نخستین جنایت کوپا آمه ریکا در چه سالی رخ داد؟

به گزارش سهندبلاگ، پس از انتها فینال کوپا آمه ریکا 1924 یک هوادار اروگوئه ای توسط یک هوادار آرژانتینی به قتل رسید.

نخستین جنایت کوپا آمه ریکا در چه سالی رخ داد؟

به گزارش خبرنگاران، اتفاقی که پس از انتها کوپا آمه ریکا 1924 اروگوئه رخ داد یک جنایت بود. یک خیانت بود. آنها برای انتها دادن به یک بحث از اسلحه استفاده کردند. پشت این جنایت، پشت فوتبال و پشت بازی که هزاران اروگوئه ای و هزاران نفر در دنیا از آن لذت بردند یک داستان مانند فیلم های پلیسی بود. پیش از این جنایت، یعنی زمانی که هفتمین دوره قهرمانی کوپا آمه ریکا در مونته ویدئو آغاز شد مسئولان سعی کردند به مردم آموزش مناسب دهند تا هرگونه درگیری و اغتشاشی کاهش یابد.

در ورودی های استادیوم پارک سنترال، مسئولان میزبان اعلامیه های مختلفی را نصب نموده بودند: هر اروگوئه ای مدافع فرهنگ کشورمان است. هیچ پیروزی به وسیله رفتارهای عجیب در جریان بازی ارزشمند نیست، کسی که به بازیکنان حریف سنگ پرتاب کند یک خائن است و پاراگوئه ای ها، شیلیایی ها و آرژانتینی ها به کشورمان خوش آمده اند. به آنها با احترام کامل رفتار می گردد. نوشته های بعضی از اعلامیه ها بود.

مجله ال گرافیکوی اروگوئه نیز به این موضوع پرداخته بود. این نشریه طرفداران را مخاطب قرار داد و نوشت: نخستین هدف کوپا آمه ریکا اتحاد کشورهای منطقه است. هرگونه عمل غیر ورزشی یک اتفاق تلخ برای این رشته محسوب می گردد. هر تماشاگر باید مانع گردد که در این مسابقات بزرگ به خاطر یک بی نظمی یا رفتار نامناسب، صداقت و دوستی ما خدشه دار گردد. هر کسی که با رفتارش به هر بازیکنی آزار برساند باید آن را یک خارجی از قاره آمریکا بدانیم.

این تذکرات بی فایده بود. پس از آخرین بازی جام (فینال بین اروگوئه و آرژانتین برگزار گردید و تیم میزبان جام قهرمانی را بالای سر برد) در هتلی که کاروان آرژانتین حضور داشت یک اروگوئه ای به قتل رسید.

روزنامه ال ایمپارسیال در سوم نوامبر 1924 درباره جزئیات این اتفاق نوشت. یکی از روزنامه نگاران این نشریه از نزدیک شاهد این حادثه بود. او نوشت: پیش از ساعت 9 صدای بلند سه فرد را که در شرایط بدی قرار داشتند، شنیدم. فرد چهارمی هم بود که به شدت عصبانی بود. آن سه نفر فریاد می زدند: زنده باد آرژانتین! شخص چهارم در پاسخ به آنها با خشم گفت: آرژانتینی ها بمیرند! و دیگر فریادهای این چنینی به گوش می رسید.

والدمار ایگلسیاس و اسکار بارناده، دو روزنامه نگار جزئیات دیگری را منتشر کردند: نزدیک ساعت 21:30 یک درگیری در شهر ویه خا به وجود آمد. در این لحظه پدرو دمبی، جوان 24 ساله که کارمند بانکو ایتالیانو بود از شیرینی فروشی خارج شد. او به دوستش به نام لئوپولدو فرناندس محلق شد و برابر یکی از مردانی ایستاد که نزدیک آهن فروشی بود. بر اساس گزارش یک شاهد، دمبی دستش را در ساک کرد و دستکش های بوکسش را به دست کرد اما دیگری یک اسلحه بیرون کشید و دو بار تیر اندازی کرد. یکی از آنها به گردن دمبی اصابت کرد و آسیب جدی به گلویش رساند. فرد ضارب به سمت هتل فرار کرد. دمبی به بیمارستان انتقال داده شد و یک روز بعد درگذشت.

پس از این اتفاق باران انتقادها آغاز شد. رسانه ها تاخیر پلیس را مورد انتقاد قرار دادند. ماموران زمانی رسیدند که همه چیز تمام شده بود. یک مامور وارد شیرینی فروشی شد و متوجه شد که قاتل از هتل فرار نموده اما جست و جو نتیجه ای نداشت.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 2181

به "نخستین جنایت کوپا آمه ریکا در چه سالی رخ داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جنایت کوپا آمه ریکا در چه سالی رخ داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید