زندگی عادی را فراموش کنید ، پیک های بعدی کرونا احتمالا در راهند

به گزارش سهندبلاگ، دکتر حریرچی با بیان اینکه تا وقتی دارو و واکسن کرونا تهیه نشود باید به زندگی با آن عادت کرد گفت در همه کشورهای جهان احتمال پیک های دوم، سوم و بیشتر کرونا وجود دارد.

زندگی عادی را فراموش کنید ، پیک های بعدی کرونا احتمالا در راهند

به گزارش خبرنگاران، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، در حاشیه نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: از امروز ممنوعیت تردد بین استان ها برداشته شد و این بازگشایی ترددها با هدف اقتصادی و برای کسب وکارها بود و همچنان باید به شعار در خانه بمانیم کاملاً وفادار بمانیم.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: تا اطلاع ثانوی در کل جهان، حتی کشورهایی که به نظر می رسد پاک هستند، پیک دوم، سوم و چندم کاملاً محتمل است؛ این گونه نیست که اگر در قم و گیلان شیوع شدید داشتیم و الآن افت کرده، پفراینده این بیماری بسته شده باشد! در استان مازندران که در یک برهه زمانی، پیک بیماری وجود داشت به مرحله مدیریت بیماری وارد شده ایم اما نباید خیالمان راحت شده باشد.

  • تا کشف دارو و واکسن باید به زندگی با کرونا عادت کنیم

معاون کل وزارت بهداشت افزود: باید تا اطلاع ثانوی به زندگی با کرونا، رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه، بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی تا حد مقدور و تا زمانی که واکسن و داروی این بیماری ساخته نشده، عادت کنیم.

دکتر حریرچی افزود: در حال حاضر وزارت بهداشت مرحله دوم غربالگری را انجام می دهد؛ در مرحله اول غربالگری با بیش از 99 درصد از افراد در استانها تماس گرفتیم اما در مرحله دوم غربالگری تا به امروز با بیش از 80 درصد افراد تماس گرفته شده است.

وی شرح داد: یکی از اقدامات بزرگی که در حال انجام است، غربالگری با تست مولکولی نمونه از حلق و بینی برای اشخاص کم علامت و بی علامت و افرادی است که با مبتلایان کووید19، در تماس نزدیک بوده اند. عامل اصلی انتشار بیماری در سطح جامعه، اشخاص کم علامت و بی علامت هستند. افرادی که علائم بیماری دارند نیز ایزوله و بستری می شوند.

معاون کل وزارت بهداشت یادآور شد: اقدام بزرگ دیگری که با دانشگاه صنعتی شریف اجرا شده، شناسایی افراد مبتلا به کووید19 و محل رفت وآمد آنها با استفاده از نرم افزار تلفن همراه است و بر این اساس، مردم می توانند از طریق نرم افزار، مناطق حضور افراد مبتلا را شناسایی کنند.

دکتر حریرچی اظهار کرد: همان طور که این ویروس هوشمندانه عمل می کند، ما نیز باید هوشمندانه عمل کرده، تاکتیکها را بِروز کنیم و آرایش دفاعی را به میزان لازم تغییر دهیم تا بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم؛ این ویروس در سطح جهان بیشتر فقرا را درگیر می کند و فقرایی که درگیر می شوند، عوارض بیشتری دارند؛ در آمریکا میزان مرگ سیاه پوستان و فقرا دو برابر سفیدپوستان و ثروتمندان است البته عوارض اقتصادی این بیماری، بیشتر متمرکز بر فقرا، افراد روزمزد و شاغلین بخش خصوصی است.

  • کمک مردم به نظام سلامت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند

دکتر سید فرزاد جلالی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در حاشیه این نشست گفت: از اواخر بهمن ماه درگیر کرونا شدیم و در یک هفته تا 10 روز اخیر خوشبختانه آمار مبتلایان به این بیماری در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل، نوسان زیادی نداشته است البته با توجه به بازگشایی مشاغل و اصناف، برای پذیرش بیماران احتاقتصادی، آمادگی لازم را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل شرح داد: امیدواریم که در یک هفته تا 10 روز آینده آمارهای ابتلا به کووید19 فرایند کاهشی داشته باشد تا بتوانیم از پیک نخست این بیماری عبور کنیم اما رعایت مسائل بهداشتی و توجه جدی مردم به فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند می تواند به نظام سلامت، کمک زیادی کند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8315

به "زندگی عادی را فراموش کنید ، پیک های بعدی کرونا احتمالا در راهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی عادی را فراموش کنید ، پیک های بعدی کرونا احتمالا در راهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید