در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است

به گزارش سهندبلاگ، به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری در مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت، در جمع خبرنگاران گفت: همه نام آوران و عظیمان کشتی امروز لبخند به لب دارند که به خانه خود آمدند و از انسان های عظیم و با فضیلت یاد کردند.

در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است

وی اضافه نمود: احساس می کنم کشتی در ایران ویژگی های ممتازی دارد و هر وقت علیرضا دبیر درخواستی را مطرح کند، بلافاصله هم من و هم دیگر مسئولان به یاری او می رویم. امجدیه ریشه ورزش کهن ایران است. امروز ما یک سالن را افتتاح نکردیم بلکه بخشی از هویت و تبار کشتی ایران را به نمایش گذاشتیم.

صالحی امیری اعلام کرد: کشتی مردمی ترین رشته ورزشی ایران زمین است و همه قهرمانان ما از متن مردم آمدند. تختی عظیم، علیرضا دبیر و دیگر عظیمان از متن جامعه رویش کردند. شروعگر افتخار ما در عرصه جهانی و داخلی و مرام پهلوانی از کشتی شروع شده است. کشتی هم مقصد است و هم مقصود. تجلیل از عظیمان کشتی تجلیل از مرام پهلوانی است.

رئیس کمیته ملی المپیک اضافه نمود: باید از همه کسانی که در کشتی ایران زمین کوشش کردند از صنعتکاران، سیروس پور، برزگر، برادران خادم، علیرضا دبیر و ... تشکر کنیم. دبیر ثابت کرد جوان با کفایتی است و می تواند گام های عظیمتری بردارد و کشتی را به قله های توسعه برساند. برای همه قهرمانان کشتی آرزوی سلامتی دارم. با محمد بنا و غلامرضا محمدی شخصا تماس گرفتم و برای انتخابشان به عنوان برترین های آسیا تبریک گفتم و بار دیگر تبریک می گویم. مطمئن هستم کشتی پرچم پر افتخار ایران را باز هم به اهتزار در می آورد.

به گزارش خبرنگاران، بعد از انتها این مراسم صالحی امیری همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: دبیر از فرصت کرونا استفاده کرد و این لیاقت را داشت که زیرساختهای کشتی را بازسازی کند. باید به دبیر تبریک گفت. کرونا برای همه تهدید است ولی رئیس فدراسیون کشتی از این تهدید، فرصت ساخت.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز با وزیر ورزش و شرکت توسعه صحبت می کنم تا مشکل حل گردد. جهت گیری کمیته المپیک و وزارت حمایت حداکثری از فدراسیون کشتی است چون یکی از امیدهای ما در المپیک است.

صالحی امیری در مورد پرونده شکایت مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی گفت: در جریان پرونده فوتبال نیستم و نمی توانم اظهارنظر کارشناسی و تخصصی انجام بدهم ولی یک سخن کلی دارم. برای رسیدن به ورزش پاک در فوتبال یک راه داریم و آنهم شفافیت است.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است. لازمه حل همه چالش ها این است کلیه قراردادها و تبادلات اقتصادی و کلیه منابع به صورت شفاف در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار بگیرد. اگر این اصل اول یعنی شفافیت را در ورزش و فوتبال اجرا کنیم بخش عمده ای از چالش ها حل می گردد. در جزئیات پرونده ویلموتس نیستم و قضاوتی ندارم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 9948

به "در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید