مدل ریش مناسب برای انواع فرم صورت

به گزارش سهندبلاگ، هر چند به نظر می رسد دوره اوج گذاشتن انواع مدل ریش مردانه به سر رسیده است، اما ریش بلند کردن همیشه بخشی از استایل مردانه باقی خواهد ماند. بنابراین، هر چند بعضی هنوز در پی پاسخ به این سوال هستند که ریش به چه صورت هایی می آید، سوال مهم تر برای خیلی از آقایان این است که چه مدل ریشی به آن ها می آید. همانطور که هر مدل مویی با فرم صورت شما سازگار نیست، مدل ریش برای صورت گرد، کشیده، بیضی و دیگر انواع شکل صورت هم باید با هم متفاوت باشد.

مدل ریش مناسب برای انواع فرم صورت

تشخیص فرم صحیح صورت

برای انتخاب مدل ریش مناسب، پیش از هر چیزی باید فرم یا شکل صورت خود را بدانید. ممکن است بر اساس کلیات شکل ظاهری فکر کنید فرم صورتتان را می دانید، اما خیلی وقت ها بعد از اندازه گیری بر اساس معیارهایی که در ادامه می خوانید، متوجه خواهید شد درباره فرم صورت خودتان اشتباه می نموده اید. برای به دست آوردن فرم واقعی صورت یک متر منعطف بردارید و پیشانی، گونه ها، فک و طول صورت را به روش زیر اندازه گیری کنید.

 1. پیشانی: فاصله میان بالاترین نقطه قوس یکی از ابروها تا بالاترین نقطه قوس ابروی دیگر را اندازه بگیرید.
 2. فاصله بین گونه ها: برجسته ترین نقطه دو گونه را که زیر گوشه بیرونی چشم قرار گرفته است پیدا کنید و فاصله بینشان را اندازه بگیرید.
 3. خط فک: فاصله بین نوک چانه تا محلی که استخوان فک در زیر گوش به سمت بالا زاویه دار می گردد، اندازه بگیرید. این اندازه را دو برابر کنید تا اندازه کل خط فک را به دست بیاورید.
 4. طول صورت: فاصله بین مرکز خط رویش مو تا نوک چانه را اندازه بگیرید.

بعد از این که این اندازه ها را به دست آوردید، توجه کنید که کدام یک از همه بیشتر است. سپس آن را با هفت حالت اصلی فرم صورت، که در ادامه شرح می دهیم، مقایسه کنید تا شکل صحیح صورت خود را متوجه شوید.

 • صورت بیضی: طول صورت از فاصله بین گونه ها و اندازه پیشانی از طول خط فک بیشتر است. زاویه گوشه های فک بیشتر از این که تیز باشد، گرد است.
 • صورت مستطیل: طول صورت از تمام بخش ها بیشتر است. اندازه خط فک، پیشانی و فاصله بین گونه ها به هم نزدیک است.
 • صورت مثلث: اندازه خط فک از فاصله بین گونه ها و فاصله بین گونه ها از اندازه پیشانی بیشتر است.
 • صورت گرد: فاصله بین گونه ها با طول صورت تقریبا برابر است. اندازه پیشانی و خط فک هم تقریبا برابر ولی کمتر از دو اندازه قبلی است. زوایه فک نرم است و محل آن چندان پیدا نیست.
 • صورت قلبی: اندازه پیشانی از فاصله بین گونه ها و اندازه خط فک بیشتر است. چانه حالت نوک تیز دارد.
 • مربع: تمام اندازه های به دست آمده به هم نزدیک هستند. زاویه فک تند و تیز است.
 • لوزی: طول صورت از همه بیشتر است. پس از آن به ترتیب فاصله بین گونه ها، اندازه پیشانی و اندازه خط فک قرار می گیرد. چانه حالت نوک تیز دارد.

انتخاب مدل ریش مردانه با توجه به فرم صورت

مدل ریش برای صورت بیضی

پیش از هر چیز تقاضا می کنیم اگر صورت بیضی دارید با خواندن ادامه مطلب بیش از حد مغرور نشوید! با داشتن فرم صورت بیضی می توانید از خیلی از انواع مدل ریش مردانه که برای دیگر آقایان جالب نیست، لذت ببرید. دلیل این آزادی این است که صورت شما ویژگی هایی از هر دو فرم مربع و گرد را دارد و در نتیجه لازم نیست نگران ایجاد تعادل باشید. فقط کافی است مطمئن شوید ریش خود را در بهترین و زیباترین حالتش حفظ می کنید.

پیشنهاد می کنیم به جای این که از آزادی خود به عنوان فرصتی برای تغییر دادن مداوم مدل ریش بهره ببرید، یک مدل کلاسیک و همیشگی را برگزینید که مردانی با دیگر فرم های صورت آرزوی داشتن آن را داشته باشند.

برای مثال می توانید مانند تصویر زیر مدل ریشی را انتخاب کنید که روی فک حالت مربعی و زاویه دار با خطوط تمیز رو گونه ها و کناره های کوتاه داشته باشد. این مدل، وزن یک ریش کامل را با جلوه ای که اغلب ته ریش فاقد آن است، ترکیب می نماید.

مدل ریش برای صورت مستطیل

در حقیقت فرم صورت مستطیل اصلا به ریش نیازی ندارد. اگر مدل موی مناسب را انتخاب کنید، چهره شما بدون ریش به اندازه کافی جذاب خواهد بود.

اما اگر دوست دارید ریش داشته باشید باید توجه کنید که فرم صورت مستطیل یک فرم کشیده است، پس گذاشتن ریش بلند، مثلثی یا نوک تیز (ریش بزی)، جز این که روی کشیدگی چهره بیش از حد تاکید کند، یاریی به شما نخواهد کرد.

به جای آن بهتر است کوشش کنید به ریش خود پهنای بیشتری بدهید. بلندتر بودن ریش روی گونه ها باعث می گردد فک شما پهن تر به نظر برسد و توجه دیگران به طول صورتتان کم گردد. با این روش دیگر فرم صورت شما بیش از حد کشیده به نظر نخواهد رسید.

مدل ریش برای صورت مثلث

در فرم صورت مثلثی که اساسا نقطه مقابل فرم صورت قلبی است، هدف باید برادشتن توجه از روی فرم معین و شاخص چانه باشد.

ساده ترین روش برای این کار ترکیب کردن سبیل بلند با ته ریش یا ریش کوتاه است. این مدل علاوه بر این که جذابیت زیادی دارد توجه را به بخش بالایی صورت می کشد.

در این روش ترکیبی باید از بلند کردن ریش روی گونه ها به هر شکلی پرهیز کنید، چرا که باعث می گردد فک شما پهن تر به نظر برسد. به جای آن می توانید خط ریش خود را بلندتر کنید و پایین تر بیاورید. البته بهتر است به جای ادامه دادن خط ریش کشیده تا روی چانه، انتهای آن را تخت و مربعی شکل کنید.

مدل ریش برای صورت گرد

هیچ مردی نباید پیرایش ریش را نادید بگیرد، اما این موضوع درباره مردانی با صورت گرد اهمیت بیشتری دارد. اگر فرم صورت شما گرد است، یک ریش بلند و نامرتب تنها می تواند سر شما به یک توپ بولینگ شبیه کند! برای مقابله با این حالت باید روی زوایای ریش کار کنید.

مدل ریش مثلثی به یک صورت گرد می آید. برای رسیدن به چنین مدلی باید ریش را روی گونه ها کوتاه تر کنید، در حالی که با حرکت به سمت چانه، موهای ریش بلندتر می شوند.

برای مثال گذاشتن ریش بزی (یا اگر بخواهیم مؤدب تر باشیم ریش پروفسوری!)، همراه با ته ریش روی گونه ها، باعث می گردد چانه شما بلندتر و معین تر به نظر برسد. علاوه بر این، در جلسات می توانید با ژست زیبایی ریش خود را به نشانه تفکر نوازش کنید!

مدل ریش برای صورت قلبی

هیچ مردی دوست ندارد چانه ضعیفی داشته باشد. خوشبختانه مردانی که فرم صورت قلبی دارند هم می توانند با استفاده از ریش به چانه خود قوت بیشتری بدهند.

البته لازم نیست به فکر خریدن روغن تقویتی برای ریش خود باشید؛ فرم صورت قلبی جزو فرم های صورت کوچک تر است، پس ریش توپر ممکن است آن را باز هم کوچک تر نشان دهد.

به جای ریش بلند و توپر، در کناره های صورت از ته ریش بهره ببرید که می تواند بدون پوشاندن استخوان بندی طبیعی صورت، حشونت و جذابیت مردانه را تقویت کند. در کنار این، سبیل و ریش ناحیه چانه را بلندتر حفظ کنید تا فک شما حجم و عمق بیشتری پیدا کند.

مدل ریش برای صورت مربعی

هر چند فرم صورت مربع برای مردان جذاب است، ولی محدودیت های خاص خودش را هم دارد.

برای مثال یک مدل ریش مردانه که بر فرم مربعی صورت بیش از حد تاکید کند برای شما مناسب نیست. از آنجا که فک پهنی دارید نباید سراغ ریش مربعی با خطوط تیز و زاویه های قائمه بروید. برای تکمیل کردن زیبایی فرم صورت مربعی باید کوشش کنید ناحیه چانه فرمی گرد یا مثلثی پیدا کند.

بلند کردن ریش روی چانه به حالت بزی یا پرفسوری یاری می نماید در عین حفظ حالت جذاب استخوانی چهره، اندکی از پهنی و درشتی استخوان فک کاسته گردد. با این کار همچنین تمرکز چشم روی سایر اجزای چهره هم بیشتر می گردد و چشمان نافذ شما هم فرصتی برای درخشیدن پیدا می نمایند.

مدل ریش برای صورت لوزی

فرم صورت لوزی بیشترین پهنا را در ناحیه استخوان گونه ها دارد، همراه با پیشنانی و فک باریکی که تقریبا عرض برابری دارند. پس اگر فرم صورت شما لوزی است ریش تراش را پایین بگذارید؛ هدف شما همواره باید این باشد که موی روی چانه را حفظ کنید تا جبران برجستگی گونه ها را بکند. حالت ایدئال این است که چانه ای مربعی و برجسته بسازید تا به استخوان بندی شما حالتی متعادل تر بدهد.

البته باید به میزان بلندی ریش هم دقت کنید. ما پیشنهاد نمی کنیم ریش خود را روی چانه خیلی بلند بگذارید؛ هر شکل نوک تیزی می تواند این فرم صورت را بیشتر نمایان کند. می تواند روی گونه ها و خط فک ریش خود را پهن تر کنید تا نیمه پایین صورت به فرم مربع نزدیک گردد.

این را هم نباید فراموش کنید که با کوتاه تر کردن سبیل، تاکید روی گونه ها و خط فک شما بیشتر خواهد شد.

منبع: Fashionbeans

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: دیجی استایل
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8372

به "مدل ریش مناسب برای انواع فرم صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل ریش مناسب برای انواع فرم صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید