طرح نهضت ملی مسکن؛ تهرانی ها فقط این پنج شهر را انتخاب نمایند

به گزارش سهندبلاگ، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تاکید نمود که متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهر تهران صرفا مجاز به انتخاب شهر های پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم هستند و اگر شهر خود را اشتباه انتخاب نموده اند آن را اصلاح نمایند یا درخواست خود را حذف و مجددا نام نویسی نمایند.

طرح نهضت ملی مسکن؛ تهرانی ها فقط این پنج شهر را انتخاب نمایند

به گزارش ایسنا، در مرحله اول ثبت نام طرح جهش فراوری و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) امکان مشاهده بسیاری از شهر ها برای ساکنان مراکز استان ها وجود دارد و در صورت انتخاب هریک از شهر های غیرمرتبط نیز سامانه با خطا روبرو نمی گردد.

اما اگر متقاضیان بجز شهر های مجاز، شهر دیگری را انتخاب نمایند درخواست آن ها در مرحله پایش و آنالیز حذف خواهد شد.

البته شنیده ها حاکی از آن است که برای ساکنان شهر تهران درخواست شده تا بجز پنج شهر مجاز پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم، امکان ثبت نام در برخی از شهر های شرق تهران نیز فراهم گردد که هنوز این موضوع محقق نشده و ممکن است اصلا محقق نگردد.

بر این اساس خلیل محبت خواه ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ـ گفت که افراد ساکن در تهران می توانند صرفا برای شهر های تازه پرند، هشتگرد، ایوانکی و بعلاوه پاکدشت و رباط کریم تقاضا بدهند.

کسانی که شهر خود را اشتباه انتخاب نموده اند نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند یا اگر این امکان وجود نداشت انصراف بدهند و دوباره ثبت نام نمایند.

آورده دهک های اول تا سوم 20 میلیون، سایر دهک ها 40 میلیون تومان

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن برای دهک های اول تا سوم 20 میلیون تومان آورده مشخص شده است. سایر دهک ها 40 میلیون تومان پرداخت خواهند کرد. قیمت واحد ها نیز بر اساس متراژ یا تعداد طبقات، متغیر است.

در حال حاضر سقف تسهیلات واحد های نهضت ملی مسکن در شهر تهران 450 میلیون تومان و برای پنج شهر مذکور 300 میلیون تومان است که پیشنهاد شده به شهر های اطراف تهران نیز وام به 450 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

تسهیلات برای شهر های بالای یک میلیون جمعیت 400 میلیون تومان، مراکز استان ها 350 میلیون تومان، سایر شهر های کشور 300 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

اگر کسی در شهر تهران زمین داشته و قصد ساخت داشته باشد و بعلاوه از شروط پنج گانه نهضت ملی مسکن برخوردار باشد می تواند به ازای هر واحد 450 میلیون تومان دریافت کند.

بنابراین گزارش، از روز 28 مهرماه ثبت نام اجرای قانون جهش فراوری مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در 31 استان شروع شده که تا 15 دی ماه ادامه دارد.

متقاضیان پس از ورود بر روی گزینه ثبت نام نهضت ملی مسکن کلیک نمایند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم ج، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود.

قبلا برای مردان شرط تأهل وجود داشت که اخیرا به مردان بالای 18 سال به شرط تاهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است.

خانم های مجرد بالای 35 سال نیز می توانند ثبت نام نمایند. بعلاوه درباره نداشتن مالکیت، برخی گروه های درآمدی در برخی منطقه ها بر اساس تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16349

به "طرح نهضت ملی مسکن؛ تهرانی ها فقط این پنج شهر را انتخاب نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نهضت ملی مسکن؛ تهرانی ها فقط این پنج شهر را انتخاب نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید