عصبانیت کیهان از از مطرح شدن صلح امام حسن توسط رئیس جمهور

به گزارش سهندبلاگ، خبرنگاران : در شرایطی که کشور درگیر تبعات نسخه سازش به عنوان راه رونق مالی است و حامیان آن باید جوابگوی خسارت های حاصل از این تجویز در طی 7 سال گذشته باشد، اما متأسفانه رئیس جمهور بار دیگر برای قانع کردن سازی افکار عمومی به تحریف وقایع تاریخی صدر اسلام روی آورد.

عصبانیت کیهان از از مطرح شدن صلح امام حسن توسط رئیس جمهور

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه کیهان، البته این اولین باری نیست که رئیس جمهور تاریخ را به نوعی تحریف می نماید و روایت دیگری از آنچه رخ داده ارائه می دهد. این روایت ها که بیشتر همخوان و همراستا با رفتار دولت مطرح می گردد، متأسفانه بارها به عنوان یکی از روش های رئیس جمهور برای قانع کردن افکارعمومی در راستای اهداف و اعمال دولت استفاده شده است. روحانی پیشتر نیز همین روایت تحریف شده را از صلح امام حسن(ع) ارائه نموده بود. وی در سال 94 در ضیافت افطار استانداران گفته بود: زمانی که امام مجتبی(ع) تصمیم به صلح می گیرند یکی از یاران امام علی(ع) پیش ایشان آمد و گفت: ای کاش من مرده بودم و این منظره را نمی دیدم و امام در پاسخ وی گفت وقتی دیدم اکثریت مردم این را می خواهند نخواستم چیزی که مردم نمی خواهند بر آنها تحمیل گردد. امام حسن(ع) می خواهند به ما یاد بدهند که باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت.

رئیس جمهور همچنین پیشتر نیز با تحریف واقعه عاشورا و قیام سرخ حسینی(ع) درباره درس کربلا نیز بیان داشته بود: درس کربلا برای ما درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین است. شما می دانید که امام حسین(ع) خیمه ای را به پا کرد و عمر سعد را دعوت به مذاکره کرد. شب تاسوعا ساعت ها با عمر سعد مذاکره کرد تا مسئله به جنگ انتها نیابد.

روشن است که بحث های جناب روحانی درباره صلح امام حسن(ع) مربوط به سرنوشت مذاکرات هسته ای است و رئیس جمهور چندمین بار است که اصرار دارد صلح امام حسن(ع) را مصادره به مطلوب کند و به خیانت بعضی خواص و فرماندهان لشکر در این صلح تحمیلی نپردازد؛ اما چرا؟! آیا فصل خیانت یارانی مانند عبیدالله بن عباس، مطالعه ننموده یا تعمدی برای کتمان این فصل مهم وجود دارد؟!

عبید الله بن عباس، فردی با نفوذ و فرمانده لشکر امام حسن(ع) بود، اما به نصایح و هشدارهای امام(ع) هنگام مذاکره با معاویه و عمروعاص تمکین نکرد. معاویه، هم او را فریب داد و هم با رشوه ای هنگفت خرید! عبیدالله به همراه هشت هزار نفر، همان وسط جنگ، به جبهه دشمن پیوست! اگر صلح و نرمش قهرمانانه، برای امام حسن(ع) تدبیری شجاعانه محسوب می گردد، برای ابن عباس ها که در اطراف امام(ع) فراوان بودند، خیانت و ننگ و عار ابدی است.

این در حالی است که رویکرد روحانی و مدعیان اصلاح طلبی در معرفی نسخه سازش به عنوان راه رونق اقتصاد کشور، بی تردید خطای خسارت باری بود که با تحریف صلح امام حسن(ع)، یا ادعای اینکه درس کربلا، درس مذاکره بود(!) جبران نخواهد شد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 10736

به "عصبانیت کیهان از از مطرح شدن صلح امام حسن توسط رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصبانیت کیهان از از مطرح شدن صلح امام حسن توسط رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید