بیش از یک میلیارد نفر در چنگال فقر ناشی از همه گیری کرونا

به گزارش سهندبلاگ، سازمان ملل هشدار داد که بیماری همه گیر کووید 19 می تواند بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان را به فقر شدید سوق دهد.

بیش از یک میلیارد نفر در چنگال فقر ناشی از همه گیری کرونا

به گزارش خبرگزاری سهندبلاگ ، سازمان ملل هشدار داد که 207 میلیون نفر دیگر می توانند در اثر همه گیری طولانی مدت ویروس کرونا به فقر شدید بروند و تعداد کل آنها را تا سال 2030 به بیش از یک میلیارد نفر برساند.

طبق مطالعه جدید برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) که این هفته منتشر شد، سناریوی خسارت فراوان به معنای بهبودی طولانی مدت از بیماری همه گیر است. این گزارش پیش بینی می نماید که 80 درصد از بحران اقتصادی ناشی از همه گیری برای بیش از یک دهه ادامه داشته باشد و راستا رشد قبل از همه گیری را متوقف کند.

سناریوی پایه کووید، مبتنی بر نرخ مرگ و میر فعلی و جدیدترین پیش بینی های رشد توسط صندوق بین المللی پول، منجر به افزودن 44 میلیون نفر بیشتر در فقر شدید تا سال 2030 در مقایسه با راستا توسعه در جهان قبل از همه گیری خواهد شد.

مدیر برنامه توسعه سازمان ملل UNDP، گفت: همانطور که تحقیقات جدید در مورد فقر نشان می دهد، همه گیری کووید 19 یک نقطه اوج است و گزینه هایی که اکنون رهبران در نظر می گیرند، می تواند جهان را به جهات بسیار متفاوت هدایت کند. ما فرصتی برای سرمایه گذاری در یک دهه عملیاتی داریم که نه تنها به مردم کمک می نماید تا از این همه گیری بهبود یابند، بلکه راستا توسعه مردم و کره زمین را به سمت آینده ای عادلانه، انعطاف پذیر و سبز تنظیم مجدد می نماید.

این گزارش حاکی از آن است که سرمایه گذاری های متمرکز می تواند از افزایش فقر شدید جلوگیری کند و با این وجود 146 میلیون نفر از چنگال فقر خارج شده اند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 11674

به "بیش از یک میلیارد نفر در چنگال فقر ناشی از همه گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از یک میلیارد نفر در چنگال فقر ناشی از همه گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید