گوسفند دریایی شکار شد!

به گزارش سهندبلاگ، گوسفند دریایی (Costasiella kuroshimae) گونه ای از حلزون دریایی است که می تواند فتوسنتز را با استفاده از کلروپلاست های به جای مانده از جلبک هایی که از آن ها تغذیه می نماید انجام دهد.

گوسفند دریایی شکار شد!

به گزارش خبرآنلاین، گوسفند دریایی یا Costasiella kuroshimae با نام های مختلفی شناخته می گردد. حلزون برگ، گوسفند برگ و کاترپیلار نمکی اقیانوس بعضی از این موارد هستند. این یکی از گونه های متعدد حلزون دریایی و نرم تنان است که در زیست بوم اقیانوسی پرسه می زند.

آن ها ترفند های باورنکردنی برای بقا در آستین خود دارند. حلزون دریایی کوچک که تنها 1 تا 5 میلی متر طول دارد، یکی از بی نظیرترین موجودات دریایی در کل دنیا است.

اخیرا عکاسان محدودی توانستند این جانور خارق العاده را شکار نمایند.

یکی از جالب ترین عناصر گوسفند دریایی، ظاهر آن است. به طور قابل توجهی به نظر می رسد بسیار شبیه به یک گیاه و بعلاوه یک گوسفند است. این موجود دو چشم تیره و دو راینوفور بلند دارد. این راینوفور ها مانند آنتن هایی هستند که می توانند ترکیبات شیمیایی آب را در زیستگاه آن تشخیص دهند. این به آن ها یاری می نماید تا مسیریابی نمایند، منابع غذایی پیدا نمایند و از خود در برابر شکار محافظت نمایند. این راینوفور ها شبیه گوش گوسفند هستند و به همین علت این جانوران به گوسفند دریایی معروف هستند.

گوسفند دریایی در آنجا با خرگوش های دریایی به عنوان یکی از زیباترین حیوانات اقیانوس است. به طور باورنکردنی، گوسفند دریایی رنگ سبز و برگدار خود را از فرآیندی به نام کلپتوپلاستی به دست می آورد. اینجاست که کلروپلاست های جلبک هایی که می خورند در بدنشان باقی می مانند. این به آن ها اجازه می دهد تا مانند یک شکل زندگی گیاهی در فتوسنتز شرکت نمایند. آن ها دارای زائده هایی شبیه به پنل خورشیدی به نام سراتا هستند که حاوی کلروپلاست های جذب شده هستند.

منبع: OCEANINFO

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 18864

به "گوسفند دریایی شکار شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوسفند دریایی شکار شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید