ژاپن: قادر به رهگیری موشک های جدید کره شمالی نیستیم

به گزارش سهندبلاگ، دبیر اول کابینه ژاپن اذعان کرد سامانه های پدافندی این کشور قادر به رهگیری موشک های جدید کره شمالی نیستند.

ژاپن: قادر به رهگیری موشک های جدید کره شمالی نیستیم

به نقل از روسیاالیوم، یک مقام دولت ژاپن اذعان کرد رهگیری موشک هایی که کره شمالی در رژه اخیر خود به نمایش گذاشت، برای سامانه های پدافندی این کشور سخت است.

دبیر اول کابینه ژاپن روز دوشنبه گفت برای سامانه دفاع موشکی ژاپن سخت است تا موشک های جدید کره شمالی را رهگیری کند. کاتو کاتسونوبو در کنفرانسی خبری گفت در میان موشک هایی که رو شنبه در پایتخت کره شمالی به نمایش درآمد، نمونه های وجود دارد که با توجه به توان کنونی سامانه های دفاع موشکی ژاپن، رهگیری و انهدام آن ها سخت خواهد بود. دولت ژاپن برای مقابله با انواع تهدید ها به پیشبرد توان موشکی خود ادامه خواهد داد.

این مقام دولتی ژاپن همچنین تاکید کرد این کشور با همکاری آمریکا به گردآوری اطلاعات درباره قابلیت موشکی کره شمالی ادامه خواهد داد.

کره شمالی در مراسم هفتاد و پنچمین سالگرد تاسیس این کشور، از جدیدترین موشک قاره پیمای خود رونمایی کرد. پیش از این و در ساعات ابتدایی روز شنبه، سئول گفت که کره شمالی قصد دارد تا موشک های قاره پیمای جدید خود را به نمایش بگذارد. ارتش کره شمالی در این رژه، چهار تیر از موشک های جدید خود را به نمایش گذاشت. این موشک ها بر خودروی 11- اکسل حمل شدند.

موشک قاره پیمایی که به تازگی از آن بهره برداری شده، از لحاظ حجم بزرگتر از موشک هواسونگ-15 است. هواسونگ-15 که قابلیت رسیدن به قاره آمریکا را هم دارد پیش از این در نوامبر سال 2017 آزمایش شد.

پیشتر یک مقام ارشد سئول به یک رسانه محلی گفته است سازمان اطلاعات کره جنوبی و آمریکا متوجه شده اند که کره شمالی در حال انتقال یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) همراه با چهار پرتابگر سیار آن به یک کارخانه تولید خودرو در حومه پیونگ یانگ است.

پیش از این عنوان شد کره شمالی در سالگرد تاسیس حزب حاکم خود با نمایش این موشک قدرت موشکی خود را به رخ بکشد. ، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 10846

به "ژاپن: قادر به رهگیری موشک های جدید کره شمالی نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن: قادر به رهگیری موشک های جدید کره شمالی نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید