باقری: گفت وگوهای مثمرثمری با گروسی با هدف تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس داشتم

به گزارش سهندبلاگ، معاون وزیر خارجه گفت که گفت وگوهای مثمرثمری عصر امروز با گروسی با هدف تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است.

باقری: گفت وگوهای مثمرثمری با گروسی با هدف تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس داشتم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در مذاکرات با 1+4 به منظور برطرف تحریم ها که در وین حضور دارد، عصر امروز (پنجشنبه) با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات و گفت وگو کرد.

باقری بعد از این ملاقات در توئیتی نوشت: با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت وگوهای مثمرثمری با هدف تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس داشتم.

وی اضافه نمود: تاکید کردم که ایران مصمم است که به مشارکت فعالانه و مثبت در گفت وگوها در وین ادامه دهد. آژانس می تواند نقش فنی مثبتی ایفا نماید.

این نخستین ملاقات باقری با گروسی بود.

دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در وین نیز در توئیتی در ابن باره بیان کرد که مذاکرات باقری و گروسی درباره موضوعات دوجانبه در فضایی سازنده اجرا شده و ایران قصد خود را برای همکاری نزدیک با این سازمان و تعامل فعال در مذاکرات وین اعلام نموده است.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه هشتم آذر ماه درباره سفر گروسی به تهران در نشست هفتگی با خبرنگاران گفت: سفر گروسی به تهران در چارچوب همکاری های فنی ایران و آژانس انجام شد و گفت وگوهای خوبی در سطوح مختلف انجام شد و این گفت وگوها ناتمام ماند، به خاطر اینکه در بعضی واژه ها و مفاهیم به توافق قطعی نرسیدیم ولی بندهای توافقی تقریبا نهایی شده و هیأت ایران طی روزهای آینده برای نهایی کردن متن با آژانس جلساتی را خواهد داشت و مراودات بین دو طرف در سطوح مختلف ادامه خواهد یافت. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16379

به "باقری: گفت وگوهای مثمرثمری با گروسی با هدف تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: گفت وگوهای مثمرثمری با گروسی با هدف تداوم همکاری های فنی بین ایران و آژانس داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید