آخرین شرایط تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا

به گزارش سهندبلاگ، دکتر امیرحسین عبدالغفاری مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده واکسن آنفلوانزا درباره آخرین شرایط واکسن آنفلوآنزای ایرانی به خبرنگاران گفت: پیش بینی شده بوده که تست بالینی این واکسن با هزار نفر انجام شود که به تازگی این تست انسانی به اتمام رسیده است.

آخرین شرایط تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا

وی با بیان اینکه تمام اطلاعات مرتبط به تست انسانی به سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت ارسال شده است، گفت: اخیراً مجوز و پروانه تولید را از سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت اخذ کردیم و ورود به بازار این محصول از آبان ماه اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده واکسن آنفلوانزا با بیان اینکه اکنون مجوز برای تولید و توزیع واکسن آنفلوآنزا صادر شده است، گفت: در حال حاضر تعدادی از این واکسن که به تولید رسیده به بازار عرضه شده و همچنان تولید این محصول ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه سال آینده امکان تامین نیاز بازار را داریم، گفت: برای سال آینده توان تامین بیش از 5 میلیون دوز را داریم و همچنین می توانیم کل نیاز بازار را تامین کنیم.

عبدالغفاری با اشاره به تامین مواد اولیه این واکسن گفت: مقداری در تامین مواد اولیه به دلیل مسائل ارزی با معضلاتی روبرو شدیم اما این مشکل را با همکاری مسئولین ان شاءالله رفع خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگاران، این شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری بر پایه کسب دانش فنی تولید واکسن آنفلوانزا را در پیش گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16025

به "آخرین شرایط تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید