کرونا در اروپا، از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر

به گزارش سهندبلاگ، خبرها از اروپا حاکی از آن است که آژانس دارویی نروژ درباره عواقب و عوارض احتمالی تزریق واکسن کرونا روی سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای هشدار داده است.

کرونا در اروپا، از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر

با ما سفر کنید و با مسافرت به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و با وجود افزایش شمار افراد واکسینه شده علیه کرونا همچنان قربانیان زیادی گرفته و افراد زیادی را به این ویروس مبتلا می نماید.

دستگیری 23 نفر در جریان اعتراضات ضد محدودیت ها در وین

در اعتراضات گسترده ای که روز گذشته علیه محدودیت های کرونایی در وین برگزار گردید حدود 23 نفر دستگیر شدند. بر اساس اطلاعات پلیس بسیاری از معترضان قواعد فاصله گذاری را رعایت ننموده و از ماسک استفاده نمی کردند. در مجموع حدود 10 هزار نفر در این اعتراضات شرکت کردند و بسیاری از شرکت نمایندگان خواهان برکناری دولت به رهبری سباستین کورتس شدند.

تمدید قرنطینه سراسری در اتریش

در اتریش تا 24 ژانویه قرنطینه سختگیرانه ای برای مهار کرونا اعمال شده است. به گزارش رسانه های اتریشی قرنطینه سراسری در این کشور به مدت دو هفته دیگر و تا 8 فوریه تمدید می گردد. دولت اتریش امروز این خبر را اعلام نموده است.

درخواست هایکو ماس برای قائل شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان به عنوان اولین وزیر در کابینه دولت ائتلافی خواهان در نظر گرفته شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده علیه کرونا شد.

وی درخواست کرد که به افراد واکسینه شده علیه کرونا زودتر از دیگران اجازه رفتن به سینماها و رستوران ها داده گردد.

ماس که در تبادل نظر با نشریه بیلد آلمان سخن می گفت توضیح داد که باید به افراد واکسینه شده اجازه استفاده از حقوق اساسی خود داده گردد.

وی در این باره گفت: هنوز به صورت نهایی تعیین نشده است که افرادی که واکسینه شده اند تا چه حد ناقل هستند و می توانند دیگران را آلوده نمایند. تمام افراد واکسینه شده دیگر دستگاه تنفسی را از فردی دیگر برای خود نخواهند گرفت و این حداقل یک دلیل مهم است که فرد واکسینه شده بتواند از حقوق اساسی برخوردار گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی همچنین در بخش دیگری از این تبادل نظر به صاحبان رستوران ها، سینماها، تئاترها و موزه ها که در حال حاضر تعطیل است اشاره نموده و گفت: این ها هم حق دارند که کسب و کار خود را در صورت امکان دوباره راه بیاندازند و این امکان با واکسینه شدن افراد بیشتری فراهم می گردد.

دولت آلمان تا به حال قائل شدن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده را به این دلیل که هنوز تعیین نیست آن ها ناقل کرونا هستند یا نه رد نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان با این طرح مخالف بوده و درباره خطر جدایی در جامعه در صورت در نظر دریافت حقوق خاص برای افراد واکسینه شده هشدار داده است.

445 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت آلمان تا به حال در آلمان بیش از یک میلیون نفر واکسینه شده اند که با حدود یک درصد جمعیت این کشور برابری می نماید.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 14 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده و 445 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

پیش بینی بدتر شدن اوضاع کرونایی در اروپا

کارل لایتر باخ، از کارشناسان بهداشت و سلامت حزب سوسیال دموکرات و مشاوران علمی دولت آلمان هم از احتمال لغو مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در امسال میلادی خبر داده و گفت: من اعتقاد دارم که این مسابقات کاملا لغو خواهد شد چرا که ما در ماه مارس شرایطی را داریم که در بسیاری کشورهای اروپایی بدتر از امروز خواهد بود.

مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا قرار است از 11 ژوئن تا 11 جولای با سناریوهای مختلف کرونایی برای 12 مکان مختلف برگزار گردد.

لایترباخ تاکید نمود: ما نمی توانیم این طور فرض کنیم که تا اواسط امسال میلادی واکسن کافی در اروپا خواهیم داشت.

هشدار آژانس دارویی نروژ درباره عوارض تزریق واکسن فایزر

نهادهای بهداشتی در نروژ هم درباره عواقب احتمالی تزریق واکسن فایزر- بیون تک برای افراد کهنسال و بیماران زمینه ای هشدار داده اند.

آژانس دارویی نروژ درباره عواقب احتمالی واکسن کرونای شرکت فایزر- بیون تک برای افراد خیلی پیر و افراد دارای بیماری های زمینه ای هشدار داده است.

آژانس دارویی نروژ در تبادل نظریی با بلومبرگ این مسئله را تایید نموده است که تا به حال 20 نفر افراد بالای 75 سال در اثر تزریق واکسن کرونا فوت نموده اند.

این نهاد بهداشتی در نروژ اعلام نموده است که بیشتر افراد دریافت نماینده این واکسن آمریکایی عوارض جانبی آن مانند تهوع و استفراغ، تب و واکنش های موضعی در محل تزریق و بدتر شدن بیماری های قبلی خود را تجربه نموده اند. تا به حال 13 مورد از مرگ و میرها در اثر تزریق این واکسن آنالیز شده است.

این نهاد نروژی در عین حال گفت که نمی توان این طور نتیجه گیری کرد که واکسیناسیون خطر بیشتری دارد. در نروژ در حال حاضر افراد مسن و ساکنان خانه های سالمندان و افراد داری بیماری های زمینه ای جدی در برابر کرونا واکسینه می شوند. بنابراین انتظار می رود که مرگ آن ها در زمان نزدیکی بعد از واکسیناسیون اتفاق بیفتد. به طور متوسط در نروژ صرف نظر از واکسیناسیون هر هفته 400 نفر در خانه های سالمندان فوت می کردند.

پر شدن بیشتر تخت های مراقبت های ویژه در پرتغال

از پرتغال هم خبر می رسد که بیشتر تخت های مراقبت های ویژه پر شده اند. شمار مبتلایان روزانه به کرونا در این کشور هم رکورد جدیدی را ثبت نموده است. نهادهای بهداشتی این کشور روز گذشته از 10947 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 166 مرگ کرونایی خبر داده اند.

به این ترتیب در این کشور با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت تا به حال بیش از 500 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 8 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. بیمارستان های این کشور به مرزهای ظرفیت پذیرش خود نزدیک می شوند. در پرتغال بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی 672 تخت مراقبت های ویژه وجود دارد که 638 مورد آن پر شده است.

ابتلای وزیر دارایی پرتغال به کرونا

ژوائو لئو، وزیر دارایی پرتغال هم تست کرونایش مثبت شده است. این خبر را دفتر وی اظهار داشت. روز قبل از آن وی در جلسه ای در لیسبون با نمایندگان عالی رتبه اتحادیه اروپا از جمله اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی شرکت نموده بود. این وزیر 46 ساله پرتغالی هیچ علامتی ندارد و کار خود را از خانه و در قرنطینه ادامه می دهد.

انگلیس هم ابراز امیدواری نموده که بتواند در ماه مارس محدودیت های کرونایی را لغو کند.

دومینیک راب، وزیر امور خارجه این کشور اعلام نموده است که ما می خواهیم در صورت امکان هر چه سریع تر به قرنطینه در کشور خاتمه دهیم. وی با این حال لغو کامل محدودیت ها را ممکن ندانسته و از کاهش گام به گام محدودیت ها سخن گفته است. انگلیس در حال حاضر بیشترین دارنده قربانیان کرونا در اروپا است.

1295 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس شب گذشته از سومین رکورد بالا در آمار قربانیان روزانه کرونایی خبر داده و اظهار داشتند که در 24 ساعت 1295 در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. 41346 نفر هم در این مدت تست کرونایشان مثبت شده است.

عبور آمار قربانیان کرونا در فرانسه از مرز 70 هزار نفر

شمار قربانیان کرونا در فرانسه هم از مرز 70 هزار نفر عبور نموده است. وزارت بهداشت فرانسه شب گذشته اظهار داشت که در عرض 24 ساعت 196 نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت نموده و 21406 نفر هم به کرونا مبتلا شده اند. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت اتریش تا به حال در این کشور 413046 نفر واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3357361 نفر به کرونا مبتلا شده و 88590 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 2894347 نفر به کرونا مبتلا شده و 70142 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2368733 نفر به کرونا مبتلا شده و 81800 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2252164 نفر به کرونا مبتلا شده و 53314 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2038645 نفر به کرونا مبتلا شده و 47121 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 12259

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید