سرانه فضای ورزشی بانوان ایلام با میانگین کشوری اختلاف چندانی ندارد

به گزارش سهندبلاگ، خبرنگاران/ایلام معاون توسعه ورزش بانوان ایلام گفت: شرایط ورزش بانوان ایلام در برخی از شاخصها از جمله کسب مدال و افتخار آفرینی تحت عنوان شاخص قهرمانی از میانگینهای کشوری نیز بالاتر است..

سرانه فضای ورزشی بانوان ایلام با میانگین کشوری اختلاف چندانی ندارد

حمیرا نیک سرشت در گفت و گو با خبرنگاران، با تاکید بر توانمندی استعدادهای استان در رشته های مختلف ورزشی اظهار کرد: بانوان ایلام تا سطوح بین المللی و رویداد مهم المپیک توانمندی خود را به اثبات رسانده اند.

وی با بیان اینکه نگاه ویژه مدیرکل ورزش وجوانان استان به سرانه فضای ورزشی اختصاصی برای بانوان ایلام قابل تقدیر است، گفت : سرانه فضای ورزشی استان با بهره برداری از طرح های جدید 91 سانتیمتر به ازای هر نفر است که از میانگین کشوری بالاتر رفته است.

معاون توسعه ورزش بانوان استان ایلام با تاکید بر اینکه تمامی اماکن استان به صورت مشترک در اختیار بانوان و اقایان است و محدودیتی برای ورود بانوان به اماکن ورزشی وجود ندارد، گفت: در حال حاضر ورزش استان پا را فراتر گذاشته و به دنبال توسعه فضاهای ویژه بانوان است فضای اختصاصی به این معنا که در تمام طول هفته و به صورت شبانه روز صرفا در اختیار بانوان باشد.

نیک سرشت ادامه داد: سرانه غیر اختصاصی فضای ورزشی بانوان به طور کلی و در کشور حدود 38 درصد کل فضاها است که این میانگین در ایلام با دارا بودن حدود 30 درصد در موقعیت متوسط به بالا نسبت به برخی استانها واقع شده است.

وی با اشاره به توجه مدیرکل ورزش استان به اهمیت توسعه ورزش بانوان شرح داد: طی یکسال مدیریت جدید ورزش در ایلام، به منظور اختصاص دادن فضای ورزشی ویژه بانوان علی رغم محدودیتهای موجود در استان، اقدامات بسیار خوبی اجرا شده است که از جمله میتوان به اختصاص سه روز در هفته به صورت شبانه روز از اماکن متعلق به ارگان ورزش و اولویت تصدی گری بانوان در قالب ماده 88 و به صورت مستاجر در اماکن ورزشی ویژه بانوان را به عنوان اقدامات خلاقانه مدیر کل استان جهت حمایت از ورزش بانوان عنوان کرد.

معاون توسعه ورزش بانوان استان ایلام با تاکید بر بی سابقه بودن این حمایتها و اقدامات ، گفت: نگاه ویژه مدیرکل ورزش وجوانان استان به سرانه فضای ورزشی اختصاصی بانوان قابل تقدیر است و مسلما با پایداری این گونه اقدامات شاهد رشد هر چه بیشتر ورزش بانوان ایلام چه در بعد همگانی و چه در بعد قهرمانی خواهیم بود.

نیک سرشت ادامه داد: شرایط سرانه فضای ورزشی با درامدهای ملی و استانی ارتباط مستقیم دارد. با توجه به شرایط موجود و تحریمهای ظالمانه سیاست گذاری پیش رو توجه به تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است، با این وجود

پیگیری طرح احداث مجموعه ورزشی بانوان با دارا بودن سالن مسابقات و تمرین، چمن رو باز پیست دو ومیدانی، زمینهای خاکی والیبال و تنیس و پیگیری ردیف اختصاصی اعتباری برای حوزه بانوان از اقدامات مهم مدیر کل ورزش و جوانان استان است که از طریق فراکسیون ورزش مجلس و با توجه ویژه خانم دکتر فلاحی نماینده مردم شریف استان در مجلس در حال پیگیری است.

معاون توسعه ورزش بانوان ایلام با اشاره به نوپا بودن این معاونت اظهار کرد: نگاه مدیریت استان چه در سطح استانداری و چه در سطح اداره کل به توسعه ورزش بانوان بسیار مثبت است و امیدواریم با استفاده از این توجه و ظرفیتهای موجود در استان بتوانیم ورزش بانوان ایلام را به جایگاه حقیقی آن برسانیم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 10681

به "سرانه فضای ورزشی بانوان ایلام با میانگین کشوری اختلاف چندانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانه فضای ورزشی بانوان ایلام با میانگین کشوری اختلاف چندانی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید