علت 30 درصد سکته های مغزی ناشی از نامنظمی های ضربان قلب است

به گزارش سهندبلاگ، دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق، گفت: علت بروز 30 درصد سکته های مغزی ناشی از نامنظمی های ضربان قلب است.

علت 30 درصد سکته های مغزی ناشی از نامنظمی های ضربان قلب است

به گزارش مهر، مسعود اسلامی، شامگاه سه شنبه در افتتاحیه بیست و یکمین کنگره بین المللی های قلب و عروق در برج میلاد تهران، گفت: کوشش نموده ایم هر سال کنگره تازه های قلب و عروق، کامل تر و پر بارتر از سال های قبل برگزار گردد و کنگره سال جاری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، با عنوان این مطلب که برنامه های علمی کنگره توسط 270 نفر از اساتید و دانشمندان اجرا می گردد، گفت: تمامی برنامه های علمی به صورت همزمان در 9 سالن ارائه می گردد که 2 سالن اختصاصی پرستاری نیز خواهیم داشت.

اسلامی، از برنامه سینمای قلب برای اولین بار در کنگره سال جاری اطلاع داد و گفت: ایده سینمای قلب، سال جاری شکل گرفته است که در این برنامه، منتخبی از جراحی های قلب و عروق که از سطح 6 بیمارستان مختلف کشور تهیه شده است، در دو سالن برای شرکت کنندگان پخش می گردد.

وی در ادامه به خطرات بیماری های قلبی اشاره نمود و اضافه نمود: نامنظمی های ضربان قلب یا آریتمی های قلبی، یکی از شایع ترین بیماری های قلب و عروق است که در دو دسته ساده و خطرناک تقسیم بندی می گردد.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، تاکید نمود: هرچه سن فرد بیشتر باشد احتمال نامنظمی های ضربان قلب نیز افزایش می یابد.

اسلامی با عنوان این مطلب که افراد بالای 75 سال 10 درصد نامنظمی های ضربان قلب دارند، گفت: نامنظمی ضربان قلب، سبب نارسایی عضله قلب و حتی سکته مغزی می گردد.

وی با بیان اینکه 30 درصد سکته های مغزی ناشی از نامنظمی ضربان قلب است، ادامه داد: برای درمان این عارضه روش های دارویی و غیردارویی وجود دارد که اگر روش های دارویی جواب نداد اصولاً به سراغ درمان های غیر دارویی می رویم.

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق، یادآور شد: داروهای ضد لخته و ضد انعقادی همچون وارفارین پیش از این برای بیماران دچار نامنظمی ضربان قلب استفاده می شد که الان داروهای جایگزین نیز به بازار آمده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 3269

به "علت 30 درصد سکته های مغزی ناشی از نامنظمی های ضربان قلب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت 30 درصد سکته های مغزی ناشی از نامنظمی های ضربان قلب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید