معرفی برگزیدگان سی و یکمین جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان
به گزارش سهندبلاگ، به گزارش خبرنگاران، برگزیدگان سی و یکمین جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان در مراسم اختتامیه و با حضور مسئولان و هنرمندان معرفی و پروانه زرین جشنواره را دریافت کردند.
بر این اساس اسامی برگزیدگان در بخش های سینمای ایران به توضیح زیر اعلام شد.
بخش سینمای ایران:
بهترین فیلم پویانمایی کوتاه: فیلم باربر به کارگردانی داریوش اسکویی
بهترین فیلم کوتاه داستانی: فیلم مارلون به کارگردانی درناز حاجی ها
بهترین بازیگر کودک: به طور مشترک سجاد اسماعیلی برای بازی در فیلم لکنت و سامیار محمدی برای بازی در فیلم تپلی
تقدیر بازیگری: مرتضی حسینی برای بازی در فیلم سوم شخص غایب
بهترین فیلمنامه: میترا تیموریان و غلامرضا رمضانی برای فیلم ضربه فنی
بهترین کارگردانی: محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم لکنت
بهترین فیلم سینمایی کودک: پاستاریونی به تهیه کنندگی بیتا منصوری
بهترین فیلم نوجوانان: فیلم ضربه فنی به تهیه کنندگی غلامرضا رمضانی
جایزه ویژه هیئت داوران: به طور مشترک برای فیلم های آخرین داستان به کارگردانی اشکان رهگذر و فیلم لکنت به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی
جایزه ویژه زاون قوکاسیان: فیلم ضربه فنی به کارگردانی غلامرضا رمضانی
آثار داستانی سینمای ایران:
بهترین فیلمنامه بلند داستانی: شریف کاظمی و رضا آقایی برای نگارش فیلم عینک
بهترین کارگردانی: به خانم پرنیا کاظمی برای فیلم بُروا
بهترین تهیه کنندگی: به مهرداد مجیدی برای تهیه کنندگی فیلم بُروا رسید.
جایزه شهید بهنام محمدی: سعید حاجی غلامی برای فیلم کوتاه آدینه گل
آثار مسابقه ای سینمای بچه ها و نوجوان ایران:
بهترین فیلم کودک: پاستاریونی به تهیه کنندگی بیتا منصوری
بهترین فیلم نوجوانان: ضربه فنی به تهیه کنندگی غلامرضا رمضانی
بخش بین الملل:
بهترین فیلم کودک و نوجوان: فیلم تنها به تهیه کنندگی داوید مونرو از کشور فرانسه
بهترین فیلم کوتاه داستانی: فقط برو به کارگردانی پاولز دونیکو
بهترین فیلمنامه: دامیان مانیول و کوئین ایگاراچی برای فیلم شبی که شنا کردم
بهترین کارگردانی فیلم بلند: محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم لکنت از ایران
جایزه ویژه هیئت داوران: کامیلا آندینی برای فیلم دیدن یا ندیدن از کشور اندونزی
جایزه بهترین فیلم بلند داستانی: خانه اثر کیم جونگ وو از کره جنوبی رسید.
جایزه ویژه یونیسف:
بهترین بازیگر کودک و نوجوان: به سجاد اسماعیلی به خاطر فیلم لکنت
دیپلم افتخار یونیسف: محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم آدینه گل
بهترین فیلم یونیسف: امیر مشهدی عباس برای فیلم دوچ
جایزه سیفژ:
بهترین فیلم: خانه به کارگردانی کیم جونگ وو از کره جنوبی
بخش پویانمایی:
بهترین کارگردانی: اشکان رهگذر برای انیمیشن آخرین داستان
بهترین انیمیشن کوتاه: فیلم بدو رستم بدو به کارگردانی حسین ملایمی
بهترین انیمیشن بلند فیلم عملیات کاتماندو از کشور کانادا
منبع: خبرگزاری مهر