اپل واچ به دوربین مجهز می گردد؟

به گزارش سهندبلاگ، زومیت نوشت: اپل پتنت های مختلفی برای افزودن دوربین به اپل واچ ثبت نموده است که هنوز هیچ کدام از آن ها در مرحله اجرایی قرار ندارند.

اپل واچ به دوربین مجهز می گردد؟

پتنت ها با اینکه تضمین محکمی برای نشان دادن محصولات در حال فراوری به شمار نمی روند، همچنان سرنخ هایی برای یافتن مسیر فکری یک شرکت به حساب می آیند. طبق خبرهای منتشرشده، به تازگی پتنت تازه دیگری برای دوربین در اپل واچ ثبت شده است. شاید اپل هنوز دوربین را به اپل واچ اضافه ننموده باشد؛ اما این موضوع بدان معنی نیست که به این ایده فکر نمی نماید.

ثبت پتنت به دست شرکت ها تضمینی برای فراوری آن نیست و فقط می تواند به عنوان صدای بلند افکار آن در نظر گرفته گردد. ورج گزارش می نماید که در هفته گذشته اپل پتنتی با شماره ثبت US-11571048-B1 برای مکانیزم بازکردن بند اپل واچ ثبت کرد که می تواند به دوربین داخلی مجهز گردد.

این ایده به نوبه خود عالی به نظر می رسد؛ اما پتنت تازه سومین ایده درباره پتنت های مرتبط با دوربین در اپل واچ است که در سال های اخیر ثبت شده است. ظاهراً نسخه اولیه ای از این پتنت در سال 2019 ثبت شده بود و این نشان می دهد که در چند سال اخیر، مهندسان اپل دغدغه گنجاندن دوربین در اپل واچ را در سر می پرورانند و طرح های مختلفی از آن را در فکر پرورش می دهند.

اولین بار وب سایت Patently Apple بخش خلاصه و توضیحات پتنت بند تازهی برای اپل واچ را مشاهده کرد که ایده آن ایجاد راه سریع و ارگونومیکی برای جداکردن واچ از بند بود و در جزئیات آن یک بند با دو مقطع و بخش قرارگیری واچ را نشان می داد.

این طراحی می تواند راه های تازهی برای استفاده از اپل واچ ایجاد کند که کاربری آن دیگر به مچ دست محدود نباشد و بتوان از آن برای عکاسی یاری گرفت. در تصویر 3، پتنت نشان می دهد که شخصی واچ را در حالت بدون بند برای عکس برداری در دست نگه داشته است.

سپس، در تصویر 4 می توان برش سطح مقطع اپل واچ با دوربین داخلی در پشت بدنه و زاویه دید آن را مشاهده کرد.

البته همان طورکه اشاره کردیم، این اولین پتنت اپل برای دوربین اپل واچ نبوده است؛ زیرا سال گذشته نیز اپل پتنتی با عنوان ساعت دوربین دار ثبت کرد. در این پتنت، سناریویی مطرح می گردد که دوربین در Digital Crown (دکمه فیزیکی چرخان روی اپل واچ) قرار می گیرد و یکی از طرح های آن دقیقاً مشابه تصویر شماره 3 در بالا است.

در سال 2019، اپل برنده پتنتی برای دوربینی با قابلیت چرخش شد که درون بند قرار می گرفت. بد نیست بدانید که درحال حاضر لوازم جانبی با نام Wristcam وجود دارد که شرکت دیگری غیر از اپل آن ها را فراوری می نماید و کاربردی مشابه با پتنت اپل دارد.

تعیین است که این ایده ای بود که شخصی در اپل حسابی به آن فکر نموده است و دلایل موجهی وجود دارد که چرا مشتری دوربین ساعت هوشمند بخواهد. یکی از جذابیت های بزرگ اپل واچ این است که باعث می گردد کاربران گوشی آیفون زمان کمتری را با گوشی سپری نمایند؛ حتی گاهی اوقات گوشی خود را در زمان رفتن به پیاده روی و دویدن و ورزش کردن همراه خود نبرند. بااین حال، امکان ندارد بیرون باشید و سوژه ای نظر شما را جلب نکند که بخواهید از آن عکس بیندازید و بدون گوشی نمی توانید عکس برداری کنید.

جدا از میزان خطری که عکس برداری با اپل واچ خارج از بند دارد، محدودیت های فناورانه ازجمله میزان و باتری و شارژدهی آن نیز سد راه افزودن دوربین به اپل واچ هستند. بعلاوه، همان طورکه گوگل گلس ثابت کرد، تصور اینکه فردی بدون هماهنگی با شما می تواند عکس برداری کند، شرایط نامناسبی را ایجاد می نماید و کسی با این موضوع نمی تواند راحت باشد. پیش ازاین، شایعه شده بود که شرکت متا قبلاً ایده ای داشته است تا روی ساعت هوشمند نه یک دوربین، بلکه دو دوربین تعبیه کند.

درهرصورت، همچنان شرکت های بزرگ فناوری با جدیت پتنت ثبت می نمایند که تضمینی برای فراوری نیست. شاید اپل نیز برای مدت طولانی روی ایده دوربین اپل واچ کار نموده باشد و درنهایت، تصمیم گرفته است که ایده کارآمدی نیست؛ اما همچنان این احتمال وجود دارد که راه حلی برای گنجاندن دوربین در اپل واچ پیدا گردد. شاید حتی افزایش میزان بدنه اپل واچ اولترا شروعی برای استفاده از فضای بیشتر برای نصب دوربین در آینده باشد؛ بنابراین، باید منتظر ماند و دید که طراحی های نوآورانه در این زمینه در آینده چگونه ظاهر می شوند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 18770

به "اپل واچ به دوربین مجهز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل واچ به دوربین مجهز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید