مساجد شهرهای زرد باز می شوند، پیشنهادی برای اعمال محدودیت نداریم

به گزارش سهندبلاگ، خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان با بیان اینکه فعلا پیشنهادی برای اعمال محدودیت های کرونایی از سوی مراجع دانشگاهی ارائه نشده است، از بازگشایی مساجد در شهرهای زرد اطلاع داد.

مساجد شهرهای زرد باز می شوند، پیشنهادی برای اعمال محدودیت نداریم

غلامرضا شریعتی در حاشیه ستاد مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (31 خردادماه) برگزار گردید، اظهار کرد: امروز شرایط شهرستان های مختلف خوزستان آنالیز شد؛ اکنون شرایط پایداری داریم و تعداد بیماران مبتلا، موارد بستری و تعداد مرگ و میر افزایش یا کاهش قابل ملاحظه ای نداشته است.

به گزارش سهندبلاگ، وی اضافه کرد: هنوز شرایط چندان خوبی در خوزستان نداریم اما شرایط بدتر نیز نشده است؛ به صورت جزئی شرایط بهتر شده است و فکر می کنم در حال عبور کردن از پیک بیماری هستیم.

استاندار خوزستان توضیح داد: مردم باید همچنان خودمراقبتی داشته باشند و به ما یاری نمایند تا سریع تر از پیک عبور کنیم.

شریعتی بیان نمود: در حال حاضر هشت شهر خوزستان قرمز هستند و مابقی شهرها در شرایط زرد و نارنجی قرار دارند. مقرر شد مساجد در شهرهای زرد برای برگزاری نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی باز شوند. هفته آینده نیز مجددا شرایط ارزیابی می گردد.

استاندار خوزستان توضیح داد: در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی اهواز در نظر داشته باشد در شهر خاصی محدودیت ها اعمال شوند، باید پیشنهادات خود را ارائه دهد که تا به امروز چنین پیشنهادی به دست ما نرسیده است. در صورت احتیاج، دانشگاه علوم پزشکی اهواز پیشنهادات خود را ارائه می دهد و در غیر این صورت نیز ما شرایط را مدیریت می کنیم.

وی گفت: سلامت مردم خط قرمز ما و معیشت مردم نیز بر ذمه ما است و همه این ها باید لحاظ گردد.

شریعتی بیان نمود: همچنان باید از برگزاری مراسمات عروسی و عزا جلوگیری گردد زیرا حضور در تجمعات، عامل اصلی انتقال ویروس است. وسایل حمل و نقل عمومی نیز باید تا حد امکان کنترل شوند.

وی اضافه کرد: در بعضی موارد که محدودیت هایی اعمال می گردد، تجمعات در بازارهای محلی و غیررسمی افزایش می یابد که به همین علت باید همه این مسائل با هم دیده گردد و در صورت لزوم، تصمیم جامعی برای شهر به شهر اتخاذ گردد.

استاندار خوزستان گفت: فعلا به نظر می آید در حال گذر از پیک هستیم و امیدواریم یکی دو هفته آینده شرایط را مجددا آنالیز کنیم؛ در صورتی که پیش بینی ها درست نباشد، عقب گرد خواهیم داشت و محدودیت هایی اعمال می گردد.

وی اضافه کرد: تا به امروز هیچ پیشنهاد رسمی از سوی مراجع فنی و علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای اعمال محدودیت ها نداشته ایم. در صورت لزوم، پیشنهادات ارائه و آنالیز می گردد تا اقدامات لازم مطابق قانون و سیاست های ستاد ملی کرونا انجام گردد. در صورت لزوم، باید برای هر شهر به صورت جداگانه تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 9292

به "مساجد شهرهای زرد باز می شوند، پیشنهادی برای اعمال محدودیت نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مساجد شهرهای زرد باز می شوند، پیشنهادی برای اعمال محدودیت نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید