انگشتری که اثر انگشت مصنوعی فراوری می نماید

به گزارش سهندبلاگ به نقل از دیلی میل، شرکت امنیت سایبری کاسپراسکای یک انگشتر ابداع نموده که می تواند اثر انگشت های یگانه ای بسازد و کاربر می تواند از آن برای باز کردن قفل موبایل یا احراز هویت برای پرداخت استفاده کند.

انگشتری که اثر انگشت مصنوعی فراوری می نماید

این انگشتر با پرینتر سه بعدی ساخته می گردد و هدف از فراوری آن راهی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات بیومتریک افراد است.

اثر انگشت واقعی را نمی توان تغییر داد و در صورت لو رفتن، اطلاعات فرد برای همواره فاش می گردد. اما با یاری این وسیله می توان اثر انگشت هایی خاص فراوری کرد. محققان کاسپراسکای برای ساخت این انگشتر با بنجامین وای طراح 3 بعدی همکاری کردند تا یک اثر انگشت مصنوعی بسازند. این انگشتر از نوعی لاستیک ساخته شده که حاوی هزاران فیبررسانا است و در حلقه ای از جنس نقره قرار گرفته اند.

سطح این انگشتر را می توان مانند انگشت واقعی روی اسکنر بیومتریک فشار داد تا قفل موبایل و در را بازیا یک پراخت آنلاین را تایید کند.

برای تضمین یگانه بودن هریک از طرح های اثر انگشت در انگشتری معمولی از یک نرم افزار مخصوص استفاده می گردد و سپس از طریق فیبرهای رسانایی که به طور تصادفی توزیع شده اند، خاص و یگانه می شوند و قابل استفاده خواهند بود.

اگر انگشتر مذکور گم گردد یا اثر انگشت فراوریی آن فاش گردد، فرد می تواند یک حلقه دیگر را با طرح اثرانگشتی جدید جایگزین کند.

متاسفانه این انگشتر مجهز به ویژگی های امنیتی فقط به شکل طرح اولیه است و شرکت روسی مذکور تصمیمی برای فراوری تجاری آن ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 5678

به "انگشتری که اثر انگشت مصنوعی فراوری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگشتری که اثر انگشت مصنوعی فراوری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید