خبرنگاران نبی: افزایش اعضای مجمع فدراسیون قطعی است

به گزارش سهندبلاگ، تهران- خبرنگاران- دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به افزوده شدن قطعی اعضای مجمع این نهاد گفت: نیت ما این است که نماینده های مختلفی در مجمع حضور داشته باشند.

خبرنگاران نبی: افزایش اعضای مجمع فدراسیون قطعی است

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدارسیون فوتبال در گفت وگو با یک برنامه تلویزیونی، درباره کمک فیفا به فدراسیون های فوتبال به خاطر انتشار ویروس کرونا، گفت: فیفا چند صفحه ای از ما اطلاعات بودجه ای و اقتصادی خواستند و ما این اطلاعات را در فرصت مقرر به فیفا فرستادیم و قاعدتاً آن ها روی اطلاعات ما نظر می دهند و براساس آن با توجه به مبحث کرونا و جریان نقدینگی یک بودجه ای را برای کمک به فدراسیون ها پیش بینی خواهند کرد.

وی درباره رقم این کمک اقتصادی و موانعی که بر سر راه انتقال آن به فدراسیون ما به خاطر تحریم های بانکی وجود دارد گفت: تا این لحظه هیچ رقمی را اعلام ننموده اند. ما راه کارهای قانونی را بخش اقتصادی فیفا پیشنهاد داده ایم و در حال رایزنی هستیم که این انتقال برای ما هم عملی گردد. قاعدتاً نه تنها ما، چهار پنج کشور دیگر هم هستند که با مشکل نقل و انتقال وجوه روبرو هستند که امیدواریم هم مشکل ما و هم مشکل آن کشورها در این زمینه حل گردد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در رابطه با ادامه لیگ برتر فوتبال اعلام کرد: روز گذشته در فدارسیون فوتبال جلسه ای برگزار کردیم که یکی از موضوعات آن جلسه درباره دستورالعمل فیفا مبنی بر تعلیق مسابقات بود و ما با مسوولانی که در این بخش فعالیت دارند و ذی النفع هستند مشورت کردیم.

محمدنبی ادامه داد: ادامه دادن لیگ های برتر فوتبال بستگی به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا در کشورها دارد و نظر آن ها برای فیفا و کنفدراسیون آسیا بسیار حائز اهمیت است. فردا در این مجموعه جلسه ای برگزار می گردد که امیدواریم خروجی این جلسه به گونه ای باشد که فدراسیون فوتبال و هیات رییسه سازمان لیگ بتوانند تصمیمات خودشان را اتخاذ نمایند. اگر تصمیم بر این باشد که مسابقات برگزار گردد، ما چند هفته ای را به تیم ها زمان خواهیم داد تا تمرینات خودشان را شروع نمایند.

وی در رابطه با جدیدترین تصمیمات درباره فرایند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال اعلام کرد: فرایند پیش نویس اصلاحیه اساسنامه یک جدول زمان بندی دارد که آن را به فیفا ارسال کردیم و فیفا هم آن را تأیید نموده است. فکر می کنم فدارسیون فوتبال در خصوص پیش نویس اصلاحیه اساسنامه یکی از فدراسیون هایی است که در سنوات گذشته نسبت به فدراسیون های دیگر جلوتر است. با توجه به موضوعاتی که در کمیته اجرایی فیفا مطرح می گردد، معمولاً اساسنامه ها به روزرسانی می گردد. تقریباً هر دهه یک بار این اتفاق در فیفا و مطابق آن در فدراسیون های عضو اتفاق می افتد. لذا ما این کار را با توجه به جدول زمان بندی جلو می بریم. همه اعضای مجمع در این فرایند همکاری کردند و خوشبختانه نظرات خوبی به ما ارسال کردند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا صحبت اعضای مجمع مبنی بر اینکه گفته بودند اگر نظرات آنها در مجمع کم و زیاد گردد دیگر آن را تأیید نمی نمایند، صحت دارد یا نه، گفت: خیر، من چنین صحبت هایی را نشنیده ام. اعضای مجمع در سنوات گذشته نشان داده اند که وقتی اساسنامه ای مطرح می گردد در خصوص پیش نویس اساسنامه نظرات اصلاحی می دهند و منفعل برخورد نمی نمایند.

محمدنبی درباره اعتراض کانون مربیان گفت: در اساسنامه های قبلی نیز این اجازه به کانون ها و انجمن ها داده شده که یک روالی را طی نمایند. از آنجایی که آن ها به عنوان یک ان جی او محسوب می شوند، ابتدا باید اساسنامه خودشان را در بخش معاونت اجتماعی وزارت کشور به تأیید برسانند و بعد کلیه مستندات شان را به کمیته حقوقی و تدوین مقررات تحویل بدهند. هر کانون یا انجمنی که به تصویب می رسد اگر با موضوعاتی که در اساسنامه فدراسیون فوتبال تطبیق پیدا نمایند، می توانند در مجمع عمومی صاحب کرسی شوند. هر مجموعه ای که در مجمع عمومی صاحب کرسی باشد رأی خودش را خواهد داشت.

او در رابطه با افزایش تعداد اعضای مجمع گفت: ما قطعاً افزایش تعداد خواهیم داشت. نیت ما این است که نماینده های مختلفی در مجمع حضور داشته باشند.

دبیرکل فدارسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا بحث بازنشستگی هم در اساسنامه جدید لحاظ می گردد، شرح داد: در اساسنامه ای کمیته حقوقی و تدوین مقررات می نویسد، شرایط به مجموعه کدهای انتخاباتی خواهد رفت و قاعدتاً کمیته حقوقی در این بحث رسیدگی خواهد نمود.

مهدی محمدنبی درباره شایعاتی که مطرح می گردد فیفا درخواست نموده اختیارات وزیر ورزش در اساسنامه جدید فدراسیون باید کاهش پیدا کند، گفت: اعضای مجمع ترکیبی از مجموعه های حقوقی هستند که در مجمع فعالیت می نمایند. ما در این بخش باید هم قوانین داخلی کشورمان و هم اساسنامه استاندارد فیفا را رعایت کنیم.

وی درباره احتمال شرکت خود در انتخابات آینده فدراسیون فوتبال اذعان داشت: در حال حاضر تصمیمی بر شرکت در انتخابات ندارم. من فعلاً دبیرکل فدارسیون هستم و دبیرکل به لحاظ وظایف ذاتی نمی تواند در انتخابات شرکت کند.

دبیرکل فدارسیون فوتبال درباره جدیدترین خبرها از پفراینده شکایت مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: پفراینده ویلموتس در شرف رسیدگی است. وکیل پفراینده ما لایحه ای را به بخش رسیدگی در فیفا ارسال نموده و قاعدتاً آن ها باید رسیدگی نمایند و اگر احتیاج به حضور باشد از ما می خواهند که در دادگاه حضور داشته باشیم ولی تا به امروز هیچ نامه ای برای ما ارسال نشده است. به هر جهت ما هم از آقای ویلموتس شکایت متقابل داشته ایم و وکیل وی هم موضوعات را مطرح نموده است. گرچه کار سختی است ولی ما باید این مسئله را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: ما در چند روز گذشته با 15 باشگاهی که در فیفا پفراینده دارند جلسه برگزار کردیم. یکی از اشکالاتی که وجود دارد این است که مدیرعامل هر باشگاه باید حتماً مشاور حقوقی مسلطی داشته باشد که حقوق بین الملل را خوب بداند و به تنظیم قراردادها اشراف داشته باشد. ما در کشورمان افراد حقوقی خوبی داریم که هم به لحاظ معلومات و هم به لحاظ تحصیلات در سطح عالی قرار دارند. باشگاه های ایرانی باید بتوانند این افراد را جذب نمایند و به حرف آن ها گوش بدهند. باشگاه ها برای اینکه اصطلاحاً بمب بترکانند نفرایند با یک بازیکن یا مربی قرارداد امضا کند که در نهایت با این مسائل روبرو شوند.

محمدنبی در رابطه با بحث هایی که درباره میزبانی مشترک یک کشور در باشگاه های آسیا مطرح می گردد، گفت: فدارسیون فوتبال در این زمینه پیشنهاداتی را مطرح نموده که یکی از آن ها برگزاری بازی به طور متمرکز در یکی از کشورها است، اما نهایتاً باید منتظر بمانیم که کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی می گیرند.

وی درباره اینکه آیا قرار است دوباره سرپرست تیم ملی فوتبال گردد یا نه، اعلام کرد: با توجه به حضور آقایان کریم باقری و وحیدهاشمیان به عنوان دستیاران دراگان اسکوچیچ، ما روی تشکیلات تیم های ملی کار می کنیم و امیدواریم زمانی که وی به تهران برگردد بتوانیم غالب تصمیمات مان را به لحاظ ساختاری در اختیار رسانه ها قرار دهیم.

محمدنبی در درباره حواشی که در خصوص برکناری اسکوچیچ مطرح می شد گفت: با کمک خدا ما با همین مربی به سمت مسابقات پیش رو خواهیم رفت. وی سرمربی فعلی تیم ملی است و من خواهش می کنم همه از او و تیم ملی حمایت نمایند تا بتوانیم به موفقیت دست پیدا کنیم.

وی درباره رأی کمیته استیناف در خصوص بازی سپاهان و پرسپولیس گفت: کمیته استیناف یک کمیته مستقل است و ما در آن زمینه ورود نمی کنیم. آن ها هنوز رأی را صادر ننموده اند و به محض اینکه رأی را صادر نمایند این رأی در سایت فدراسیون هم اعلام خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8463

به "خبرنگاران نبی: افزایش اعضای مجمع فدراسیون قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نبی: افزایش اعضای مجمع فدراسیون قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید