رئیس انجمن همکاری بین ایران و ترکیه: مردم ترکیه به سفر و بازدید از شهرهای ایران علاقه مندند

رئیس انجمن همکاری بین ایران و ترکیه اعتقاد دارد ظرفیت های گردشگری بین دو کشور می تواند یکی از مهم ترین محورهای همکاری باشد.

رئیس انجمن همکاری بین ایران و ترکیه: مردم ترکیه به سفر و بازدید از شهرهای ایران علاقه مندند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور تفریحی تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

حسین آریان می گوید: مردم ترکیه با فرهنگ مردم ایران آشنا هستند و برای سفر به شهرهای مختلف ایران و بازدید از آن ها علاقه مند هستند.

او که در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وسومین نمایشگاه ملی صنایع دستی حضور پیدا نموده بود،با حضور در غرفه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و خبرگزاری خبرنگاران، به سؤالات خبرنگار ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی پاسخ داد.

نظرتان درباره برگزاری این نوع نمایشگاه های گردشگری چیست؟

ازآنجایی که این چندمین بار است که در این نمایشگاه شرکت می کنم، از اهمیت آن باخبرم. گرچه با مسائلی نیز برخوردیم، بااین حال زمانی که نتیجه مطلوب به دست می آید، مسائل فراموش می شوند.

کشور ترکیه همواره مقصد گردشگری ایرانی ها بوده، درباره جاذبه های ایران برای گردشگران ترک شرح دهید؟

همان طور که می دانید کشور ترکیه ازنظر هزینه، فرهنگ و مسافت مطلوب گردشگران ایرانی است و این موارد ترکیه را به یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل نموده است. اما متأسفانه با وجود پتانسیل های ایران، عکس این اتفاق صادق نیست. به طور خاص درباره ازمیر صحبت می کنم، بیشتر مردم این شهر با فرهنگ و با معلومات هستند، ایران را خوب می شناسند و علاقه دارند این آشنایی بیشتر گردد. به عنوان مثال اعضای هیئت ما که از استادان یکی از دانشگاه های ترکیه هستند هنگام بازدید از ایران تمایل دارند خانه های مناطق بومی را ببینند. این علاقه مندی بیشتر ساکنان ترکیه است که امکاناتش هم در ایران فراهم است. شهرهای تاریخی ایران را می شناسند و علاقه مند هستند از آن ها بازدید نمایند. در حال حاضر آژانس مسافرتی نیز در ایران داریم که به صورت متمرکز روی جذب گردشگر از ترکیه کار می نماید. یکی از دیگر از فعالیت های ما در انجمن همکاری بین ایران و ترکیه، تعامل با آژانس های مستقر در ازمیر است و ارتباط دادن آن ها با آژانس های مطمئن در ایران است.

نظرتان در مورد ایده میراث فرهنگی برای تورهای ترکیبی بین ایران و ترکیه و به ویژه تور ترکیبی قونیه و خوی چیست؟

بسیار ایده جذابی است و با توجه به علاقه مندی ترک ها فکر می کنم در این زمینه استقبال و همکاری داشته باشند. درباره تورهای ترکیبی برای مسافران غیرترک و ایرانی که از کشور سومی می خواهند به ایران بیایند باید بین سه کشور هماهنگی ایجاد گردد، کاری مشکل اما امکان پذیر است.

با توجه به نزدیکی فرهنگی و زندگی سنتی در دو کشور ترکیه و ایران، موضوع بوم گردی برای گردشگران ترک جذابیت داشته باشد؟

باید روی پتانسیل های کشورمان تمرکز کنیم مانند کویرگردی که برای آن ها جذاب و دیدنی باشد. بوم گردی نیز با توجه به فرهنگ نزدیک این دو کشور یکی از جذابیت هاست که باید از آن برای جذب گردشگر استفاده کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 6191

به "رئیس انجمن همکاری بین ایران و ترکیه: مردم ترکیه به سفر و بازدید از شهرهای ایران علاقه مندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس انجمن همکاری بین ایران و ترکیه: مردم ترکیه به سفر و بازدید از شهرهای ایران علاقه مندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید