جزئیات فرود اضطراری پرواز مشهد - زاهدان

به گزارش سهندبلاگ، به گزارش میهن پست - پرواز شمار8053 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که از مشهد مقدس راهی فرودگاه بین المللی زاهدان بود به دلیل عدم باز شدن چرخ سمت چپ عقب درخواست فرود اضطراری کرد و به ناچار با وجود یک چرخ بسته به حالت اضطرار در باند فرودگاه بین المللی زاهدان فرود آمد و با وجود اینکه این هواپیما از باند پرواز خارج و لاستیک آن دچار ترکیدگی شد اما تمامی 113 نفر مسافر این پرواز جان سالم به در بردند.

جزئیات فرود اضطراری پرواز مشهد - زاهدان

به نقل از مهر در زاهدان که در فرودگاه حضور داشت، مقارن ساعت 13.10 دقیقه امروز شنبه در حالیکه نیروهای نظامی و امدادی و اعضای ستاد بحران سیستان و بلوچستان بر روی باند فرودگاه بین المللی زاهدان نفس ها را در سینه حبس نموده بودند و در انتظار حادثه ای ناگوار بودند؛ مهارت خلبان فوکر 100 باعث شد فرود اضطراری هواپیما بدون خسارت جانی انجام گردد.

هواپیما همزمان با فرود به سمت چپ باند منحرف و بال آن به زمین برخورد کرد اما پس از سر خوردن بال هواپیما بر روی زمین و توقف آن در میان تپه های خاک به نگاه بالشتک های خروج اضطراری باز شد و هواپیما نیز دچار آتش سوزی نشد.

یک معجزه در آسمان ایرانحسن اعرابی مقدم که فرماندهی این عملیات سنگین را در فرودگاه بین المللی زاهدان ظهر امروز بر عهده داشت با بیان اینکه یک بار دیگر لطف خداوند و مهارت خلبان های ایرانی موجب خلق یک معجزه در آسمان ایران شد در مصاحبه با مهر گفت: مقارن ساعت 12 امروز ظهر خلبان هواپیمای فوکر 100 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان از برج مراقبت درخواست فرود اضطراری کرد.وی گفت: دلیل فرود اضطراری نقص فنی و عدم باز شدن چرخ عقب هواپیما اعلام شد.وی اضافه کرد: با تمهیدات اندیشیده شده بلافاصله پس از این اعلام خبر نسبت به آماده سازی و حضور تمامی نیروهای امدادی و آتش نشانی و اعضای ستاد بحران استان در محل فرودگاه اقدام شد.

مدیر کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان ادامه داد: این پرواز که مقرر بود ساعت 12 ظهر امروز در فرودگاه بین المللی زاهدان بر زمین بنشیند مجبور شد تا به منظور تخلیه و مصرف سوخت اضافی خود بیش از یک ساعت در آسمان استان پرواز داشته باشد.

وی بیان داشت: بالاخره در ساعت 13.10 دقیقه خلبان تصمیم به فرود اضطراری در فرودگاه زاهدان گرفت که هواپیما پس از فرود در باند به دلیل بسته بودن چرخ سمت چپ عقب به سمت چپ باند منحرف شد و بال آن به زمین خورد.

وی گفت: با وجود ترکیدگی از ناحیه چرخ و ضربه از ناحیه چپ هواپیما بر اثر برخورد با زمین اما خوشبختانه مسافران این پرواز در کمال ناباوری جان سالم به در بردند.

توسل به ائمه اطهار چاره ساز بود

کاپیتان تحویلیان سکان دار پرواز شماره 8053 هواپیمایی آسمان که ظهر امروز با جسارت و مهارت کامل توانست هواپیمای فوکر 100 را در حالیکه چرخ عقب آن همچنان تا زمان فرود بر روی باند بسته ماند بر روی زمین بنشاند در مصاحبه با مهر گفت: توسل همه مسافران به ائمه اطهار(ع) و لطف و نظر خداوند از جمله امام رضا(ع) به زائران این پرواز مهمترین دلیل فرود موفقیت آمیز من بود.

وی در نخستین لحضات فرود و پس از خروج از هواپیمای فوکر 100 به خبرنگار مهر گفت: برایم سخت بود که به مسافران اعلام کنم هواپیما چرخ هایش باز نمی گردد اما در آخرین دوری که بر روی شهر زاهدان دزدم مسافران را در جریان گذاشتم و از آنها خواستم تا برای فرود اضطراری آماده شوند.

وی بیان داشت: تمامی این موفقیت را مدیون لطف و نظر خداوند متعال و به ویژه حضرت ثامن الحجج(ع) هستم که زائران خانه خودش را مصون نگاه داشت.

درمان 7 مصدوم و نجات جان دو مادر باردار

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به همین دلیل در حاشیه امداد رسانی به مجروحان گفت: خوشبختانه این سانحه تنها 7 مجروح در بر داشت که جراحات این مسافران بسیار سطحی بود و در همان باند فرودگاه با حضور نیروهای امدادی و امکانات از قبل مستقر شده مورد درمان نهاده شد.

رسول راشکی ابراز داشت: در میان مسافران همچنین دو مادر باردار حضور داشت که به منظور رسیدگی و مراقبت بیشتر این افراد نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

منبع :میهن پست

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: لست سکند
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 5954

به "جزئیات فرود اضطراری پرواز مشهد - زاهدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فرود اضطراری پرواز مشهد - زاهدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید