مهد های کودک، پیش دبستانی ها و آکادمی های زبان از فردا دایر است

به گزارش سهندبلاگ، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: همه حوزه های آموزشی، همه مدارس و مهدکودک ها و پیش دبستانی ها، کلاس های تقویتی و آکادمی های زبان خارجی از فردا دایر است.

مهد های کودک، پیش دبستانی ها و آکادمی های زبان از فردا دایر است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی در شبکه خبر، اظهار کرد: کرونا نظام آموزشی در جهان را تحت الشعاع قرار داده و نابرابری های آموزشی را به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی افزایش داد و رشد اجتماعی دانش آموزان آسیب دید و تهدید سلامت دانش آموزان را به همراه داشت.

وی ادامه داد: امروزه در بیشتر کشور های جهان به جز کشور هایی که تعطیلی تقویم آموزشی دارند، مدارس باز است؛ در اروپا به جز بوسنی و هرزگوین، در آفریقا به جز لیبی، در آسیا به جز ایران، هند، عربستان و بنگلادش و بعلاوه در آمریکا تقریبا بیشتر مدارس باز هستند.

محمودزاده اضافه کرد: قرار است مدارس ایران اسلامی هم فردا باز گردد که از ماه های قبل برنامه ریزی ها صورت گرفته است و امیدواریم با همکاری سایر عناصر تاثیرگذار بتوانیم، شاهد دایر شدن مدارس باشیم.

وی با بیان اینکه در بخشنامه ای که به آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شده است، قرار است به جز دانش آموزانی که مشکل خاص دارند، کرونا گرفتند یا علائم دارند، در کلاس درس حضور داشته باشند، گفت: دانش آموزانی که مستثنی شدند به وسیله بستر شاد به صورت موقت آموزش می بینند و انتظار داریم دانش آموزان بعد از بهبودی در کلاس درس حضور داشته باشند.

وی درباره هماهنگی لازم برای رعایت بهداشت مدارس، گفت: با توجه به اینکه بیشتریت دانش آموزان واکسن زدند و امکان تهویه کلاس به ویژه در فصل بهار هم فراهم است، نگرانی از بابت فاصله اجتماعی نیست؛ ضدعفونی مدارس نیز صورت گرفته است.

محمودزاده با بیان اینکه سرویس مدارس با هماهنگی انجمن اولیا و مربیان مدارس انجام می گردد، اظهار کرد: در بحث سرویس مدارس انتظار داریم با همکاری اولیا و انجمن اولیای و مدرسه این اتفاق انجام گردد.

وی توضیح داد: همه حوزه های آموزشی، همه مدارس و مهدکودک ها و پیش دبستانی ها، کلاس های تقویتی و آکادمی های زبان خارجی از فردا دایر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 17112

به "مهد های کودک، پیش دبستانی ها و آکادمی های زبان از فردا دایر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهد های کودک، پیش دبستانی ها و آکادمی های زبان از فردا دایر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید