عشق آباد میزبان نشست ضد تروریستی نهادهای دیپلماتیک همسود

به گزارش سهندبلاگ، نشست ضد تروریستی نهادهای دیپلماتیک کشورهای همسود فردا در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار می گردد.

عشق آباد میزبان نشست ضد تروریستی نهادهای دیپلماتیک همسود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، نشست مشاوره ای نهادهای دیپلماتیک کشورهای همسود تحت عنوان همکاری کشورهای همسود در زمینه مبارزه با تروریسم، چالش و تهدیدات مشترک فردا در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار می گردد.

نمایندگان وزارتخانه های امور خارجه کشورهای همسود در این نشست مسائل مربوط به چالش و تهدیدات امنیتی در سطوح جهانی و منطقه ای و همکاری های ضد تروریستی را مورد بحث و آنالیز قرار می دهند.

شرکت کنندگان این نشست همچنین موضوعات مربوط به مقابله با سازمان های بین المللی تروریستی و تامین اقتصادی تروریسم را آنالیز خواهند کرد.

اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت. بیانیه تاسیس این اتحادیه در 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در آلماتی توسط رهبران آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد.

عضویت گرجستان دراین اتحادیه به دنبال تصمیم رسمی روسای جمهور کشورهای عضو در 3 دسامبر 1993 (12 آذر 1382) و به دنبال درخواست ادوارد شواردنادزه رئیس جمهور گرجستان در 8 اکتبر 1993 (16 مهر1382) صورت گرفت.

بیش از 70 درصد بودجه جامعه مشترک المنافع توسط روسیه پرداخت می گردد هزینه می گردد.

انتهای پیغام/.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 5402

به "عشق آباد میزبان نشست ضد تروریستی نهادهای دیپلماتیک همسود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق آباد میزبان نشست ضد تروریستی نهادهای دیپلماتیک همسود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید