تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه

وزارت خزانه داری آمریکا چندین فرد روس و اوکراینی و 7 شرکت روسی را در ارتباط با امنیت سایبری تحت تحریم قرار داد.

تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه 17 شهروند روس و اوکراینی و همچنین 7 شرکت روس را در ارتباط با امینت سایبری تحریم کرد.

به نوشته پایگاه خبری بلومبرگ، وزارت خزانه داری آمریکا اعضای یک گروه هکر روس را به اتهام سرقت بیش از 100 میلیون دلار از طریق انتشار ویروس های اینترنتی مورد تحریم قرار داد.

این تحریم ها شامل ماکسیم یاکوبتس رهبر این گروه است که به ادعای وزارت خزانه داری آمریکا از کارکنان سرویس امنیتی فدرال آمریکا است. وزرات امور خارجه آمریکا جایزه ای 5 میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود معین کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه ای مدعی شد: این اولین جرم سایبری نیست که به دولت روسیه گره خورده است. دولت ایالات متحده آمریکا چنین فعالیت هایی از سوی دولتی دیگر یا به نیابت از آن را تحمل نمی کند و همه طرف های مسئول را پاسخگو می داند.

این وزارت خانه آمریکایی همچنین مدعی شد گروه هکر های روس با استفاده از بدافزاری به نام دریدکس توانسته به اطلاعات مالی بانک ها و مؤسسات 40 کشور مختلف رخنه کند.

امروز همچنین سخنگوی کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا از به رأی گذاشتن طرحی برای اعمال تحریم های سخت تر علیه روسیه در هفته آینده خبر داد (جزئیات بیشتر).

با این حال آنتون سیلوانوف وزیر دارایی روسیه می گوید تحریم های جدید آمریکا بر روسیه، نه تنها لطمه ای به این کشور نمی زند بلکه به روابط دو جانبه مسکو و واشنگتن آسیب می رساند.

به نظر می رسد با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و ادعای ارتباط ساز و کار انتخاباتی ترامپ با روسیه در سال 2016، ترامپ تلاش می کند رویکرد سرسختانه تری در قبال مسکو اتخاذ کند تا فشار مخالفان داخلی خود در این زمینه را خنثی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 1 بهمن 1398 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 5698

به "تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید