راه حل بحران لیبی گفتگوهای سیاسی طرفهای داخلی است

به گزارش سهندبلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب امروز بیانیه ای را به مناسب عید سعید فطر صادر کرد و در آن علاوه بر تبریک عید از طرف های لیبیایی خواست که از گزینه نظامی پرهیز کنند و به آتش بس در سرتاسر این کشور پایبند باشند.

راه حل بحران لیبی گفتگوهای سیاسی طرفهای داخلی است

در این بیانیه همچنین از طرف های مختلف در لیبی خواسته شده است که به گفتگوهای سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد روی بیاورند چرا که این اقدام تنها راه دستیابی به سازش پایدار و سرانجام بخشیدن به درگیری ها به شمار می رود.

در ادامه بیانیه گفته شده است: برای بحران موجود در لیبی راه حل نظامی وجود ندارد به ویژه اینکه تحولات این کشور نشان داد هیچ طرفی نمی تواند با راه حل های زورگویانه یا یکجانبه، امنیت یا ثبات را در سرتاسر لیبی محقق کند.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین از افزایش مداخله های نظامی خارجی در امور لیبی ابراز ناراحتی کرد و این قضیه را صرف نظر از علل آن، بر اساس قطعنامه های متعدد اتحادیه عرب مردود و محکوم خواند.

وی گفت: دستیابی به راه حل مطلوب برای بحران لیبی به نحوی که آن راه حل یک راه حل ملی ناب باشد جز از طریق قطع دخالت هایی که هیزم به آتش جنگ انداخته و متاسفانه بافت اجتماعی در لیبی را تخریب کرده است، ممکن نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8855

به "راه حل بحران لیبی گفتگوهای سیاسی طرفهای داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل بحران لیبی گفتگوهای سیاسی طرفهای داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید