ترکیه و مالزی مقصد بعدی رهبران اخراجی اخوان المسلمین

به گزارش سهندبلاگ، خبرنگاران: بعضی منابع خبری اعلام کردند که اغلب اعضای اخوان المسلمین تبعید شده از قطر به ترکیه و مالزی سفر خواهند کرد.

ترکیه و مالزی مقصد بعدی رهبران اخراجی اخوان المسلمین

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سهندبلاگ، روزنامه الشرق الاوسط در مطلبی با عنوان بعضی منابع: اغلب اعضای اخوان المسلمین تبعید شده از قطر به ترکیه و مالزی خواهند رفت نوشته است که بعضی از منابع مطلع اخوان المسلمین اعلام نموده اند که مقصد بعدی رهبران و طرفداران اخوان المسلمین که از قطر تبعید شده اند، مالزی و ترکیه می باشد.

از سوی دیگر مصطفی البدری عضو جبهه سلفی و از رهبران ائتلاف حمایت از جماعت اخوان المسلمین که در ترکیه مقیم است، گفت که احتمالا رهبران اخوان المسلمین خاک قطر را ترک نموده و به ترکیه یا مالزی منتقل شوند.

وی توضیح داد که مقامات قطر از تعدادی از رهبران جماعت اخوان المسلمین درخواست نموده اند که خاک این کشور را ترک نمایند و به نظر می رسد که این اقدام در راستای اجرای توافقنامه آشتی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس صورت می گیرد به خصوص اینکه اخیرا نیز وزرای خارجه و کشور و نیز رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی به قطر سفر کردند.

وی اضافه نمود: ما از موضع قطر در طول دوره گذشته و مقابله آن با فشارهای منطقه ای و بین المللی قدردانی می کنیم.

بعضی منابع مطلع در جماعت اخوان المسلمین مصر گزارش دادند که تعدادی از رهبران جماعت اخوان المسلمین طی چند روز آینده بنا به درخواست مقامات قطر و به منظور پرهیز از ایجاد تنش در روابط با قطر، این کشور را ترک خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، 7 تن از رهبران شاخص اخوان المسلمین قرار است خاک قطر را ترک نمایند که اسامی آنها عبارت است از: دکتر محمود حسین دبیر کل جماعت اخوان المسلمین، عصام تلیمه مدیر دفتر سابق قرضاوی، حمزه زوبع سخنگوی حزب آزادی و عدالت، دکتر عمرو دراج رئیس کمیته روابط خارجی حزب آزادی و عدالت، اشرف بدر الدین عضو مجلس الشعب سابق از حزب آزادی و عدالت، وجدی غنیم مبلغ اخوانی و جمال عبد الستار قائم مقام وزارت اوقاف سابق و از رهبران جماعت اخوان المسلمین.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 4124

به "ترکیه و مالزی مقصد بعدی رهبران اخراجی اخوان المسلمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه و مالزی مقصد بعدی رهبران اخراجی اخوان المسلمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید