اخبار سیاسی

ارتقا همکاری های تجاری اولویت روابط ایران و چین است

رییس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارتقا سطح همکاری های تجاری در اولویت روابط ایران و چین است گفت: یکی از مباحث مهم ما در روابط ایران و چین، ارتقا سطح همکاری های تجاری است.

29 خرداد 1398

تخصیص 2 میلیارد دلار از تسهیلات خارجی برای توسعه خطوط مترو و طرح های کاهش آلودگی هوا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت مجوز تخصیص دومیلیارد دلار از تسهیلات خارجی برای ساخت و بهره برداری از خطوط مترو و طرح های کاهش آلودگی هوا را دادند.

29 خرداد 1398

وزارت علوم و بهداشت موظف به ارائه برنامه پیرامون اشتغال دانش آموختگان شدند

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: برای برطرف بیکاری دانش آموختگان سندی به نام سیاست های اجرایی پیشنهاد و پیش نویس این سند مصوب شد، در این مصوبه وزارت علوم و وزارت بهداشت موظف شدند برنامه اقدام شان را ظرف مدت چهار ماه ارائه دهند. ...

28 خرداد 1398

قاسمی اطلاع داد: آزادی تبعه فرانسوی بازداشت شده در ایران

سخنگوی وزارت خارجه از آزادی یک تبعه فرانسوی که به دلیل ورود غیر مجاز به ایران بازداشت شده بود، اطلاع داد.

28 خرداد 1398

عملکرد ضعیف دستگاه ها در حوزه حفاظت از جنگل در گیلان

به گزارش خبرنگاران، بعدازظهر پنجشنبه هشتمین شورای برنامه ریزی استان گیلان با حضور استاندار و مدیران ارشد سازمان ها و نهادهای اجرایی در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار گردید.

26 خرداد 1398

وضعیت کنونی صندوق های بازنشستگی کشور مناسب نیست

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی با بیان اینکه شرایط متفاوت نیازمند تصمیم گیری های متفاوت و هوشمندانه هستند، اظهار کرد: از آنجاکه جامعه هدف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش عظیمی از مردم را شامل می گردد، این وزارتخانه یک مجموعه عیال وار به حساب...

26 خرداد 1398

حساب های بانکی شرکت نفت ونزوئلا در روسیه مسدود شد

گازپروم بانک روسیه به تبعیت از تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا، حساب های بانکی شرکت نفت دولتی این کشور را مسدود و انجام تراکنش با آن را متوقف کرد.

25 خرداد 1398

سرمدی در تبادل نظر با خبرنگاران: کنفرانس ورشو از ابتدا شکست خورده بود، سیاست آمریکا حداکثر فشار بر ایران است

قائم مقام وزیر امور خارجه گفت: سیاست های آمریکایی ها در مجامع بین المللی با شکست روبرو شده است.

23 خرداد 1398

شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی فعال می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در تشریح این خبر اظهار کرد: در جلسه چهارشنبه هیات دولت هم آیین نامه اجرایی قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی تصویب شد.

23 خرداد 1398

کوشش برای پیروزی مدیر کل تهران در انتخابات قایقرانی

انتخابات فدراسیون قایقرانی در حالی 7 اسفندماه برگزار می گردد که گویا کوشش زیادی انجام شده تا رضا گل محمدی که در حال حاضر مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران است، از این رقابت انتخاباتی برنده بیرون بیاید.

21 خرداد 1398

اروپا به ایران برمی شود؟

منابع آماری در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افت سفرهای گردشگران اروپایی به ایران خبر می دهند اما نمایشگاه های سفر و گردشگری در جهانی که هر روز حلقه تعامل با ایران را تنگ تر می نماید فرصتی است برای جبران افتی که در یک سال گذشته گریبان سفرهای...

21 خرداد 1398

محدودیت های ترافیکی راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان اندیمشک اعلام شد

سعید رحیمی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور برقراری نظم ترافیکی و تامین امنیت شهروندان عزیز در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی 22 بهمن از ساعت هفت صبح محدودیت های ترافیکی در خیابان لوانتور حد فاصل بهمن آبادی تا میدان امام (ره)، خیابان...

21 خرداد 1398

چین و ایران به دنبال توسعه مبادلات

پکن- خبرنگاران- سفر دو روزه فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به چین در حالی بامداد چهارشنبه انتها یافت که او پیش از ترک پکن تاکید نمود ایران به دنبال گسترش همکاری های علمی، فنی، آموزشی، مالی، تجاری و انرژی با چین است.

20 خرداد 1398

ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت مالی و دارایی ایران، فرهاد دژپسند در هفدهمین کمیسیون مشترک مالی ایران و چین در پکن با بیان این مطلب گفت: در همین چارچوب رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری اسلامی ایران، بر اهمیت روابط سیاسی، مالی و راهبردی با چین تاکید ویژه...

20 خرداد 1398

چین برای صادرات ایران خط اعتباری ویژه ایجاد می نماید

وزیر امور مالی و دارایی جمهوری اسلامی ایران گفت: چین برای صادرات کالا از ایران به چین، یک خط اعتباری ویژه ایجاد می نماید.

20 خرداد 1398

نمایندگان با افزایش قیمت و سهمیه بندی سوخت در سال آینده مخالفت کردند

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون تلفیق با افزایش قیمت و سهمیه بندی سوخت در سال آینده مخالفت کردند.

13 خرداد 1398

عملیات اجرایی ساخت زمین چمن مصنوعی ایوانکی شروع شد

ابوذر چنگیزی در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه همزمان با بعدازظهر شنبه و با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، زمین چمن مصنوعی فوتبال ایوانکی گرمسار کلنگ زنی شد، ابراز داشت: مساحت این زمین 9 هزار و 900متر مربع و دارای 700میلیون تومان اعتبار مصوب...

12 خرداد 1398

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن: به توافق سوئد پایبند هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با تاکید بر اینکه انصارالله به توافق آتش بس سوئد پایبند است، مطرح نمود: سازمان ملل و فرستاده اش باید به طرف مقابل نیز برای اجرای این توافق اعمال فشار کند و این سازمان از...

3 خرداد 1398

اپ استور در محاصره بدافزارها ، بیش از 12 برنامه مخرب به کاربران آیفون حمله کردند

گروهی از محققان امنیتی می گویند که بیش از 12 برنامه آیفون را یافته اند که به طور مخفیانه در ارتباط با یک سرور آلوده با Golduck، است. این نرم افزار مخرب که به لحاظ تاریخی روی اندروید متمرکز شده بود اکنون بسیاری از برنامه های آیفون را آلوده نموده است.

30 اردیبهشت 1398

راه آهن دو کُره به صورت نمادین به هم وصل شد

به گزارش خبرگراری مهر به نقل از کیودو، اتصال خطوط راه آهن دو کره که مقامات دو کشور پیشتر وعده آن را داده بودند، صبح امروز با حضور مقامات دو کشور، مقاماتی از سازمان ملل و کشورهای روسیه و چین برگزار گردید.

23 اردیبهشت 1398
تعداد: (37)