راز اشعار مولانا را در دانلود کتاب ملت عشق بخوانید

به گزارش سهندبلاگ، دانلود آسان کتاب ملت عشق از مولانا که راز اشعار مولانا در آن نهفته است. این کتاب در سال 2009 به عنوان پرفروش ترین کتاب تاریخ ترکیه شناخته شده است.

راز اشعار مولانا را در دانلود کتاب ملت عشق بخوانید

همه ما نام مولانا را بارها و بارها شنیدهایم. و شاید ابیاتی از مثنوی را هم گاهی با خود زمزمه کنیم. اما شاید کمتر با زندگی جلالالدین محمد بلخی و داستان عشق و دلدادگی او به شمس تبریزی آشنایی داشته باشیم. عشقی که از مولانا آدمی دیگر ساخت و ابیات او را زنده نگه داشت. داستانی که در دانلود کتاب ملت عشق میتوان راز این زندگی را جستجو کرد.

رمان تاریخی عرفانی ملت عشق را یک نویسنده فرانسوی ترک تبارنوشته است. الیف شافاک به سال 1971 در استراسبورگ فرانسه بجهان آمد. او کارشناسی روابط بین الملل از دانشگاه فنی خاورمیانه، کارشناس ارشد مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی دارد. شافاک در سال 2006 پرخواننده ترین کتاب سال با نام پدر و حرامزاده را منتشر کرد. پس از آن نخستین کتاب حسب حالش با عنوان شیر سیاه منتشر شد که ماهها در صدر پرفروشترین کتابها قرار داشت. ودر سال 2009 نیز کتاب ملت عشق را به چاپ رساند که با استقبال خرید کتاب از سوی خوانندگان روبرو شد وعنوان پرفروشترین کتاب تاریخ ترکیه را به دست آورد.

این نویسنده شهیر ترک تبار ملت عشق را که در حقیقت دو داستان در یک کتاب است با شیوه داستان گویی غربی و شرقی به رشته تحریر درآورده است و آن چه این رمان را خواندنیترمی کند تغییر زاویه دید در آن است. با دانلود کتاب ماجرا یک بار از زبان شمس نقل میگردد و ادامه آن این مولاناست که داستان را پیش میبرد و گاهی پسران و گاهی زن مولانا حرفی برای گفتن دارند. وبار دیگر کتاب جذابتر میگردد چون داستان با ماجرای زنی در بوستون آمریکا شروع میگردد.

اللا روبینشتاین زنی متمول است که در چهل سالگی قدم گذاشته است. سالهاست عادتها، نیازها و سلیقههایش تغییر ننموده است. روزها روی یک خط مستقیم پیش میروند. یکنواخت و منظم و عادی. شوهرش دیوید دندان پزشک مشهوری با درآمد بالاست. اما پیوندشان چندان عمیق نیست و این را اللا به خوبی میفهمد. اما عشقش به عزیزعارفی اسکاتلندی به آشناییاش با تصوف و مولوی و شمس تبریزی میانجامد و او را به قونیه، مدفن مولانا میکشاند. سفری که با دانلود کتاب خواننده اللا را برای این سفر دور و دراز و تغییرات زندگی همراهی میکند.

در دانلود کتاب ملت عشق، شمس تبریزی درویشی سرگردان است که هفت اقلیم را از شرق و غرب از شمال و جنوب به دنبال حق گشته است. از سواحل دریای سیاه تا دیار عجم. از صحراهای عربستان تا جنگلهای انبوه. این عارف بی شروع و بی سرانجام ازهر اعتقادی از هر آدمی مطلبی آموخته است. و به چهل قاعده صوفی مسلکان که دلی باز و روحی در پرواز دارند دست یافته است. پس در آخرین فصل زندگیاش قصد دارد تمام عملش را و هرچیزی که میداند به انسانی که آینه روحش است تقدیم کند. پس آینه روح شمس کسی نیست جز مولانا.

مولانا عالمی که در بیست و چهارسالگی به درجه شیخیت میرسد و مردی اهل علم و تقوا که در فقه، فلسفه، علم هیئت، کیمیا و جبر از دنشمندان بی مثال است. او توانایی شکافتن پوسته دین و بیرون کشیدن جوهر جهانشمول دین را دارد اما در درونش احساس خلاء میکند چون در عشق الهی فنا نشده پس باید کسی باشد تا مولانا با یاری او از ظن منیت خلاصی یابد. داستانی جذاب و گیرا که دانلود کتاب ملت عشق به خوبی از عهده آن بر میآید.

الیف شافاک عشق مولانا و شمس به خداوند را در قرن سیزدهم میلادی و داستان زنی به نام اللا در قرن بیست و یکم در آمریکا را در دانلود کتاب آنچنان به هم میآمیزد که نشان دهد عشق زمان و مکان و اختلافهای فرهنگی نمیشناسد. و دانلود کتاب دو عشق الهی و زمینی؛ در دو قرن متفاوت و در دو مکان مختلف را روایت میکند.

داستانی از گذشته و حال که توجه مخاطبان سراسر جهان را به خود جلب کرد. این رمان ترویج و تبلیغ عشق و نوعدوستی و صلحجویی و برابری و برادری انسانهاست که این موضوعات با خرید کتاب از سوی مشتاقان به عشق روبرو شد.

ملت عشق داستان دلدادگی و رهایی است؛ از یک سو به عشق زمینی میپردازد و از دیگر سو به عشق معنوی و جنبههای عرفانی عشق و زندگی اشاره دارد. دانلود کتاب عشق به عرفان و تصوف، فمینیسم و هنجارشکنی است که راستا داستان را پیش میبرد. رمانی که عرفان و عشق را معرفی میکند و خوانندگان با خرید کتاب نشان دادند تشنه موضوعات عرفانی هستند.

ملت عشق تا کنون 500 بار در ترکیه به چاپ رسیده است و در ایران هم چاپ اول این کتاب در نوروز 94 منتشر شد و چاپ نوزدهم آن در پاییز 95 با 4400 نسخه روانه بازار شد. و حالا خوانندگان میتوانند با نرم افزار فیدیبو به دانلود کتاب ملت عشق دسترسی پیدا نمایند.

شمس اعتقاد داشت آخرین وظیفهاش در این جهان آشنا کردن شخصی منور با خورشید درونش و روشنایی بخشیدن به اوست. کسی که در جستجویش بود نه مرشد بود نه مرید. و تنها خواستهاش از خدا رسیدن به همراز و رفیق جانش بود. خواستهای که خدا آن را اجابت کرد و در دوستی و مصاحبت با شمس بود که مولانا جسارت یافت از دایره قواعد مرسوم پا را فراتر بگذارد و به اهل دلی مخلص بدل گردد. رازی که اشعار مولانا را در دانلود کتاب آشکار میکند.

فیدیبونرم افزار کتاب الکترونیکی است که امکان خرید کتاب ملت عشق را برای دوستداران عشق و عرفان در اختیار میگذارد. علاقمندان با سامانه چندسکویی فراوری و پخش کتاب الکترونیک در ایران میتوانند با دانلود کتاب ملت عشق چهل سیرو سلوک شمس و مولانا را برای زندگی قرن بیست و یکم بخوانند.

این رمان با ترجمه ارسلان فصیحی و نشر ققنوس به بازار خرید کتاب پاگذاشت. در رمان شافاک در کنار شمس و مولانا، هویت زنانی چون کیمیا، گل کویر و کرا در قرن سیزدهم و اللا در قرن بیست و یکم روایت میگردد. شخصیتی مستقل و دارای اراده و گاه ستیزنده که شافاک نمونه بسیار خوبی از فمینیسم را ارائه نموده است.

عشق سفر است. مسافر این سفر چه بخواهد چه نخواهد از سرتا پا عوض میگردد. کسی نیست که رهرو این راه گردد و تغییر نکند. قاعدهای از قواعد چهل گانه شمس که هنوز هم برای آدمهای امروزی مصداق دارد. در این جهان بیش از خبرنگارانهای آسمان مرشد نما و شیخ نما هست. مرشد حقیقی آن است که تو را به دین درون خودت و کشف زیباییهای باطنت رهنمون کند. نه آن که به مرید پروری مشغول گردد.

برای یکی پول و ثروت تله اصلی است، برای یکی دیگر شهرت و مقام، برای دیگری تن و شهوت! انسان در وهله اول باید از شر چیزی خلاص گردد که در این جهان بیشترین اهمیت را برایش دارد. شرط اول قدم گذاشتن در این راه است. اینها را شمس در سفر معنویش اش آموخته است. و با در اختیار گذاشتنش به مولانا با فراغ بال از این جهان رخت میبندد. او از مولانا قصد دارد تا شاعر گردد و چرا که زبان شعر میتواند چهل سلوک را به عاشقان بیاموزد. و خرید کتاب به وسیله افزار کتابخوان فیدیبو این قابلیت را به کاربران میدهد تا بتوانند این قاعدههای چهل گانه را طی طریق نمایند.

منبع: setare.com
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 11132

به "راز اشعار مولانا را در دانلود کتاب ملت عشق بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز اشعار مولانا را در دانلود کتاب ملت عشق بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید