جهانگیری: دولت نمی گذارد دامداران در فشارهای ناشی از خشکسالی تنها بمانند

به گزارش سهندبلاگ، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مقدار ذخایر کالاهای اساسی باید همیشه اطمینان بخش باشد، گفت دولت نمی تواند نسبت به مسایل و مسائل دامداران به اسم تولیدکنندگان عظیم کشور بی تفاوت باشد.

جهانگیری: دولت نمی گذارد دامداران در فشارهای ناشی از خشکسالی تنها بمانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در جلسه تنظیم بازار و کالاهای اساسی با اشاره به مسایل مطرح شده در جلسه در مورد خشکسالی و دغدغه دامداران اضافه کرد: دولت نمی تواند نسبت به مسایل و مسائل دامداران به اسم تولیدکنندگان عظیم کشور بی تفاوت باشد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه شیر و لبنیات امروز بخش مهمی از سفره مردم و سبد خانوار را تشکیل می دهد، توضیح داد: دولت اجازه نخواهد داد دامداران و عشایر در فشارهای ناشی از خشکسالی تنها بمانند.

جهانگیری اضافه کرد: کوشش خواهیم کرد جلسه ای با حضور دستگاه های ذیربط برای آنالیز مسائل دامداران برگزار کنیم و تدابیری را بیندیشیم که هم دغدغه دامداران به حداقل برسد و هم مردم و مصرف کنندگان شیر و لبنیات تحت فشار قرار نگیرند.

معاون اول رییس جمهور بعلاوه با اشاره به گزارش های وزارت صنعت، معدن وتجارت در مورد اندازه ذخایر کالاهای اساسی اظهار داشت: اندازه ذخایر کالاهای اساسی باید همیشه اطمینان بخش باشد و وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با تامین بموقع کالاهای مذکور نباید اجازه دهند که اندازه این ذخایر کاهش پیدا کند.

وی با قدردانی از بانک مرکزی به خاطر کوشش در جهت تأمین ارز مورد احتیاج کالاهای اساسی در سال های اخیر گفت: وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظارت و کنترل دقیقی بر تأمین کالاهای اساسی و موجودی این کالاها داشته باشند تا برای مردم دغدغه ای در مورد تأمین این اقلام به وجود نیابد.

در این جلسه که وزرای دادگستری و صنعت، معدن تجارت، رییس سازمان غذا و دارو و رییس سازمان تعزیرات حکومتی هم حضور داشتند، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گزارشی از اندازه ذخایر کالاهای اساسی و فرایند واردات این اقلام ارائه کرد.

در این نشست بعلاوه در مورد مسایل و مسائل دامداران نظیر خشکسالی و تأمین علوفه بحث و گفتگو شد و مقرر شد این موضوع به صورت جامع در جلسه ای جداگانه آنالیز شود و پس از ارائه پیشنهادات دستگاه های ذیربط، تصمیمات لازم برای حل این مسایل اتخاذ شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 14416

به "جهانگیری: دولت نمی گذارد دامداران در فشارهای ناشی از خشکسالی تنها بمانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: دولت نمی گذارد دامداران در فشارهای ناشی از خشکسالی تنها بمانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید