هنوز اعتماد کامل نسبت به کارآفرینی زنان وجود ندارد

به گزارش سهندبلاگ، عضو هیات رئیسه اتاق تهران با بیان اینکه فرصت های بازار به وسیله کشف نیازهای مصرف کننده، که تاکنون ناشناخته باقی مانده اند یا از راهنمایی نوآوری مصرف کننده به وجود می آیند، گفت: باید این فرصت ها را شناسایی و در جهت تامین آن ها اقدام کرد تا به سودآوری رسید.

هنوز اعتماد کامل نسبت به کارآفرینی زنان وجود ندارد

به گزارش سهندبلاگ، فاطمه مقیمی شامگاه، 5 آذرماه در نخستین همایش استانی زنان و اشتغال پایدار در حوزه صنعت و تجارت که در محل اتاق بازرگانی اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: کارآفرینی یک رشته مطالعاتی گسترده است و نظریه های بسیاری در این رشته ارائه شده است و باید با توجه به اهمیت این مساله توجه ویژه ای به آن گردد. وی با بیان این که کارآفرینی به عنصر مهمی برای توسعه تبدیل شده است، اضافه کرد: کارآفرینی مهندسی در حال تکامل است و با توسعه علم و فناوری، کارآفرینی نیز دستخوش دگرگونی و تغییر شده است. کارآفرینی به عنوان یک فرصت است و مطالعه، کشف و توسعه فرصت ها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. عضو هیات رئیسه اتاق تهران در خصوص کارآفرینی اقتصادی اعلام کرد: شناسائی و بهره برداری از فرصت های امیدبخش کسب و کار در محیط بیرونی و انجام ترکیبات جدید منابع سازمانی برای ایجاد محصول جدید، خدمتی جدید، روش جدید فراوریی و انواع جدید تشکیلات سازمانی برای دستیابی به سودآوری دارای اهمیت بسیاری است و باید در این حوزه ها اقدامات اساسی گردد. عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: کارآفرینان سطوح گوناگونی از آموزش را دیده اند که این امر موجب می گردد حرفه و کسب و کارهای مختلفی را انتخاب نمایند. آن هایی که آموزش کمتری دیده اند، بیشتر تمایل به خوداشتغالی دارند چون بهترین شانس برای دستیابی به یک حرفه و پویایی اجتماعی است. وی گفت: فرصت های اقتصادی در بردارنده فرصت های بازار نیز است و کالاها و خدمات جدید را برای خلق ثروت تجاری فراوری و ارائه می نماید. فرصت های فناورانه به بعد عرضه فرصت های فناورانه اشاره دارد، در حالی که فرصت های بازار به بعد تقاضای این فرصت ها اشاره دارد.

مقیمی با بیان این که فرصت های بازار به وسیله کشف نیازهای مصرف نماینده، که تاکنون ناشناخته باقی مانده اند یا از راهنمایی نوآوری مصرف نماینده به وجود می آیند، گفت: باید این فرصت ها را شناسایی و در جهت تامین آن ها اقدام کرد تا به سودآوری رسید.

هنوز اعتماد کامل نسبت به کارآفرینی زنان وجود ندارد

در ادامه شهلا عموری، رئیس اتاق بازرگانی اهواز در این مراسم اظهار کرد: هنوز نسبت به کارآفرینی زنان اعتماد کامل وجود ندارد. زنان از تکرار تجارب ناموفق جلوگیری و برای تبدیل ایده های نوین به عمل کوشش نمایند.

وی اضافه کرد: اقتصاد ما بیمار است و قطعاً زنان با ایجاد و انتخاب راهکارهای مناسب این بیمار را درمان خواهند کرد.

عموری، در خصوص برگزاری همایش زنان و اشتغال پایدار مطرح کرد: این اولین تجربه ماست و امیدواریم در سال های آینده برگزاری چنین همایش هایی برای بحث کارآفرینی و اشتغال بانوان تداوم داشته باشد تا شاهد حضور بیشتر بانوان در عرصه های اقتصادی باشیم.

وی با بیان این که بسیاری از بانوان از صداقت و سلامت کاری برخوردار هستند، ادامه داد: رشد اقتصادی نیازمند افکار پویا است و کارآفرینی باعث رشد اقتصادی و رونق کسب و کارهای جوان می گردد و در این زمینه باید گام های اساسی برداشته گردد.

عموری با اشاره به پتانسیل های جمعیتی، طبیعی و صنعتی استان خوزستان اظهار کرد: واحدهای فراوریی سرآمد، فرصت ها و جاذبه های گردشگری، راه های دسترسی، مرزهای بین المللی، قشر تحصیلنموده و تنوع قومیتی از ویژگی های منحصر به فرد خوزستان هستند.

وی با بیان این که وجود نفت و گاز در خوزستان معضلی را حل ننموده بلکه معضل ایجاد نموده، مطرح کرد: زنان از تکرار تجارب ناموفق جلوگیری و برای تبدیل ایده های نوین به عمل کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 148

به "هنوز اعتماد کامل نسبت به کارآفرینی زنان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز اعتماد کامل نسبت به کارآفرینی زنان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید