سفر به اروپای شمالگان ، برترین ماجراجویی ها در قطب شمال

به گزارش سهندبلاگ، اروپای شمالگان Arctic Europe، منطقه ای که شمال نروژ، فنلاند و سوئد را در بر می گیرد، در تمام طول سال، سفر به قطب شمال یک مقصد گردشگری بی نظیر برای گردشگرانی که در پی ماجرا جویی هستند می باشد. زندگی در قطب شمال از هیجان انگیزترین هاست. چه عاشق برف بازی کردن در زمستان باشید یا به گشت و گذار در قلمرو وسیع حیات وحش در زیر نور خورشید نیمه شب در تابستان علاقه داشته باشید، چیزهای زیادی برای تماشا و کارهای بسیاری برای انجام دادن در این بخش از دنیا وجود دارد. با سفر به قطب شمال، منظره ها خیره کننده ای را خواهید دید، با انسان های فوق العاده گرم و صمیمی آشنا خواهید شد و برترین گردش در طبیعت روی سیاره زمین را تجربه خواهید کرد. در این مطلب، فهرستی از برترین ماجراجویی ها در اروپای شمالگان (قطب شمال) را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید تا بدانید قطب شمال کجاست؟

سفر به اروپای شمالگان ، برترین ماجراجویی ها در قطب شمال

نورهای شمالی را مشاهده کنید

اروپای شمالگان Arctic Europe، یکی از برترین نقاط روی سیاره زمین برای دیدنی Aurora Borealis یا همان نورهای شمالی (شفق قطبی) می باشد. برخلاف تصور عموم، شما لازم نیست در فصل زمستان سفر به قطب شمال را آغاز کنید تا شاهد این پدیده طبیعی حیرت انگیز در باشکوه ترین حالت خودش باشید. این نورها در حقیقت در هر زمان از سال به جز اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه آگوست (اوایل تابستان) که خورشید نیمه شب در روشن ترین حالت ممکن خود حضور دارد، دیده می شوند. شفق های قطبی از سرتاسر منطقه قابل دیدن هستند و تورهای ویژه نورهای شمالی بسیار معمول می باشند. اما یکی از برترین مکان هایی که می توانید این پدیده شگفت انگیز را بصورت دائمی و در برترین حالت دیدن و زندگی در قطب شمال را تجربه کنید، شهر ترومسو در شمال نروژ است که تورهای مخصوص سفر به حیات وحش و دیدنی شفق قطبی به صورت دائمی در آن برگزار می شوند. شرکت های مسافرتی از گزارش های هواشناسی و گزارش های ویژه شفق قطبی استفاده می نمایند تا مشخص نمایند کدام یک از اردوگاه های بی شمار حیات وحش موجود در منطقه، برترین منظره را از این پدیده زیبا ارائه می دهند. بنابراین احتمال این که میهمانان در سفر به قطب شمال بتوانند یک نمایش حیرت انگیز و خارق العاده از نورهای شمالی را دیدن نمایند بسیار بالاتر می رود.

به سفر دریایی با یک کشتی یخ شکن بروید

قطب شمال کجاست؟؟ در آب و هوای منجمد قطب شمال، کشتی های یخ شکن معمولا برای سفر کردن در طول دریای یخ زده در زمستان به کار می روند. استفاده از این کشتی ها معمولا برای غیر نظامی ها ممنوع است؛ اما در شهر کمی Kemi در فنلاند، کشتی یخ شکن سمپو Sampo یک تجربه فوق العاده منحصر به فرد را به بازدید نمایندگان ارائه می دهد. کشتی سمپو Sampo که برای اولین بار در سال 1961 به وسیله حکومت فنلاند به خدمت گرفته شد، از سال 1988 برای بردن گردشگران به خلیج یخ زده بوتنی Gulf of Bothnia مورد استفاده قرار می گیرد. سفر دریایی با این کشتی چهار ساعت به طول می انجامد و از میان یخ های بزرگ عبور می نماید؛ در نتیجه به مسافران خود این امکان را می دهد که به دیدنی وسعت بزرگ قطب شمال با تمامی شکوه آن بپردازند. درون کشتی، ناهار، خوراکی و انواع نوشیدنی در رستوران و سالن نشیمن گرم و راحت آن، در دسترس مسافران واقع شده است و وقتی به محوطه باز آن می روید، سرمای هوا و یخ های بزرگ اطراف کشتی، یادآوری برای محیط طبیعی خشن و در عین حال بسیار زیبا و خیره نماینده ای که این منطقه را پوشانده است می باشد.

سواری روی قایق بادی و دیدنی نهنگ ها را تجربه کنید

سفر به قطب شمال و اروپای شمالگان Arctic Europe یک مقصد خارق العاده برای دیدنی نهنگ ها در حیات وحش است؛ بویژه از اواسط آوریل تا سپتامبر (بهار و تابستان). این منطقه خانه انواع نهنگ ها از جمله نهنگ های گوژپشت و نهنگ های آبی می باشد و تورهای ویژه دیدنی نهنگ در آن و تجربه ای کوچک از زندگی در قطب شمال به صورت مرتب برگزار می شوند. در طول تابستان، گردشگران می توانند از وجود خورشید نیمه شب استفاده نمایند و در هر ساعت از شبانه روز به دیدنی نهنگ ها بروند. بیشتر این سفرها به روی قایق های بادی صورت می گیرند که به بازدید نمایندگان این امکان را می دهد که به این پستانداران غول پیکر خیلی نزدیک شوند. این امکان که نهنگ ها در فاصله بسیار نزدیک از قایق قرار بگیرند بسیار زیاد است و به همین علت، تجربه دیدنی نهنگ ها در این منطقه، تجربه ای بی نظیر و به یادماندنی است.

به دوچرخه سواری کوهستان بروید

شاید بخواهید بدانید که قطب شمال کجاست؟ اروپای شمالگان Arctic Europe با وسعت پهناورش و منظرههای زیبا و خیره نماینده اش، دارای مسیرهای عالی بی شماری برای دوچرخه سواران کوهستان می باشد. نقاط فوق العاده ویژه دوچرخه سواری در سرتاسر این منطقه موجود هستند؛ اما یکی از برترین های آنها در اسکیبوتن Skibotn در نزدیکی Lyngenfjord در نروژ می باشد. در طول ماه های گرم سال، گردشگران می توانند دوچرخه سواری را از سطح دریا آغاز نمایند و تا 3000 پا (915 متر) در کوهستان بالا بروند و به جایی برسند که منظرههای استثنایی از محیط طبیعی اطراف به چشم می خورد. فصل تابستان با صدها مایل مسیر عالی و روشنایی طولانی روز، یک زمان ایده آل برای دوچرخه سواری به شمار می رود؛ بویژه اگر یک سگ هاسکی، راهنمای تور مسافرتی شما باشد. اما دوچرخه سواری در زمستان نیز، بخصوص بخاطر محبوبیت رو به افزایش دوچرخه های تپل Fat Bikes (دوچرخه هایی با تایر ضخیم تر مخصوص زمستان)، می تواند بسیار هیجان انگیز و خارق العاده باشد. زندگی در قطب شمال را تجربه کنید و لذت ببرید.

اسنوموبیل سواری در سرتاسر دریای یخ زده را تجربه کنید

اسنوموبیل سواری یکی از راه های بسیار جالب برای گشت و گذار در قطب شمال است و به گردشگران این فرصت را می دهد که در میان جنگل های انبوه، دشت های وسیع و حتی روی دریاهای یخ زده حرکت نمایند و تجربه ای متفاوت از زندگی در قطب شمال را برای شما دارد. این وسایل نقلیه برای حرکت در محیط زمستانی اروپای شمالگان Arctic Europe ایده آل هستند؛ زیرا امکان دسترسی به نقاطی که در طول ماه های طولانی زمستان غیر قابل دسترسی هستند را برای گردشگران به وجود می آورند. مرکز اقامتی Brändön Lodge در نزدیکی Luleå در سوئد نیز یک مکان ایده آل برای اسنوموبیل سواری است. در این منطقه، تورهای ویژه ای به گردشگران ارائه می شوند که آنها را به دریای یخ زده می برند و از کنار مجمع الجزایر Luleå و ده ها جزیره کوچک آن عبور می دهند. در طول راه، راهنماهای پر دانش می توانند زندگی در منطقه ها شمالگان را برای شما توصیف نمایند و فرصتی برای ماهی گیری در یخ را نیز برایتان فراهم آورند.

در یک مسیر با منظرههای عالی کوهنوردی کنید

اگر هنوز هم سوال می پرسید که قطب شمال کجاست؟ باید بدانید، اروپای شمالگان Arctic Europe صدها مایل مسیر عالی برای گشت و گذار دارد. در طول حضور خورشید نیمه شب، این مسیرها می توانند در هر ساعت شبانه روز پیموده شوند و منظرههای فوق العاده در گوشه گوشه آنها به چشم می خورند. چه از کوهنوردی در کوه های نروژ یا راه پیمایی در تپه های فنلاند لذت ببرید، همواره و در همه جا یک مسیر عالی برای پیمودن وجود دارد. در طول ماه های زمستان، گردشگران می توانند پاچیله یا کفش برفی بپوشند و این مسیرها را به صورت پیاده طی نمایند.

شنا کردن در دریای شمالگان را تجربه کنید

در طول ماه های تابستان، آب های شمالگان آنقدر گرم می شوند که بتوانید بدنی به آب بزنید و در آنها شنا کنید. اما در زمستان، همان آب ها بسیار سرد می شوند. آنهایی که واقعا به ماجراجویی علاقه دارند می توانند ابتدا در یک سونا خودشان را گرم نمایند، سپس در یک استخر قطبی به خنک کردن خود بپردازند؛ این کار یکی از فعالیت های محبوب مردم محلی در اروپای شمالگان Arctic Europe محسوب می گردد. آب سرد می تواند یک شوک به سیستم بدن شما باشد؛ اما گرمای سونا این سرما را به سرعت از بدن شما بیرون می نماید. بسیاری از مراکز اقامتی و شهرهای این منطقه، دارای سوناهای گرم و استخر های آب سرد هستند. این فعالیت برای کسانی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست؛ اما قطعا یک فعالیت فوق العاده هیجان انگیز است که می تواند در لیست فعالیت های ماجراجویانه ای که می خواهید در زندگی تان انجام بدهید قرار بگیرد و بدرخشد.

در میان طبیعت، به سورتمه سواری با سگ ها بپردازید

سورتمه سواری با سگ ها یک شکل محبوب دیگر از حمل و نقل در شمالگان به شمار می رود و بازدیدنمایندگان فرصت های بسیاری را برای تجربه کردن یک سافاری با هاسکی ها به دست می آورند. شما می توانید با یک تیم از سگ ها که برای پیوستن به شما در ماجراجویی برفی تان مشتاق هستند به گردش در طبیعت قطبی بروید و با سورتمه از میان منظره ها خیره نماینده این منطقه عبور کنید. در فنلاند، شهر Harriniva بخاطر سورتمه سواری با سگ بسیار مشهور است و در نروژ، شهر Villmarkssenter که در خارج از شهر ترومسو Tromsø واقع شده است، انتخاب های فوق العاده ای به گردشگران ماجراجو ارائه می نماید. هر دو این مقاصد گردشگری عالی، یک تجربه اصیل و خاطره انگیز را به شما هدیه می نمایند.

به سورتمه سواری با گوزن ها بروید

حال که دانستید قطب شمال کجاست، باید در ارتباط با حمل و نقل در این منطقه صحبت کنیم. یکی از سنتی ترین شکل های حمل و نقل در لاپلند، سفر کردن با یک سورتمه است که به وسیله یک گوزن کشیده می گردد. این کار، یک روش ساده و آرام برای گشت و گذار در محیط طبیعی و سورتمه سواری در سکوت و آرامش در مسیرهای پر از برف می باشد. سورتمه سواری با گوزن ها در سرتاسر اروپای شمالگان Arctic Europe بسیار معمول است و این تجربه را در هیچ جای دیگری در جهان نمی توانید به دست آوردید؛ پس حال که دانستید قطب شمال کجاست و با سرگرمی های آن آشنا شدید، حتما از این فرصت بی نظیر بهره ببرید و از سفر خود در قطب شمال لذت ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 18659

به "سفر به اروپای شمالگان ، برترین ماجراجویی ها در قطب شمال" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به اروپای شمالگان ، برترین ماجراجویی ها در قطب شمال" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به اروپای شمالگان ، برترین ماجراجویی ها در قطب شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید