توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور، خرید واکسن با ارائه کارت ملی

به گزارش سهندبلاگ، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا در امسال گفت: هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن آنفلوآنزا را تهیه کند.

توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور، خرید واکسن با ارائه کارت ملی

دکتر حیدر محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: تا قبل از سرانجام شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می دهیم. کوشش مان این است که تا سرانجام شهریور ماه بخش اعظمی از واکسن ها را وارد کنیم و توزیع آن ها را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از واکسن های آنفلوآنزا به کشور وارد شدند، اضافه کرد: قصد داریم تا میزان واکسن هایی که به کشور وارد می شوند، بیشتر گردد تا توزیع آن ها را انجام دهیم. واردات واکسن آنفلوآنزا بیشتر از کشورهای فرانسه، هلند، روسیه و... است.

محمدی تاکید نمود: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر توصیه می گردد و اصلا توصیه نمی کنیم که سایر مردم آن را تزریق نمایند. زیرا به دردشان نمی خورد، بلکه تزریق آن برای گروه های پرخطر جهت پیشگیری از ابتلای آنها به آنفلوآنزا است. برای سایر مردم صرفا نوعی هزینه اضافه است.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده آن برای مردم مشخص نیست، درباره نحوه عرضه واکسن آنفلوآنزا به مردم، گفت: توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا مانند هر سال نیست و در عین حال اینطور هم نخواهد بود که مردم برای تهیه آن احتیاج به نام نویسی داشته باشند. بلکه هر فرد به داروخانه مراجعه می نماید و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن را تهیه کند. علت این اقدام نیز آن است که هر فرد بتواند یک واکسن تهیه کند و در نتیجه هر فرد نمی تواند بیش از یک واکسن خریداری نماید.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 10099

به "توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور، خرید واکسن با ارائه کارت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور، خرید واکسن با ارائه کارت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید