ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت مالی و دارایی ایران، فرهاد دژپسند در هفدهمین کمیسیون مشترک مالی ایران و چین در پکن با بیان این مطلب گفت: در همین چارچوب رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری اسلامی ایران، بر اهمیت روابط سیاسی، مالی و راهبردی با چین تاکید ویژه دارند.

ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد

وی با قدردانی از میزبانی صمیمانه چین در برگزاری کمیسیون اقتصادی مشترک گفت: برگزاری مستمر کمیسیون مشترک، نشانگر اهتمام دو کشور در اجرای برنامه های اقتصادی دوجانبه است.

دژپسند اضافه کرد: هفدهمین اجلاس مشترک دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا قرار است در این اجلاس یک روابط بنیادین و راهبردی را پی ریزی کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد مباحثی که امروز مطرح می گردد به طور بنیادین خیلی از مسائل میان دو کشور را پیش ببرد.

دژپسند همچنین اظهار امیدواری کرد جلسات کمیسیون مشترک نقش مهمی در تحقق این خواسته ها داشته باشد.

وی توضیح داد: بهترین تحول و نقطه عطف در روابط دو کشور، سفر سال 2016 شی جین پینگ به تهران با امضای 17 سند همکاری بود و اکنون معتقدیم این اسناد باید با سرعت عملیاتی گردد و اسناد جدید هم به امضا برسد.

لازم به ذکر است، هفدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و چین امروز (سه شنبه) با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران و وزیر بازرگانی جمهوری خلق چین در پکن برگزار گردید.

با تور چین همراه بشید.

در این اجلاس فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و ژانگ شأن وزیر بازرگانی چین، راهکارهای گسترش همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در حوزه های سرمایه گذاری، تجاری، اقتصادی و بانکی، ارتباطات، انرژی و محیط زیست، کشاورزی، علمی، آموزشی، فرهنگی و گردشگری را آنالیز کردند.

دو طرف در این نشست ضمن تاکید بر توسعه و تقویت روابط دو جانبه، خواهان برطرف موانع احتاقتصادی بر سر راه توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور شدند.

در حاشیه این نشست، دو یادداشت تفاهم همکاری میان اتاق بازرگانی چین و ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق صادر کنندگان و وارد کنندگان دارو چین امضا شد.

دیدار با وزیر بازرگانی، دیدار با تجار ایرانی و چینی و حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری مشترک از دیگر برنامه های سفر دو روزه وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به چین بود.

لازم به ذکر است، شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و چین در تهران برگزار گردیده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 20 خرداد 1398 شناسه مطلب: 543

به "ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید