل مراحل مختلفی است و انجام تست به وسیله آزمایش خون یا ادرار توسط ماموران کنترل دوپینگ مدنظر قرار می گیرد؛ بنابراین اگر ورزشکار در سطح ملی یا بین المللی رقابت کند، در هر زمان و مکانی توسط فدراسیون بین المللی مربوطه، نادو یا کمیته برگزار کننده مسابقات، می تواند مورد آزمایش خون یا ادرار قرار گیرد و نمونه گیری می تواند حین یا خارج از رقابت انجام گردد و افسر کنترل دوپینگ می تواند در هر زمان و مکانی از ورزشکار شما نمونه گیری گردد و استثنایی در این رابطه به لحاظ صندلی یک ورزشکار و محبوبیت وی وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 13981

به "سیدجلال حسینی تا به امروز چندبار تست دوپینگ داده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیدجلال حسینی تا به امروز چندبار تست دوپینگ داده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید