آلمان: تضعیف سازمان بهداشت جهانی مانند پرتاب خلبان از هواپیمای در حال پرواز است

به گزارش سهندبلاگ، مقامات اتحادیه اروپا امروز هم در اظهارات مختلفی از سازمان بهداشت جهانی در برابر نقدها ترامپ حمایت نموده و وزیر خارجه آلمان تضعیف این نهاد در شرایط فعلی را مانند پرتاب کردن خلبان از یک هواپیمای در حال پرواز دانست.

آلمان: تضعیف سازمان بهداشت جهانی مانند پرتاب خلبان از هواپیمای در حال پرواز است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، اتحادیه اروپا هم بار دیگر نقدها دونالد ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی را رد نموده و در برابر این انتقادها از این نهاد بین المللی حمایت کرد.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی با رئیس این نهاد بین المللی حمایت کامل خود را از سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده تاکید نمود که همچنان باید به صورت چند جانبه با بحران کرونا مبارزه کرد.

بورل همچنین درباره اقدام آمریکا در توقف یاری های اقتصادی به سازمان بهداشت جهانی ابراز نگرانی نموده و از کوشش های این اتحادیه برای یافتن جایگزینی برای این کمبود اطلاع داد.

23 کشور عضو اتحاد موسوم به چند جانبه گرایی که به ابتکار وزیر امور خارجه آلمان راه اندازی شده است هم از سازمان بهداشت جهانی در برابر انتقادهای رئیس جمهور آمریکا حمایت کردند. وزرای امور خارجه این کشورها در یک بیانیه مشترک بعد از یک ویدئو کنفرانس که امروز برگزار گردید بر اهمیت همکاری جهانی و سازمان های بی المللی در مبارزه با کرونا تاکید نمودند.

در این بیانیه آمده است که ما باید در انسانیت خود متحد بمانیم. بحران کرونا یک اعلام بیداری برای چند جانبه گرایی است.

در این بیانیه از خواست سازمان ملل برای همبستگی جهانی در بحران کرونا و بخصوص نقش سازمان بهداشت جهانی در دادن پاسخ هماهنگ به این بحران تاکید شده است.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم حمایت خود از سازمان بهداشت جهانی در برابر انتقادهای ترامپ را اعلام نموده و تاکید نمود: تضعیف سازمان بهداشت جهانی در بحران فعلی مانند پرتاب خلبان از یک هواپیمای در حال پرواز است.

هایکو ماس که امروز (پنج شنبه) در برلین و بعد از تبادل نظر با نمایندگان ائتلاف موسوم به چند جانبه گرایی سخن می گفت همچنین تاکید نمود که همه شرکت کنندگان در این اجلاس در این زمینه با هم اتفاق نظر دارند که سازمان بهداشت جهانی باید بیشتر تقویت گردد.

ماس تاکید نمود که حالا بدترین نقطه زمانی ممکن برای زیر سوال قرار دادن این نهاد بین المللی است. سازمان بهداشت جهانی ستون فقرات مبارزه بین المللی با ویروس کرونا است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم امروز بار دیگر بر حمایت کامل خود از سازمان بهداشت جهانی تاکید نموده و در یک کنفرانس ویدئویی که از طرف ترامپ با حضور کشورهای جی 7 اجرا شده بود تاکید نمود که این بیماری همه گیر تنها با یک واکنش بین المللی قوی و هماهنگ می تواند نابود گردد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سازمان بهداشت جهانی را به سوء مدیریت در مبارزه با بحران کرونا متهم نموده و توقف یاری های اقتصادی به این نهاد بین المللی را در دستور کار قرار داده است.

به این ترتیب در حالی که بیشتر کشورهای جهان درگیر مبارزه با بیماری همه گیر کووید-19 هستند رئیس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه خاطرنشان کرد دستور توقف یاری های آمریکا به سازمان بهداشت جهانی را صادر نموده است.

این تصمیم ترامپ با انتقاد شدیدی از طرف کشورها و نهادهای مختلف روبرو شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 7915

به "آلمان: تضعیف سازمان بهداشت جهانی مانند پرتاب خلبان از هواپیمای در حال پرواز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: تضعیف سازمان بهداشت جهانی مانند پرتاب خلبان از هواپیمای در حال پرواز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید