ایلان ماسک: غیرممکن است دولت ها بتوانند رمزارزها را نابود نمایند

به گزارش سهندبلاگ، مدیرعامل تسلا بار دیگر در سخنانی جنجالی باعث نوسانات قیمتی بازار شد.

ایلان ماسک: غیرممکن است دولت ها بتوانند رمزارزها را نابود نمایند

رویکرد سختگیرانه چین در برابر ارزهای دیجیتالی باعث ریزش شدید قیمت آن ها در روزهای اخیر شده است اما در همین زمان مدیرعامل تسلا و دومین فرد ثروتمند دنیا معتقد است رمزارزها قابل نابودی به وسیله هیچ طرفی حتی دولت ها نیستند و وی به حمایت تمام قد از رمزارزها ادامه می دهد.

ایلان ماسک در جریان سخنرانی خود در یک کنفرانس کدنویسی در کالیفرنیا با بیان اینکه ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتالی یک چالش برای حزب کمونیست چین در حفظ سلطه اش بر بازار تلقی می گردد، اضافه کرد: شاید دولت ها بتوانند سرعت توسعه فناوری ارزهای دیجیتالی را کندتر نمایند اما در نهایت نخواهند توانست جلوی آن را بگیرند. اگر فرض کنیم که ارزهای دیجیتالی برای این ایجاد شده اند که جلوی قدرت دولت ها در متمرکز بودن پول بایستند، خیلی غیر طبیعی نیست که دولت ها این ارزها را دوست نداشته باشند و کوشش نمایند تا جلوی توسعه بیشتر آن را بگیرند.

مدیرعامل تسلا به دولت ها توصیه کرد به جای سعی در مقابله با رمزارزها خود را با فناوری روز وفق دهند. او از دولت آمریکا هم خواست تا وارد این حوزه گردد و بازار رمزارزها را قانونمند کند.

در پی حمایت ایلان ماسک، فرایند ریزشی بازار تا حد زیادی متوقف شد. وی از جمله تاثیرگذارترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتالی به تعداد می رود و تا به امروز با توییت هایش باعث تغییرات قیمتی شدیدی در دوج کوین، شیبا و بیتکوین شده است.

پیشتر ری دالیو- میلیاردر آمریکایی و از دیگر چهره های مشهور بازارها مالی- گفته بود در صورت تداوم موفقیت های بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی، نهادهای نظارتی کنترل تحولات رمزارزها را در دست خواهند گرفت. وی با اشاره به اینکه، دولت ها ابزارهای لازم را برای نابود کردن رمزارزها در اختیار دارند گفت: در نهایت اگر ببینند راه دیگری ندارند آن ها را از بین خواهند برد. ،ایسنا

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 15583

به "ایلان ماسک: غیرممکن است دولت ها بتوانند رمزارزها را نابود نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک: غیرممکن است دولت ها بتوانند رمزارزها را نابود نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید