اخبار سیاسی

چین: بازداشت مدیر ارشد هوآوی غیرانسانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس پرس، چین امروز دوشنبه اقدام کانادا مبنی بر بازداشت منگ وانژو از مدیران ارشد شرکت هوآوی را غیرانسانی توصیف کرد.

25 مرداد 1398

سازمان حقوق بشر اقدام کانادا علیه ملت ایران را آنالیز کند

خبرنگاران: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حقوق بشر باید به اقدام غیرحقوقی دولت کانادا علیه ایران رسیدگی کند.

25 مرداد 1398

مخالفت شدید کانادا با تسلیح شورشیان سوریه

خبرنگاران: بالاترین مقام دیپلماتیک کانادا امروز (سه شنبه) هشدار داد که اگر اتحادیه اروپا شورشیان سوریه را تسلیح کند، این کشور با خشونت، مرگ و نابودی بیشتری روبرو خواهد شد و خطر سرایت بحران این کشور به همسایگانش نیز وجود دارد.

24 مرداد 1398

حمله شدید وزیر دفاع چین به آمریکا در اجلاس سنگاپور

وزیر دفاع چین به حضور نظامی آمریکا در آسیا شدیدا اعتراض کرد و به واشنگتن هشدار داد.

23 مرداد 1398

نخست وزیر کانادا: کارکردن با ترامپ همواره ساده نیست

نخست وزیر کانادا بر این باور است که همکاری با رئیس جمهور آمریکا همواره ساده و آسان نیست.

18 مرداد 1398

خودرو جدید؛ تندر ایرانی

به نظر می رسد اگر بر سر راه رنو سنگ اندازی و حاشیه سازی نمی شد و قرارداد این شرکت با طرف های داخلی به مرحله اجرا می رسید، خودروساز فرانسوی به طور کامل از ایران خارج نمی شد.

14 مرداد 1398

دیدار کوشنر با ولی عهد ابوظبی و وزیر خارجه عمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، جرد کوشنر مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا با محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی در مراکش دیدار کرد.

13 مرداد 1398

نکات مهم در خرید لپ تاپ برای بچه مدرسه ای ها

خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: سبک زندگی انسان ها همواره در حال پیشرفت و تغییر است و مکتب خانه های قدیم که حتی در آن ها خبری از تخته سیاه نبود به کلاس های هوشمندی تبدیل شده اند که معلم بدون کامپیوتر در سر کلاس حاضر نمی گردد.

12 مرداد 1398

امارات نیز در تنش میان کانادا و عربستان جانب ریاض را گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات از همبستگی کشورش با عربستان در زمینه اقدامات اجرا شده ریاض ضد کانادا اطلاع داد.

11 مرداد 1398

نخستین کنفرانس بین المللی مطالعات چین در دانشکده مطالعات دنیا برگزار گردید

رئیس دانشکده مطالعات دنیا با اشاره به اهمیت مطالعات چین گفت: چین دومین قدرت مالی در دنیاست و بازار مبادلات چین را باید بازار نخست در دنیا دانست.

9 مرداد 1398

واکنش سخنگوی وزرات خارجه به حادثه نفت کش ها در دریای عمان

سخنگوی وزرات خارجه با انتشار توئیتی حمله به دو نفتکش بزرگ حامل نفت خام در دریای عمان را محکوم کرد.

9 مرداد 1398

واکنش ایران به جنگ تجاری چین و آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، جنگ تجاری آمریکا با چین و کوشش برای تحمیل ملاحظات سیاسی بر واقعیات مالی از سوی دولت ترامپ را نوعی تروریسم مالی برشمرد و محکوم کرد.

5 مرداد 1398

کوشش آمریکا برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا

واشنگتن سیاست ستیزه جویانه ای را برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا دنبال می نماید تا بتواند رقبای خود در نظام بین الملل را شکست دهد.

3 مرداد 1398

هوآوی از اروپا خواست در برابر اقدامات ترامپ سکوت نکند

تهران - خبرنگاران - نماینده رسمی شرکت چینی هوآوی در اتحادیه اروپا، روز سه شنبه از مقامات این اتحادیه درخواست کرد در برابر تصمیمات و اقدامات یکجانبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سکوت نکند و واکنش نشان دهد.

3 مرداد 1398

چرا چینی ها نمی توانند اپل را تحریم نمایند؟

با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواهان تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.

30 تیر 1398

چین: اجرای برجام تنها راه حل حل تنش های فعلی است

پکن- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نمود اجرای کامل و موثر توافق هسته ای ایران نه تنها بر اساس قطعنامه شورای امنیت الزام آور است، بلکه تنها راه واقعی و موثر حل تنش های فعلی بر سر مساله هسته ای ایران است.

29 تیر 1398

ترامپ بخش فلزات و معادن ایران را تحریم کرد

در ادامه سیاست های خصمانه علیه کشورمان، ترامپ با صدور دستوری بخش فلزات و معادن ایران را مشمول تحریم های ظالمانه کرد.

28 تیر 1398

تاکید دولت یونان بر لزوم مذاکره با ترکیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، اوانجلیس آپوستولاکیس وزیر دفاع یونان درباره دیدارهای هیئت های این کشور و ترکیه در آتن گفت: ما مجاری مصاحبه میان دو طرف را باز گذاشته و برای رسیدن به بهترین نتایج کوشش می کنیم.

25 تیر 1398

ضرورت بکارگیری نماد زعفران بر روی سفال گناباد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: نماد زعفران که امروز جهانی شده باید بر روی سفال گناباد نقش ببندد تا به مرور تبدیل به نماد این شهرستان گردد.

21 تیر 1398

بایدن: ساکن فعلی کاخ سفید دلیل اصلی کاندیداتوری من است، ترامپ درباره چین کلا اشتباه می نماید

جو بایدن از دونالد ترامپ به خاطر نحوه مدیریت روابط آمریکا با چین، افزایش تعرفه ها و بدهی ها و کسری تجارت با پکن انتقاد کرد.

20 تیر 1398
تعداد: (64)