واکنش کنعانی زادگان به مسخره کردن لهجه اش به وسیله مطهری

به گزارش سهندبلاگ، ورزش سه نوشت: مدافع سابق تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است در پنجمین سال قهرمانی این تیم فشار ها از هر سو روی سرخپوشان به حداکثر رسیده بوده است.

واکنش کنعانی زادگان به مسخره کردن لهجه اش به وسیله مطهری

در هفته های میانی نیم فصل دوم رقابت های لیگ بیستم بودیم که خبر عقد قرارداد محمدحسین کنعانی زادگان به تیم فوتبال الاهلی قطر به وسیله استاد الدوحه منتشر شد تا او پس از 2 سال حضور در جمع سرخپوشان به صورت بازیکن آزاد فوتبالش را در کشور دیگری دنبال کند. او که یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی در رسیدن به مرحله نهایی جام دنیای و همینطور تیم فوتبال پرسپولیس در راه قهرمانی های چهارم و پنجم بوده است، حالا مدتی می گردد که به تیم نوش اضافه شده و امیدوار است در فصل منتهی به جام دنیای 2022 قطر بتواند با درک شرایط بهتر از این کشور، یکی از بازیکنان ثابت اسکوچیچ در مرحله نهایی جام دنیای باشد و به انتقال به تیم های معتبر اروپایی هم فکر می نماید.

با این بازیکن که کری خوانی های زیادی هم طی 2 سال اخیر با بازیکنان استقلال داشته، گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

بعد از قهرمانی پرسپولیس ایران را ترک کردی. شرایطت در تیم فوتبال الاهلی چگونه است؟

کنعانی زادگان- خدا را شکر شرایط همه چیز خوب است. من بلافاصله بعد از بازی آخری که با پرسپولیس انجام دادم و قهرمان شدیم و مسابقات تمام شد به قطر آمدم و تست های پزشکی را پشت سر گذاشتم. بعد از انجام تست های پزشکی هم به اردوی تیم الاهلی در ترکیه اضافه شدم. مسئولان باشگاه در این اردو 5 بازی برنامه ریزی نموده اند که من در 2 بازی حضور داشته ام. البته 9 روز دیگر از اردو به جای مانده و 2، 3 بازی دیگر برگزار خواهیم کرد.

آیا تیم فوتبال الاهلی توانایی رقابت با سایر تیم های مدعی لیگ قطر را برای کسب نام قهرمانی دارد؟

کنعانی زادگان- حقیقت این است که تیم های السد و الدحیل هزینه های بیشتری نموده اند و بازیکنان بهتری در اختیار دارند. حتی القطر به نظرم شرایط بهتری نسبت به ما دارد. در باشگاه ما هم به مقدار بودجه ای که داشته اند، توانسته اند بازیکنان مدنظرشان را بگیرند. نمی توانم بگویم چطور پیش می رود. اینکه برای سهمیه می جنگیم یا نیفتادن. من 2، 3 هفته است به تیم اضافه شده ام. باید بیشتر تمرین کنیم؛ بازی محبت آمیز بیشتری انجام بدهیم تا به هماهنگی برسیم و با شرایط خوبی وارد مسابقات شویم.

کری خوانی ات در تیم نو هم تمام نشد و شماره 5 را با اشاره به 5 قهرمانی پرسپولیس انتخاب کردی. در این مورد شرح بده.

کنعانی زادگان- من حقیقتا یک مقدار آدم احساسی ای هستم. واقعا برایم دوری از تیمی که عاشقش هستم، سخت است. از همین حالا، اما مثل یک طرفدار 6 آتشه پشت تیم هستم و برای پرسپولیس آرزوی پیروزیت و سربلندی می کنم. خودم را عضوی از خانواده پرسپولیس می دانم که در غم ها و شادی ها کنارشان هستم. می دانم که سال جاری دوباره قهرمان می شوند و امیدوارم سال جاری دیگر در آسیا هم قهرمان شوند. کسب 5 قهرمانی در لیگ برتر آن هم به صورت متوالی اتفاقی است که تا به امروز در لیگ برتر اتفاق نیفتاده است. این نکته خیلی مهمی برای من و طرفداران پرسپولیس بود. خدا را شکر که توانستیم دلشان را شاد کنیم و من هم به خاطر همین موضوع و شادی طرفداران شماره 5 الاهلی را برداشتم.

طی 2 سال حضور در پرسپولیس پیروز به کسب 2 قهرمانی شدی؛ 2 قهرمانی ای که به نظر هر سال سخت تر می شد. در خصوص این موضوع شرح بده.

کنعانی زادگان- واقعا اگر بخواهم در خصوص شرایط تیم در این 2 سال، قهرمانی های متوالی و حضور در فینال آسیا بگویم، باید تاکید کنم که شرایط خیلی سخت بود و مدام سخت تر هم می شد. همه دیدند که اخیرا خیلی ناعادلانه با پرسپولیس برخورد می شد؛ به خصوص در خصوص محرومیت ها و جریمه ها. اتفاقاتی رخ می داد که برایمان عجیب بود. پارسال چهار هفته مانده به سرانجام مسابقات قهرمان شدیم، ولی سال جاری شرایط خیلی سخت بود و مدام بازیکنان تیم را محروم می کردند. ضمن اینکه از نبودن طرفداران هم ضربه خوردیم؛ اگرچه این موضوع برای همه تیم ها وجود داشت و یک چیز کلی بود، با این حال برای پرسپولیس ماجرا فرق می نماید و حضور طرفداران خیلی احساس می شد و اگر بودند شرایط بهتری را تجربه می کردیم.

چقدر حرف هایی که بیرون از تیم در خصوص یاری های وزیر به پرسپولیس شنیده می شد و مواردی از این دست روی عملکرد شما تاثیرگذار بود؟

کنعانی زادگان- به هر حال علاوه بر این ها بحث داوری، محرومیت و مسائل دیگر هم بود. می گفتند پرسپولیس پول می گیرد، ولی تیم های دیگر نمی گیرند. ما در مصاحبه ها هم بار ها گفتیم و تاکید کردیم که دوست داریم همه چیز واضح باشد و قرارداد ها رو گردد، تا مشخص گردد به نام مثال من چقدر پول می گیرم. من پارسال برترین دفاع آسیا و لیگ شدم. دوست دارم قرارداد من را وسط بگذارند و قرارداد آن ها را هم بگذارند و دریافتی ها را هم بگویند. ما رفتیم نایب قهرمان آسیا شدیم، ولی به والله هزار تومان پول نگرفتیم! دوم آسیا شدیم، ولی هیچ پولی نگرفتیم. خب با این اتفاقات، وقتی آن حرف ها هم شنیده می گردد، آدم ناراحت می گردد. همه تیم ها زحمت می کشند و ما هم همین کار را می کنیم و همواره این موضوع را تکرار کردیم که توی زمین حقمان را می گیریم. حرف هایی که می شنیدیم شاید ناراحت کننده بود، اما ما یک خانواده عظیم هستیم. برای پیروزیت طرفداران همواره جنگیده ایم. این را، ولی بدانند که با حرف های بیرون از زمین نمی توانند روی ما تاثیر بگذارند. حتی وقتی پول نگرفتیم هم هم قسم شدیم تا برترین عملکردمان را در زمین انجام بدهیم. پرسپولیس همواره حرفش روی توی زمین می زند.

کری خوانی هم در یکی دو سال اخیر میان بازیکنان 2 تیم پرسپولیس و استقلال در اوج قرار داشته و خودت هم یکی از بازیکنانی بود که همواره در این ماجرا ها حضور داشتی. در این مورد و فضایی که وجود دارد کمی شرح بده.

کنعانی زادگان- حقیقتا فکر می کنم قشنگی فوتبال به کری خواندن هایش است. این موضوع را در برترین تیم های اروپا مثل بارسلونا و رئال مادرید هم می بینید. می خواهم این را بگویم که کری خواندن قشنگ است، ولی وقتی بی ادبی می گردد، خوب نیست. من همواره در کری خواندن هایم ادب را رعایت نموده ام. هیچ وقت نخواستم لهجه کسی یا خانواده اش را مسخره کنم. سعی نموده ام با ادب کری بخوانم. قصد ناراحت کردن تیم حریف را هم نداشته ام. به هر حال فوتبال و ورزش همواره یک طرفش برد است و طرف دیگرش باخت؛ گاهی ما می بریم و گاهی رقبایمان. آن ها می برند کری می خوانند و ما هم همینطور و اگر در آن ادب رعایت شده باشد، مسئله ای نیست.

آیا امیرارسلان مطهری لهجه ات را هم مسخره نموده بود؟

کنعانی زادگان- اگر بخواهم در این مورد حرف بزنم باید خیلی چیز ها را بگویم. ارسلان، وریا غفوری و خیلی دیگر از بازیکنان تیم استقلال و تیم های دیگر از دوستان من هستند و برای آن ها احترام زیادی قائلم و برایشان آرزوی پیروزیت می کنم. همواره می گویم با ادب باشیم خیلی بهتر است. اینکه چیزی بگوییم که فردا وقتی با هم روبرو شدیم و روبروی هم قرار گرفتیم، بتوانیم در چشمان هم نگاه کنیم. اگر پرسپولیس و استقلال حالشان خوب باشد، تیم ملی هم خوب خواهد بود. ولی کلا در خصوص موضوعی که پرسیدید، نمی خواهم بحث را بیشتر از این باز کنم.

شما یکی از بازیکنان تیم ملی هستید؛ آیا وقت آن نیست که کمی از این فضا فاصله بگیرید؟

کنعانی زادگان- اصلا بحث این چیز ها نیست. من خودم هم می دانم که بازیکن ملی هستم و خیلی ها از من یاد می گیرند. نمی خواهم کسی را ناراحت کنم و به همه احترام می گذارم. الان هم شرایط فرق می نماید و در یک لیگ دیگر هستم. فکر می کنم در خصوص این چیز ها حرف نزنیم بهتر است. برایشان آرزوی پیروزیت می کنم.

پس از جدایی شما خیلی زود پرسپولیس از خرید نوش یعنی علیرضا ابراهیمی که قرار است جایگزین شما باشد، رونمایی کرد. شرایط را برای او چطور می بینی؟

کنعانی زادگان- ما دوستان خیلی خوبی هستیم. اتفاقا با او صحبت کردم؛ در خصوص پرسپولیس و شرایط تیم صحبت کردیم. یاری هایی می خواست و من تا جایی که توانستم سعی کردم به او مشورت های خوب بدهم که کارش ساده تر بگردد. از عظیمی باشگاه و طرفداران گفتم. خودش می داند کار سختی در پیش دارد، ولی با تمرین، کوشش و کادر فنی و بازیکنان عظیمی که در تیم هستند، چیز های زیادی یاد خواهد گرفت و روز به روز بهتر می گردد.

علیرضا ابراهیمی در اولین مصاحبه خود با خنده گفت که با هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس به جز محمدحسین کنعانی زادگان مسئله ای ندارم که او هم دیگر نیست. ماجرای بین تو و خرید نو پرسپولیس چه بوده است؟

کنعانی زادگان- واقعا چنین حرفی زده است..

بله؛ شاید هم به خاطر اتفاقاتی بوده که در جریان 2 فصل گذشته میان شما و او اتفاق افتاده است؟

کنعانی زادگان- حتما. وگرنه چیز خاصی نبوده است. حتما یک مقدار اذیتش نموده بودم، والا یکی از دوستان خوبم است.

هنوز عکس پروفایلت هم با پیراهن باشگاه پرسپولیس است. چرا؟

کنعانی زادگان- خب به هر حال هر کسی باشد به نظرم همین کار را می نماید. واقعا برترین خاطرات زندگی ام را در 2 سال اخیر داشتم. دوست دارم این عکس همواره باشد تا دوست داشتنم را نشان بدهم. پرسپولیس و طرفدارانش همواره در قلب من هستند و یک روز با قدرت باز خواهم گشت.

ما بدون بازی محبت آمیز باید وارد رقابت های مرحله نهایی جام دنیای بشویم. شرایط تیم ملی را چطور می بینی؟

کنعانی زادگان- بیشتر تیم ها بازیکنانشان در حال آماده سازی هستند. به زودی فکر می کنم اردوی تیم ملی هم شروع می گردد. طبق چیزی که در برنامه زده بودند. کادر فنی خیلی خوبی داریم و در بازی های سختی که داشتیم، نشان دادیم توانایی زیادی داریم و هر 4 بازی را بردیم. شرایط بسیار سختی داشتیم، ولی با تدابیر کادر فنی عملکرد خوبی داشتیم و هر بازی بهتر شدیم. من شخصا کنار اسکوچیچ خیلی چیز ها یاد گرفته ام. نکات زیاد و نوی را به من یاد داده است. امیدوارم همین فرایند ادامه دار باشد. دیده ایم که چقدر برای بررسی ها و کار فنی تیم وقت می گذارد. اسکوچیچ خودش را یک ایرانی می داند و امیدوارم بتوانیم با او به جام دنیای 2022 قطر برسیم.

در تیم ملی بار دیگر فرصت بازی کردن کنار شجاع خلیل زاده را پیدا کردی که در لیگ و آسیا عملکردتان خیلی خوب بود.

کنعانی زادگان- همه بازیکنان خوب هستند. همواره گفته ام چه یک دقیقه بازی کنم چه 90 دقیقه برایم بازی کردن با پیراهن تیم ملی افتخار است. من و شجاع در پرسپولیس عملکرد خوبی در کنار هم داشتیم و در تیم ملی هم کنار هم هستیم و طبیعی است که هماهنگی زیادی با هم داشته باشیم.

طی سال های اخیر چالش های زیادی را پشت سر گذاشته ای. از پیوستن به استقلال تا حضور در ماشین سازی و پرسپولیس؛ حالا هم چالش نو در فوتبال قطر. چه هدفی را دنبال می کنی؟

کنعانی زادگان- صد در صد قطر را انتخاب کردم تا چالش نوی را تجربه کنم. سال بعد هم جام دنیای در قطر است و اینطوری می توانم با آب و هوا و شرایط فوتبال در این کشور بیشتر آشنا شوم. ان شاالله سال بعد که جام دنیای شروع می گردد، بتوانم شرایط خوبی داشته باشم. متاسفانه قبل از جام دنیای روسیه با مصدومیت شدیدی روبرو شدم و نتوانستم در مسابقات حضور داشته باشم. امیدوارم اینبار بتوانم با قدرت ظاهر شوم و با تیم های عظیم دنیا بازی کنم. ضمن اینکه امیدوارم با بازی هایی که انجام می دهم، پیشنهاد های خوبی برایم برسد. ان شاالله اتفاقات بهتری برایم رخ بدهد.

آیا به بازی در تیم های اروپایی هم فکر می کنی؟

کنعانی زادگان- کسی نیست که بدش بیاید در تیم های معتبر دنیا بازی کند. امیدوارم اتفاقات خوبی برایم رخ بدهد و بتوانم در برترین تیم ها بازی کنم.

زودتر از سرانجام فصل خبر جدایی ات مخابره شد. فکر می کنی این نحوه جدایی بهتر است یا اینکه یک بازیکن به یکباره جدا گردد؟

کنعانی زادگان- خب من با کادر فنی تیم این موضوع را زودتر در میان گذاشته بودم. این موضوع را گفته بودم که آن ها هم وقت تصمیم گرفتن داشته باشند تا بازیکنی را جای من بگیرند. همه چیز را با کادر فنی و باشگاه در جریان گذاشتم که خدایی نانموده مسئله ای ایجاد نگردد.

حرف سرانجامی؟

از طرفداران تشکر می کنم که همواره کنارم بوده اند. از کادر فنی، مدیریت، آقای کریم باقری و بازیکنان عظیم تیم مثل آقا سید تشکر می کنم که به من لطف داشتند. امیدوارم پرسپولیس و طرفدارانش همواره سربلند و پیروز باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 14898

به "واکنش کنعانی زادگان به مسخره کردن لهجه اش به وسیله مطهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کنعانی زادگان به مسخره کردن لهجه اش به وسیله مطهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید