پنتاگون نخستین کنفرانس خبری را با اتهامات ضد ایرانی شروع کرد

به گزارش سهندبلاگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نخستین کنفرانس خبری خود را با طرح اتهامات ضدایرانی شروع کرد.

پنتاگون نخستین کنفرانس خبری را با اتهامات ضد ایرانی شروع کرد

به گزارش خبرنگاران از فارس، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد آدینه (به وقت تهران) نخستین کنفرانس خبری پنتاگون در دولت جدید آمریکا را با طرح اتهامات ضد ایرانی شروع کرد.

جان کربی با تکرار اتهمامات قدیمی گفت ایران هنوز بازیگری مخرب است. او گفت ایران هنوز در اقدامات خشونت بار در عراق و جاهای دیگر نقش دارد.

وی گفت: ایران کماکان بازیگری مخرب است و همچنان از تروریسم در سراسر خاورمیانه حمایت می نماید. آنها هنوز برای شریکان و دوستانمان در آنجا (غرب آسیا) تهدید ایجاد می نمایند.

جان کربی افزود: آنها هنوز یک برنامه موشک بالیستیک فعال دارند و اخیراً سانتریفیوژهایشان را مجدداً راه اندازی نموده اند. من از طرف وزارت خارجه آمریکا و اینکه آنها چطور می خواهند به برجام برگردند صحبت نمی کنم - مطمئناً این مسئله جزو مسائل ما در اینجا (پنتاگون) نیست-؛ اما از نگاه وزیر دفاع، ما هنوز در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس، منافع امنیتی داریم؛ در این منطقه شریکان و دوستانی داریم که به آنها متعهدیم و ما هنوز در مهار تروریسمی که ایران در سراسر منطقه ترویج می دهد، منافع داریم.

وی توضیح داد: بنابراین، آنها (ایران) هنوز در فعالیت های خشونت بار قابل توجه و به خصوصی دخالت دارند و ما به هر اندازه ای که توان مهار چنین فعالیت هایی را داشته باشیم از آن استفاده خواهیم کرد.

جمهوری اسلامی ایران همیشه ادعاهای مقام های کشورهای غربی درباره حمایت از تروریسم را رد نموده است.

این ادعاها در حالی مطرح می شوند که دولت های عراق و سوریه بارها نقش ایران در مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه را مورد تمجید قرار داده اند.

از سوی دیگر، گزارش های منتشر شده حاکی است آمریکا و متحدانش در منطقه از زمان شروع ناآرامی ها در سوریه اصلی ترین حامیان شبه نظامیان افراطی و بعضی از گروه های تروریستی فعال در این کشور بوده اند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این کنفرانس خبری همچنین مدعی شد که طالبان به تعهداتش پایبند نبوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 12819

به "پنتاگون نخستین کنفرانس خبری را با اتهامات ضد ایرانی شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون نخستین کنفرانس خبری را با اتهامات ضد ایرانی شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید