پیکر کوهنورد اصفهانی پس از 12 روز در دماوند پیدا شد

به گزارش سهندبلاگ، رییس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی گفت: پیکر بی جان کوهنورد اصفهانی پس از 12 روز مفقودی در دماوند یافت شد.

پیکر کوهنورد اصفهانی پس از 12 روز در دماوند پیدا شد

به گزارش گروه حوادث سهندبلاگ، حمید مساعدیان در تبادل نظر با ایسنا در باره پیدا شدن پیکر بی جان کوهنورد اصفهانی در راستا جنوبی دماوند گفت: تقریبا 12 روز از مفقود شدن یک کوهنورد در راستا جنوبی دماوند می گذشت. در روز نخست بلافاصله پس از اطلاع از این مفقودی، تیم های امداد و نجات برای یافتن او دست به کار شدند. تمامی راستا ها جستجو شد و از طریق بالگرد های امداد و نجات هلال احمر باعکس برداری هایی که در منطقه انجام شد به نقاطی مشکوک شدیم. چند نقطه رنگی در عکس ها و در راستا جنوبی دماوند دیده می شد که پس از تحلیل ها، شک بر این بود که در راستا جنوبی آقای فرزاد موسایی دچار حادثه شده باشد.

وی افزود: روز گذشته با توجه به مختصات عکس ها، تیم های امداد و نجات را به منطقه مورد نظر فرستادیم و در راستا آبشار یخی و کافر دره پیکر بی جان این کوهنورد را پیدا کردیم. متاسفانه به نظر می رسد به دلیل باد منطقه و گم کردن راستا این کوهنورد از جایی سقوط نموده و دچار ضربه مغزی شده است. تقریبا یک ساعت گذشته پیکر این کوهنورد یافت شد و تیم های امداد و نجات در حال انتقال پیکر او به پایین کوه هستند.

رییس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی ادامه داد: به خانواده او اطلاع داده شده و فکر می کنم حدود 4 ساعت دیگر پیکر این کوهنورد به رینه برسد تا به نیروی انتظامی و خانواده او تحویل داده گردد. همه متاثر از این حادثه هستیم که به دلیل سهل انگاری ساده کوهنورد بوده چرا که او به صورت انفرادی و در هوای نامناسب اقدام به صعود نموده و دچار این حادثه شده است.

دوشنبه هفته گذشته یک کوهنورد 21 ساله به نام فرزاد موسایی، اهل استان اصفهان با یکی از دوستانش اقدام صعود به قله دماوند کرد. این کوهنورد همراه با دوستش به منطقه جنوبی دماوند وارد شده و دوست این کوهنورد اصفهانی او را تا گوسفندسرا همراهی نموده و پس از آن این کوهنورد به صورت انفرادی اقدام به ادامه راستا تا رسیدن به بارگاه سوم می نماید.

پس از دو روز که از برگشت او خبری نشد، تیم های امداد و نجات به منطقه رفته و از روز پنج شنبه گروه های نجات مستقر شدند. متاسفانه تیم های امداد و نجات در روز پنج شنبه هفته گذشته هیچ اثری خاصی از این کوهنورد پیدا نکردند و فقط جای پای او را در قسمتی از راستا می یابند، اما به دلیل بارش برف زیاد اثر جای پا از یک جایی به بعد قطع می گردد.

در روز های اول مفقودی، به دلیل شرایط بد آب و هوا امکان امداد رسانی هوایی جود نداشت اما با گذشت زمان و بهتر شدن آب و هوا، بالگرد جستجو و نجات کار خود را شروع کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 11633

به "پیکر کوهنورد اصفهانی پس از 12 روز در دماوند پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکر کوهنورد اصفهانی پس از 12 روز در دماوند پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید