حداد عادل: سالی 300 جلد کتاب از نمایشگاه می خرم

به گزارش سهندبلاگ، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: معمولا هر بار به نمایشگاه کتاب می آیم، حدود 300 جلد کتاب می خرم و این کتاب ها را به کتابخانه ام اضافه می کنم.

حداد عادل: سالی 300 جلد کتاب از نمایشگاه می خرم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، غلامعلی حداد عادل که شب گذشته به سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمده بود گفت: برای این که اندازه کتابخوانی دانش آموزان بیشتر گردد، بچه ها برای درس خواندن باید مجبور بشوند، کتاب بخوانند. دانش آموزان ما معمولا از کلاس اول تا کلاس دوازدهم غیر از کتاب های درسی کتاب دیگری نمی خوانند. جامعه ای که این طوری به بچه ها آموزش بدهد، معلوم است در آن جامعه کتابخوانی رشد نمی نماید. در حالی که هر معلمی به دانش آموزش باید توصیه کند کتاب بخواند.

انتشار جلد هفدهم فرهنگ واژه های مصوب

وی درباره اقدامات فرهنگستان زبان و ادب فارسی شرح داد: این فرهنگستان معادل های فارسی برای اصطلاح های خارجی را تصویب نموده و سال جاری شاهد انتشار جلد هفدهم فرهنگ واژه های مصوب در این نمایشگاه هستیم. مجموعا بیش از 60 هزار واژه تصویب کردیم که همه در قالب کتاب در دسترس مردم است.

حداد عادل در پاسخ به این سوال که نمایشگاه را چطور ارزیابی کردید؟ گفت: ارزیابی از نمایشگاه زود است. چون تازه بیست دقیقه است به نمایشگاه آمده ام.

وی ضمن مقایسه نمایشگاه مجازی با حضوری گفت: نمایشگاه مجازی جای حضوری را نمی گیرد، ولی فروش به صورت مجازی برای کسانی که نمی توانند حضوری بیایند مفید است.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه چشم در چشم شدن با کتاب و لمس آن با حضور در نمایشگاه میسر می گردد، اظهار داشت: نمایشگاه یک محیط فرهنگی اجتماعی است و فقط برای خرید کتاب نیست. اینجا یک فضای ارتباط فرهنگی ایجاد می گردد و انسان به مدت ده روز در فضای فکر و فرهنگ تنفس می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 17364

به "حداد عادل: سالی 300 جلد کتاب از نمایشگاه می خرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداد عادل: سالی 300 جلد کتاب از نمایشگاه می خرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید