تور ترکیه: دانشگاه های مطرح ترکیه کدامند؟

به گزارش سهندبلاگ، تحصیل در ترکیه به عنوان یکی از روش های مهاجرتی به این کشور چندین سال است که هواداران زیادی دارد. دانشگاه های ترکیه بسیار معتبر هستند پس اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید تا برترین دانشگاه های ترکیه را به شما معرفی کنیم. خرید مقرون به صرفه بلیط هواپیما

تور ترکیه: دانشگاه های مطرح ترکیه کدامند؟

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

تحصیل در ترکیه و دانشگاه های معتبر ترکیه

دانشگاه کوش Koç University

دانشگاه کوش در سال 1993 در شهر استانبول تاسیس شده است و نام آن از نام فامیلی موسس این دانشگاه گرفته شده است. در دانشگاه کوش دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و تنها 4 درصد دروس به زبان ترکی ارائه می شوند. دانشجویان دانشگاه کوش می توانند از بورسیه استفاده نمایند و در رشته های مختلف از اقتصاد و مدیریت تا مهندسی و ادبیات تحصیل نمایند.

دانشگاه بوگزیسی Boğaziçi Üniversitesi

دانشگاه بوگزیسی در سال 1863 در قسمت اروپایی استانبول ترکیه با نام کالج رابرت (اولین دانشگاه امریکایی در خارج از امریکا) تاسیس شد. دانشجویان این دانشگاه می توانند در رشته های مختلف از ادبیات و علوم پایه تا هنر و مهندسی تحصیل نمایند. دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و این دانشگاه دارای پیوندی قوی با نظام آموزشی امریکا است. مهاجرت به وسیله تحصیل در ترکیه

دانشگاه بلکینت Bilkent University

دانشگاه بلکینت در سال 1984 و در شهر آنکارا تاسیس شد. همانطور که از نامش پیداست اینجا شهر یادگیری و علم است و اولین موسسه غیرانتفاعی ترکیه است که بزرگ ترین کتابخانه دانشگاهی را در ترکیه دارد. زبان تدریس در دانشگاه بلکینت انگلیسی است و دانشجویان می توانند در 9 دانشکده مختلف و در رشته های گوناگون هنر، مدیریت، مهندسی، موسیقی و غیره تحصیل نمایند. خرید بلیط تهران استانبول

دانشگاه صابانچی Sabanci University

دانشگاه صابانچی در سال 1999 در شهر استانبول تاسیس شده است. حدود 42 درصد از دانشجویان این دانشگاه از بورسیه تحصیلی استفاده می نمایند. تدریس در دانشگاه صابانچی به زبان انگلیسی انجام می گردد و دانشجویان می توانند در سه دانشکده و یک مدرسه این دانشگاه در رشته های مختلف تحصیل نمایند.

دانشگاه فنی خاورمیانه Orta Doğu Teknik Üniversitesi

دانشگاه فنی در شهر آنکارا است. این دانشگاه دارای 5 دانشکده و 5 مرکز تحصیلات تکمیلی است و تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی انجام می گردد. تنها رشته هایی که به زبان ترکی استانبولی تدریس می شوند رشته های تاریخ انقلاب ترکیه و زبان ترکی استانبولی هستند. این دانشگاه که یک دانشگاه دولتی است برگزار نماینده برترین تحقیقات در زمینه علوم و مهندسی است. بلیط تهران استانبول

دانشگاه آنکارا Ankara Üniversitesi

دانشگاه آنکارا در سال 1925 در شهر آنکارا تاسیس شده است. نخستین رشته ای که در این دانشگاه تدریس شد رشته حقوق بوده است و اکنون 15 دانشکده و 31 موسسه تحقیقاتی در این دانشگاه وجود دارد. دانشکده های دانشگاه آنکارا در محله های مختلفی قرار دارند. تدریس در این دانشگاه به زبان ترکی استانبولی انجام می گردد. این دانشگاه دارای کتابخانه ای بسیار بزرگ است که میلیون ها کتاب را به صورت اینترنتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه فنی Teknik Üniversite

این دانشگاه که همان دانشگاه فنی استانبول است دانشگاهی بین المللی و دولتی است که در شهر استانبول تاسیس شده است. همان طور که از نامش پیداست در این دانشگاه می توانید در رشته های فنی تحصیل کنید. قوانین مهاجرتی ترکیه

دانشگاه غازی Gazi Üniversitesi

این دانشگاه در سال 1926 به وسیله آتاتورک تاسیس شد. این دانشگاه دارای 15 دانشکده، 9 مدرسه عالی و 26 مدرسه تحقیقات عالی است. در سال 1982 کالج فنی، کالج فنی دختران، آموزشگاه مهندسی و کشاورزی و آموزشگاه اقتصاد و بازرگانی با هم ترکیب شدند و دانشگاهی معتبر با نام قاضی را تشکیل دادند.

دانشگاه حاجت تپه Hacettepe University

دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا تاسیس شده است. دانشکده علوم پزشکی آن از معروفیت بالایی برخوردار است و می توان گفت که برترین دانشگاه پزشکی در کشور ترکیه است. این دانشگاه دارای 5 مرکز آموزشی است که قسمتی از آن در منطقه (Beytepe) قرار گرفته است و بخشی از آن هم در (Hacettepe) است. این دانشگاه فضای بزرگی دارد و دانشکده های مختلف بازرگانی، اقتصاد، هنرهای زیبا و غیره در آن وجود دارند.

دانشگاه استانبول Istanbul Üniversitesi

این دانشگاه که یک دانشگاه دولتی است همانطور که از نامش پیداست در شهر استانبول ترکیه تاسیس شده است. این دانشگاه دارای 7 دانشکده و 5 پردیس دانشگاهی است و هر سال بیش از 60 هزار دانشجوی کارشناسی و 80 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در آن به تحصیل مشغول می شوند.

دانشگاه مرمره Marmara Üniversitesi

دانشگاه مرمره در شهر استانبول قرار گرفته است و دومین دانشگاه بزرگ کشور ترکیه است. این دانشگاه دارای 13 دانشکده، 9 مدرسه فنی و حرفه ای، 11 انستیتوی کارشناسی ارشد و 32 مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه تنها دانشگاهی است که آموزش در تمام مقاطع در آن به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ترکی استانبولی انجام می گردد.

دانشگاه هنر های زیبا میمار سینان Mimar Sinan Fine Arts University

این دانشگاه هنر های زیبا در شهر استانبول قرار گرفته است. اگر به تحصیل در رشته های هنری علاقه دارید این دانشگاه برترین گزینه برای شماست. این موسسه اولین بار در سال 1882 با عنوان مدرسه هنرهای زیبا تاسیس شد و بعدها به دانشگاه مهمی در کشور ترکیه تبدیل شد. این دانشگاه که بزرگ ترین دانشگاه هنر ترکیه است دارای 3 دانشکده است و دانشجویان در رشته های مختلفی مانند دکوراسیون صحنه و لباس، عکاسی، طراحی مد و غیره می توانند تحصیل نمایند.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16098

به "تور ترکیه: دانشگاه های مطرح ترکیه کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: دانشگاه های مطرح ترکیه کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید