خبرنگاران از ویزیت مرگبار عطارباشی تا پلمب کافه شبانه در پایتخت

به گزارش سهندبلاگ، تهران- خبرنگاران- دستگیری عطاری که موجب فوت یک شهروند شد، قاچاقچیان کالا، دستگیری سارقان و پلمب کافه رستورانی که محفل دورهمی های شبانه بود، از اقدامات سبزپوشان نیروی انتظامی تهران در 24 ساعت گذشته است.

خبرنگاران از ویزیت مرگبار عطارباشی تا پلمب کافه شبانه در پایتخت

به گزارش خبرنگاران از پایگاه خبری پلیس، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی سه شنبه شب بیان کرد: پرونده ای مبنی بر تخلف متصدی یک واحد صنفی عطاری در محدوده کیانشهر به معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی ارجاع شد که چکیده پرونده نشان از این داشت، متصدی واحد صنفی با تجویز داروهای لاغری تقلبی و غیرمجاز موجب فوت یکی از شهروندان شده است.

سرهنگ نادر مرادی اضافه نمود: هویت متصدی و نشانی واحد صنفی شناسایی و با اخذ دستور قضائی تیمی از ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی این پلیس، روز گذشته بیست و سوم فروردین ماه به نشانی متهم اعزام و پیروز شدند در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر نمایند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه واحد صنفی عطاری متخلف با دستور قضائی پلمب شد، اضافه نمود: متهم پس از انتقال به معاونت نظارت بر اماکن پلیس به جرم ارتکابی اعتراف و با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قضائی روانه دادسرا شد.

وی خطاب به شهروندان تاکید نمود: از مصرف دارو به طور خودسرانه و تهیه آن از افراد غیرمتخصص به شدت خودداری نمایند.

اعتراف موبایل قاپ حرفه ای در پلیس آگاهی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران عظیم گفت: پانزدهم بهمن ماه پارسال پرونده ای با موضوع موبایل قاپی از خانم جوانی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع و شاکی گفت، تلفن همراهش توسط راکب موتورسیکلتی که چهره آن را دیده و قادر به شناسایی است، سرقت شده است.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال با اشاره به اینکه شاکی با مشاهده تصاویر آلبوم مجرمان سابقه دار توانست، دزد تلفن همراهش را شناسایی کند، اضافه نمود: در استعلام سوابق متهم، معین شد وی که به تازگی از زندان آزاد شده تا به امروز 2 مرتبه زندان بوده است.

وی گفت: در ادامه مخفی گاه جدید متهم شناسایی و با هماهنگی های قضائی دزد پانزدهم فروردین ماه جاری در مخفی گاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان تعدادی گوشی سرقتی کشف شد.

کارگاه دستخال توضیح داد: متهم پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی منکر سرقت ارتکابی از شاکی بود ولی در مواجهه حضوری، چاره ای جز اعتراف نداشت و در نهایت به سرقت ارتکابی معترف شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با بیان اینکه متهم در ادامه تحقیقات پلیسی به 50 فقره موبایل قاپی اعتراف کرد، خاطر نشان کرد: نامبرده با دستور قضائی برای تکمیل تحقیقات و شناسایی مال باختگان در اختیار این یگان نهاده شده است.

اعتراف به 55 فقره سرقت خودرویی

رئیس پلیس پیشگیری تهران عظیم بیان داشت: بیست و دوم فروردین ماه ماموران گشت انتظامی کلانتری وردآورد حین ماموریت در سطح حوزه به راننده یک دستگاه خودروی سواری مظنون شدند که پس از استعلام پلاک انتظامی، معین شد پلاک جعلی بوده و متعلق به این خودرو سواری نیست.

سرهنگ جلیل موقوفه ای با اشاره به اینکه ماموران کلانتری برای آنالیز موضوع دستور توقف خودرو را دادند، اضافه نمود: راننده خودرو بدون توجه به فرمان های پلیسی، به محض دیدن ماموران از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز متهم شروع شد.

وی گفت: ماموران کلانتری طرح مهار متهم را عملیاتی کردند و پیروز شدند پس از مدتی تعقیب و گریز، خودرو را متوقف و راننده را دستگیر نمایند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عظیم اعلام کرد: در آنالیز از خودرو تعدادی لوازم داخل خودرو مسروقه کشف و متهم در همان تحقیقات اولیه به سرقتی بودن اموال مکشوفه اعتراف و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری انتقال یافت.

سرهنگ موقوفه ای با بیان اینکه در آنالیز های صورت گرفته معین شد که خودروی متهم نیز سرقتی بوده و پس از سرقت با نصب پلاک جعلی که اعداد و ارقام آن بسیار نزدیک به پلاک اصلی خودرو بوده در سطح شهر تردد می کرد، ادامه داد: متهم در تحقیقات پلیسی گفت، با خودروهای سرقتی به سرقت لوازم داخل خودرو می پرداخت.

به گفته این مقام انتظامی، متهم در تحقیقات تکمیلی به 45 فقره سرقت لوازم خودرو و 10 فقره سرقت خودرو و نصب پلاک جعلی بر روی آنها معترف شد و با کوشش ماموران تا به امروز تعدادی از مال باختگان شناسایی شده اند و کشف جزئیات پرونده و شناسایی سایر مال باختگان کماکان ادامه دارد.

کالای قاچاق میلیاردی در شورآباد کشف شد

رئیس پلیس امنیت مالی تهران عظیم بیان کرد: کارآگاهان گشت انتظامی این پلیس، حین گشت زنی در محدوده خیابان هاشمی به یک دستگاه خودروی وانت نیسان حامل بار بسته بندی شده مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی گفت: در بازرسی از داخل خودرو تعدادی دستگاه آبمیوه گیری فاقد بارنامه و مدارک گمرکی کشف و راننده خودرو مدعی شد که از قاچاق بودن محموله بی اطلاع است و این اموال را از یک انبار کالا در محدوده شور آباد بارگیری نموده است و قصد داشته آن را به فردی تحویل بدهد.

رئیس پلیس امنیت مالی تهران عظیم در ادامه با بیان اینکه راننده خودرو دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت مالی تهران انتقال یافت، اضافه نمود: با شناسایی مالک انبار کالا و نشانی دقیق آن، نتیجه تحقیقات صورت گرفته به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری مالک انبار و بازرسی از داخل انبار کالا اخذ شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از داخل انبار یک هزار و 168 دستگاه آبمیوه گیری قاچاق کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش مادی محموله کشف شده را یک میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد نموده اند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه مالک انبار کالا نیز دستگیر شد، ابراز داشت: هر 2 متهم پس از تحقیقات پلیسی به مراجع قضائی معرفی گردیدند.

دستگیری دزد سابقه دار خیابان کمیل

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی بیان داشت: اواخر اسفندماه سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت از مغازه کامپیوتر فروشی به همراه یک متهم به نام یوسف به این پایگاه ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال اضافه نمود: چکیده پرونده نشان از این داشت که متهم با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری به درب مغازه شاکی مراجعه و با همکاری همدستش تعدادی از اموال مغازه شاکی که شامل 10 دستگاه لپ تاپ، 2 دستگاه تلویزیون و دوربین فیلمبرداری به ارزش 300 میلیون تومان سرقت نموده است.

وی بیان اینکه با شناسایی پلاک خودرو، متهم در تحقیقات پلیسی توسط ماموران کلانتری دستگیر شده بود، گفت: متهم که اظهار بی اطلاعی از وقوع سرقت می کرد مدعی بود صرفاً راننده خودرو است و از سرقت اموال مغازه شاکی توسط مسافر بی اطلاع بوده و طی تماس تلفنی فرد، مسافر را از مبدا اعلام به مقصدی در حوالی خیابان کمیل رسانده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، درخواست نماینده خودرو را شناسایی و با دستگیری وی، این متهم نیز از سرقت مغازه کامپیوتر فروشی اظهار بی اطلاعی می کرد و گفت نقشی در سرقت نداشته و سرقت توسط راننده خودرو و مسافر صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت واقعی مسافر را شناسایی و معین شد که ولی سابقه دار است و به تازگی به جرم سرقت روانه زندان شده است.

سرهنگ دستخال با بیان این که متهمان دستگیر شده، به همکاری با دزد حرفه ای معترف شدند، ابراز کرد: با دستور قضائی دزد حرفه ای در زندان، به پایگاه سوم پلیس آگاهی انتقال یافت.

به گفته رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی، متهمان در اختیار این پایگاه برای کشف سایر جرایم مشابه قرار دارند.

کشف کالای قاچاق در خیابان شوش

فرمانده یگان امداد بیان داشت: در کنترل تردد خودروهای عبوری در سطح شهر تهران، ماموران یگان امداد حین گشت زنی در محدوده خیابان شوش پیروز شدند یک دستگاه خودروی حامل بار کالای قاچاق را شناسایی نمایند.

سرهنگ سلمان جمعه وند با اشاره به اینکه راننده خودرو در این رابطه دستگیر شد، ادامه داد: در آنالیز از داخل خودرو 16 طاقه پارچه قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه متهم معترف شد که قرار بوده کالای قاچاق را به فردی در بازار تحویل دهد، ابراز داشت: کلیه اموال کشف شده به اداره مبارزه با کالای قاچاق تحویل شد.

این مقام انتظامی اعلام کرد: متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قضائی در اختیار پلیس های تخصصی نهاده شد و کارشناسان ارزش مادی اموال کشف شده را 150 میلیون تومان محاسبه نموده اند.

بازداشت دزد موتور در گشت زنی های انتظامی

فرمانده یگان امداد گفت: ساعت 10 صبح بیست و سوم فروردین ماه واحد گشت یگان امداد حین انجام گشت زنی در محدوده خیابان میثاق به یک دستگاه موتورسیکلت طرح هندا دارای راکب مظنون می گردد.

سرهنگ سلمان جمعه وند اضافه نمود: ماموران با استعلام شماره پلاک موتورسیکلت متوجه می شوند که این وسیله نقلیه سرقتی و دارای سابقه سرقت است که با نزدیک شدن به موتورسیکلت به راکب دستور توقف می دهند.

وی ابراز داشت: راکب موتورسیکلت با مشاهده واحد گشت و پس از شنیدن دستور ایست و ترافیک سنگین خیابان بناچار سرعتش را کاسته و با عکس العمل سریع اعضای اکیپ، راکب دستگیر و موتور سیکلت توقیف می گردد.

سرهنگ جمعه وند اضافه نمود: با شناسایی هویت دزد، متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل کلانتری 130 پلیس پیشگیری تهران شد.

پلمب کافه رستوران دورهمی های شبانه

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران عظیم بیان کرد: روز گذشته بیست و سوم فروردین ماه مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران، خبری در مورد اجتماع و دورهمی های شبانه در یک کافه رستوران معروف در غرب تهران دریافت کردند و بی درنگ تیمی از کارشناسان این پلیس آنالیز موضوع را بر عهده گرفتند.

سردار علی ذوالقدری با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا اضافه نمود: در آنالیز های صورت گرفته از این واحد صنفی معین شد، حدود 50 مشتری بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این کافه رستوران حضور دارند و بدون توجه به شرایط کرونایی این روزهای جامعه به دورهمی های شبانه پرداخته اند.

به گفته وی، با هماهنگی های قضائی این کافه رستوران متخلف پلمب و مالک آن برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی گردید.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 13481

به "خبرنگاران از ویزیت مرگبار عطارباشی تا پلمب کافه شبانه در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران از ویزیت مرگبار عطارباشی تا پلمب کافه شبانه در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید