اولویت برگزاری اردوهای تیم ملی است، نه لیگ کشتی!

به گزارش سهندبلاگ، به گزارش خبرنگاران، به تازگی ستاد مقابله با کرونا در ورزش، مجوز برپایی اردوهای تیم ملی کشتی را صادر کرد تا این رشته المپیکی پس از ماهها تعطیلی بتواند دوباره وارد فاز اجرایی برنامه هایش گردد.

اولویت برگزاری اردوهای تیم ملی است، نه لیگ کشتی!

اما انگار این موضوع چندان به مذاق متولیان فدراسیون کشتی خوش نیامده و آنها معتقدند به موازات مجوز اردوها، می بایست مجوز برگزاری رقابتهای لیگ برتر هم صادر می شد. به هر حال فدراسیون کشتی با وجود صدور مجوز از سوی ستاد کرونا، همچنان در انتظار ابلاغ رسمی آن است تا بتواند با اطلاع از جزئیات این مجوز، اردوهای کشتی را طبق پروتکل های بهداشتی بصورت محدود برگزار کند.

ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز کشتی آزاد المپیک 1972 مونیخ و چهار مدال طلای قهرمانی دنیا در این خصوص به خبرنگاران گفت: اولویت مسئولان فدراسیون کشتی در مقطع کنونی که همه چیز زیر سایه سنگین کرونا قرار گرفته است، باید حفظ سلامتی و سپس آمادگی قهرمانان ملی و کشتی گیران باشد. به همین دلیل نباید تصمیماتی اتخاذ گردد تا تاوان سنگینی همچون بیماری ورزشکاران را بدنبال داشته باشد.

وی توضیح داد: گویا به تازگی مجوز صدور برگزاری اردوهای تیم ملی از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شده و بچه ها می توانند بطور محدود در سالن تمرین که قرنطینه خواهد شد، حضور یابند. اما این بدان معنا نیست که چون لیگ کشتی مجوز برگزاری نگرفته، حالا باید ناراحت و ناراضی باشیم.

پیشکسوت کشتی کشورمان ادامه داد: هر چند لیگ کشتی می تواند در بحث معیشتی و منبع درآمد کشتی گیران موثر باشد، اما نباید فراموش کرد اولویت ما باید برگزاری اردوهای تیم ملی باشد. طبیعتا می توان اردوهای تیم ملی را با توجه به تعداد محدود کشتی گیران از لحاظ کرونا، مدیریت و کنترل کرد، اما لیگ کشتی فراتر از این مسایل است و حجم بالاتری از تماس اهالی کشتی و دست اندرکاران لیگ را بدنبال دارد.

جوادی در سرانجام به یک موضوع فنی در این خصوص اشاره نمود و گفت: کشتی گیران ما مدتهاست که ار فرایند تمرینات منسجم و گروهی دور بوده اند و نمی توان آنها را بدون تمرین روانه رقابتهای لیگ کرد. در نتیجه متولیان کشتی بهتر است ابتدا تمرینات گروهی کشتی گیران را بصورت ایمن و قرنطینه ای برپا نمایند و سپس بدنبال برگزاری لیگ بفرایند.

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان نیز به تازگی در حاشیه مراسم روز ملی کشتی اظهارات مشابهی را مطرح و اظهار داشت حالا که مجوز تمرین کشتی گیران صادر شده، حضور در اردوهای آماده سازی بر برگزاری لیگ اولویت دارد، زیرا کشتی گیران پس از چند ماه نمی توانند یک باره وارد مسابقه شوند. به نظرم اول باید اردو را برگزار کرد و بعد سراغ مسابقات لیگ برتر رفت.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 10048

به "اولویت برگزاری اردوهای تیم ملی است، نه لیگ کشتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت برگزاری اردوهای تیم ملی است، نه لیگ کشتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید